Kai, Kretingos miesto seniūnijos rūpesčiu, praėjusią savaitę buvo keičiamos žydinčios gėlės miesto klombose, į redakciją skambino susirūpinę skaitytojai. „Klombose gėlės dar žydėjo puikiai ir džiugino akį, balti vainikai palei pakraščius buvo taip subujoję, kad virste virto iš vazų. Negalėjau patikėti, kad tokias gražias kišo į maišus, – kalbėjo viena skaitytoja. Jai antrino kita: – Dar galėjo žydėti ir žydėti. Nejaugi miestas nebeturi, kur pinigų dėti. Argi namuose taip elgtumėmės? Kretingai kaip kokiai aikštingai damai – kas rytą po naują puokštę. Nesąmonė: net kapinėse nepuolame keisti dar žydinčių gėlių, palaukiame, kol vienos nužydės, sodiname kitas.“
Kretingos miesto seniūnę pavaduojančios Almos Patamsienės klausėme, kodėl, žmonių manymu, buvo keičiamos dar geros gėlės. Ji atsakė: „Žmonėms gal taip tik atrodo, kad gėlės kokybiškos, o iš tiesų tai buvo ankstyvos pavasarinės gėlės, našlaitės išvis nuvytusios. Norėjome miestą papuošti Joninėms.“
Gėlės Kretingos miesto viešosiose erdvėse sodinamos triskart per sezoną: balandį, birželį ir rudeniop. Gėlės, gruntas, sodinimo darbai ir priežiūra iš viso kainavo 7,2 tūkst. Eur.
Gėlės klombose keičia pagal sezoniškumą

Raunamos pavasarinės gėlės, į jų vietą sodinamos vasarinės.





