Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Greitai Rugsėjo 1-oji, dar vieni nauji mokslo metai. Daugeliui tai nieko naujo, tik paprastas pasiruošimas naujiems mokslo metams. Kitiems tai jaudulio kupinos paskutinės vasaros dienos. Nauja mokykla, nauji mokytojai, nauja tvarka ir nauji klasės draugai. Kiekvieną dieną galvoje sukasi daugybė minčių. Ko tikėtis? Kaip priims nauji klasės draugai? Ar aš pritapsiu? Juk taip sunku palikti seną mokyklą ir savo klasės draugus, kuriuos taip gerai pažįsti.

Vieni mokyklą keičia, nes jų mokykla yra pagrindinė, kiti – nes jiems tenka pakeisti gyvenamąją vietą, išvažiuoti. ,,Aš mokyklą keičiu, nes noriu kuo daugiau pasiekti gyvenime, - sakė Vygantas Bernotas. - Tenka rinktis kitą mokyklą”.

Audrius Imbrazas sako, kad mokyklos pasirinkimą lėmė pažįstami mokiniai, būrelių ir renginių gausa.

Yra aišku, kad daugelis eina ten, kur yra daugiau draugų ir geriau žinoma mokykla. Kai kurie eina į naują mokyklą, joje neturėdami ir nė vieno pažįstamo. Turbūt paklausite kodėl? Galbūt vieniems mokyklą išrenka tėvai, kiti į nepažįstamą aplinką eina todėl, kad jiems patinka iššūkiai. Nauja mokykla tampa dar vienu nauju iššūkiu.

"Keisdami mokyklą vaikai patiria daug streso”,- teigė psichologė Eglė Dapkevičė.

,,Bendravimo baimė yra vienas iš tų variantų, kuriuos piešia mūsų fantazija, įsivaizduojant naują klasę. Socialiniai santykiai yra bene pati svarbiausia mūsų gyvenimo sritis, todėl nesvarbu, kiek metų bebūtų naujokui, jaudulys dėl to, kaip jį priims nauji kasės draugai, dažniausiai yra pagrindinė nerimo priežastis keičiant mokyklą“, - sakė E.Dapkevičė.

Visi nuėję į naują klasę nori turėti daug draugų ir nelikti vieniši. Bet kaip susidraugauti su bendraklasiai, kurie jau seniai yra tarpusavyje pažįstami, turi bendrą istoriją. Tai yra labai sunkus uždavinys net ir labai komunikabilioms asmenybėms. Nepaisant to, verta prisiminti posakį ,,baimės akys plačios‘‘ ir įvertinti tai, jog bijodami visuomet šiek tiek perdedame, todėl labiau tikėtina, kad gali atsirasti tik vienas kitas, į naujoką nekreipiantis dėmesio, klasės draugas, tačiau ne visa klasė. Negalima pamiršti, kad daug kas priklauso nuo paties.

,,Norint pritapti prie naujų klasės draugų svarbu parodyti, kad domiesi jais. Siekiant užmegzti kontaktus, reikėtų stengtis ir inicijuoti juos: šypsotis, prisistatyti, išdrįsti paklausti to, kas neaišku, palaikyti pokalbį, dalyvauti bendroje klasės veikloje, pakviesti ką nors nuveikti kartu, mažų mažiausiai reaguoti į kitų rodomą dėmesį“, - patarė E.Dapkevičė.

Gintare Drakšaitė pasakojo, kad prieš eidama į naują mokyklą jautėsi gana nedrąsiai ir net šiek tiek bijojo, tačiau įžengusi į naują klasę pakeitė savo nuomonę ir dabar yra patenkinta savo sprendimu, kad pasirinko būtent tą mokyklą. ,,Klasės draugai mane priėmė gana greitai, nes visi labai draugiški“, - sakė Gintarė.

Svarbu žinoti, kad yra įprasta, jog su kiekvienu naujoku išbandomos jo ribos – nustatoma, koks tu esi, kaip su tavimi galima elgtis, kiek tavimi galima pasitikėti. Tam tikra prasme kiekvienas naujas grupės narys dalyvauja „naujoko egzamine“, patirdamas įvairių provokacijų.Tokiose situacijose svarbiausia būti savimi ir nesistengti apsimesti tuo, kuo nesi. Tiesa visuomet kaip yla išlenda iš maišo. Taip pat reikėtų vengti neapgalvotų veiksmų, visuomet prisiminti, kad patys esame atsakingi už savo elgesį ir, siekdami pritapti prie naujų klasės draugų, privalome vadovautis savo vertybėmis.

,,Noriu priminti, kad iškilus kokiems nors bendravimo sunkumams ar patirdami patyčias, netylėtumėte, o kreiptumėtės pagalbos į psichologą ar kitą jus suprantantį žmogų“, - kalbėjo E.Dapkevičė.

Edita STARKOVAITĖ

"P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas