Pajūrio naujienos
Help
2018 Kovas
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 61 %
Naktį-2°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar mažiau naudotumėte plastikinių maišelių, jeigu jie būtų apmokestinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mums rašo

Paskutinį rudens mėnesį lopšelio-darželio „Žilvitis“ 11 g. priemokyklinukai palydėjo nuotaikinga pasakos ,,Katės namai" interpretacija.

Tai – kūrybinė vaikų veikla, kurios metu buvo ugdomos visos vaiko kompetencijos: socialinė, sveikatos, pažinimo, komunikavimo, meninė. Vaikai šios pasakos metu mokėsi ne tik įgyti vaidybinės patirties, bet ir užjausti, padėti, atskirti gėrį nuo blogio. Išanalizavę pasakos moralą kiekvienas vaikas stengėsi perteikti savo personažą išraiškinga kalba, savita intonacija. Ši veikla vaikams teikė ne tik geras emocijas, bet ir ugdė empatijos jausmą. Vaidinimu vaikai pradžiugino savo tėvus ir rajono pedagogus. Vaikus ruošė priešmokyklinio ugdymo pedagogės Birutė Perkumienė, Ella Maleckienė bei meninio ugdymo pedagogė Daiva Samalienė.

Lopšelio-darželio „Žilvitis“ informacija


  Rudenėlis bibliotekoje

  • Mums rašo
  • 2017-12-01

  Vydmantų gimnazijos pradinukai svečiavosi Vydmantų kaimo bibliotekoje, kur vyko edukaciniai užsiėmimai ,,Rudenėlis bibliotekoje“. Mokinius maloniai sutiko bibliotekininkės Romutė Girskienė, Milda Rogačiovienė.

  Bibliotekos vedėja Romutė Girskienė bendravo su mokiniais, kalbėjo apie knygą, kaip susirasti informaciją knygose, ką pasako jų viršelis, titulinis lapas, skaitė knygas, jas aptarė.

  Per užsiėmimus mokiniai susipažino su žiurkėnais Spurgiu ir Pūke, labai patiko inscenizuoti pasaką ,,Ropė“, žaidė žaidimus.

  Ypač didelį įspūdį padarė kūrybinės užduotys: trečiokai darė vitražą iš įvairiaspalvių rudeninių lapų, ketvirtokai vėrė vėrinius iš augalų, kuriuos kabino ant šakos. Savo darbeliais mokiniai papuošė biblioteką. Kūrybines užduotis padėjo atlikti Vydmantų kaimo bibliotekininkė Milda Rogačiovienė.

  Tai aktyvus mokinių ugdymas, kai ugdytiniai gauna žinių netradicinėse aplinkose, padeda jiems kelti mokymosi motyvaciją, geriau įsisavinti mokomąją medžiagą.

  Jolanta SALIENĖ

  Pradinio ugdymo mokytoja


   Šviesos ir žodžio šventė

   • Mums rašo
   • 2017-12-01

   Palangos Šventosios pagrindinės mokyklos bibliotekoje įvyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Ši savaitė tūkstančiams vaikų nuo pat Grenlandijos iki Baltarusijos – tai istorijų klausymasis jaukioje žvakių šviesoje, tai nauja literatūra iš Šiaurės, tai įvairios parodos, susitikimai ir kiti renginiai su Šiaurės šalimis susijusiomis temomis. Kasmet daugiau kaip 2 tūkst. mokyklų ir bibliotekų sutartą dieną tą pačią valandą vyksta Šiaurės šalių knygų skaitymai. Kai mus gaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome. Tokia yra du dešimtmečius gyvuojanti Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėja. Šiemet minimos Suomijos 100-osios nepriklausomybės metinės. Šia proga ikimokyklinio amžiaus ir pradinių klasių vaikams siūloma skaityti suomių rašytojo Mauri Kunnas knygą „Lobių sala“. Ši knyga tiesiogiai siejasi ir su šių metų tema „Šiaurės salos“.

   Mokyklos bibliotekoje Šiaurės šalių bibliotekų savaitė prasidėjo Šviesos ir žodžio švente. Visą rytą į marinistiniais motyvais papuoštą biblioteką rinkosi knygos personažais virtę skaitovai, PDD grupės mokiniai, l/d „Sigutė“ priešmokyklinės grupės ugdytiniai, mokytojai bei kiti mokyklos ir darželio bendruomenių nariai. Juk ne kasdien bibliotekoje sutiksi piratą, skaitantį knygą, suomiškai prabilusią mokytoją Aistę Viskontę ar išgirsi darželio ugdytinių atliekamą smagią, visus išjudinusią koncertinę programą! Jaukiai pleveno žvakių liepsnelės prie šventojiškius su projekto dalyviais jungiančio „Žuvėdros skrydžio“ tilto (mozaika), žvejų tinkluose miegojo aukso žuvys, viską tyliai sekė trolis Mumis, tyliai skrebeno spalvoti pieštukai, garsiai skambėjo skaitomas tekstas – gimė šventė!


   Rūdaičių mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikų tėvai, vykdydami savanorystės programą ir padėdami įgyvendindami projektą „Ugdymas karjerai“, sudaro galimybes vaikams apsilankyti savo darbo vietose.

   Šįkart Rūtos Petraitytės mama Margarita Petraitienė vaikus pakvietė atvykti į Karklę ir susipažinti su pasieniečio profesija.

   Karklėje vaikus pasitiko Pakrančių apsaugos rinktinės Specialiosios paskirties komandos viršininkas Nerijus Gasparavičius. Jis papasakojo apie pasieniečių darbą, supažindino su jų naudojama ginkluote, parodė filmuką apie vykdomas pratybas. Vaikai sužinojo, kad pasieniečiai saugo valstybės sieną. Labiausiai „Pelėdžiukų“ grupės vaikus sužavėjo Pakrančių apsaugos rinktinės Sienos kontrolės skyriaus vyresniosios specialistės kinologės Kristinos Rimkutės ir jos augintinės Aikos pasirodymas: šuo pademonstravo paklusnumo bei šoklumo įgūdžius. Mažieji „Pelėdžiukai“ stebėjo, kaip Aika surado paslėptas sprogstamąsias medžiagas, apžiūrėjo šunų voljerus bei jų mokymo klasę.

   Vaikai džiaugėsi susipažinę su pasieniečio profesija, o ypač – patirtais smagiais įspūdžiais.

   Giedrė RUSTEIKĖ

   Priešmokyklinio ugdymo pedagogė


    Gamtos mokslais besidomintys Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos II–IV klasių mokiniai, lydimi chemijos mokytojos Jovitos Japertienės ir biologijos mokytojos Aurelijos Orlovienės, buvo išvykę į Pajūrio regioninį parką.

    Pirmiausia nuvykome į Pajūrio regioninio parko lankytojų centrą, kur mus pasitiko vyr. ekologas Erlandas Paplauskis. Jis vaizdžiai papasakojo apie Pajūrio regioninį parką – saugomą Lietuvos pajūrio teritoriją tarp Klaipėdos ir Palangos, o maždaug pusė parko teritorijos yra jūroje.

    Supažindino su parko gyvūnija, augalija, kraštovaizdžiu, Raudonosios knygos rūšimis bei parodė filmą apie tai. Po įdomių diskusijų su vyr. ekologu leidomės į žygį pažintiniu „Litorinos“ taku – istorinės Litorinos jūros krantu. Litorina – tiesiog viena Baltijos jūros vystymosi stadijų, o dabar gražaus miško turtingo šimtamečių medžių – bukų, skroblų, platanalapių klevų, maumedžių, raudonųjų ąžuolų, uosių ir kt., kaip manoma, pasodintų pirklių iniciatyva, pasivaikščiojimui gamtoje skirtas takas. Pakeliui aplankėme Olandų kepurės skardį, kuris nuolatos ardomas bangų mūšos ir į pajūrį leidžiasi apie 17 metrų aukščio kriaušiu. Pažintiniu „Litorinos“ taku pėsčiomis keliavome apie 3 km iki pakrantės artilerijos baterijos Kukuliškių kaime, pastatytos II pasaulinio karo pradžioje, 1939 metais, Klaipėdos kraštą prijungus prie Vokietijos ir Vokietijai besiruošiant žygiuoti į rytus. Čia buvo įrengtas karinis jūrų uostas, apginkluoti pabūklais ir kulkosvaidžiais, įkurdinti artilerijos bazės kariai ir karininkai. Dabar tuose II pasaulinio karo įtvirtinimuose įrengta improvizuota karinė ekspozicija, o mus pasitikęs gidas Timūras gebėjo pateikti praėjusių dienų faktus taip, kad mokiniams istorija tapo aiški ir suprantama kiekvienam.

    Aurelija ORLOVIENĖ, Jovita JAPERTIENĖ

    Mokytojos


     Varžėsi gamtos žinovai

     • Mums rašo
     • 2017-12-01

     Kartenos mokykloje-daugiafunkciame centre įvyko rajoninė V-VIII klasių mokinių viktorina „Gamtos žinovai“, skirta Piliakalnių metams.

     Renginyje dalyvavo 52 mokiniai iš 9 rajono ugdymo įstaigų bei juos viktorinai parengę gamtos ir žmogaus, biologijos mokytojai. Jaunųjų gamtos žinovų sulaukta iš Salantų gimnazijos (mokyt. Rasa Bumblienė), Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkcio centro (mokyt. Dalia Bružienė), Pranciškonų gimnazijos (mokyt. Rima Novikienė, Lina Jucytė, Kęstutis Kaulius), Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos (mokyt. Viktoras Stropus), Kretingos Marijono Daujoto bei Palangos Šventosios pagrindinių mokyklų (mokyt. Veronika Kauliuvienė), Simono Daukanto progimnazijos ir Vydmantų gimnazijos (mokyt. Irena Sendrauskienė), Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro (mokytoja, renginio iniciatorė Aušra Gedgaudienė). Renginyje taip pat dalyvavo Salantų regioninio parko vyresnioji specialistė Asta Bagočienė, viktoriną vedė Kartenos mokyklos aštuntokės Laura Liaudinskytė ir Lauryna Januškaitė.


     Vydmantų gimnazijoje įvyko netradicinio ugdymo diena „Renkuosi profesiją“, kurios tikslas – sudominti jaunus žmones ir padėti ateityje pasirinkti jiems patinkančią specialybę ar profesiją. Į gimnazijos aktų salę, kur jų laukė įvairių profesijų atstovai, nuo pat ryto rinkosi V–VIII klasių mokiniai.

     Kuršių klubo ,,Pilots‘‘ atstovė Ingrida Šilgalytė mokiniams pristatė audėjo specialybę. Meistrė pasakojo, jog nuo 15-os metų užsiima amatais ir iš jų užsidirba. Pranešėja ne tik kalbėjo apie savo darbą, bet ir pademonstravo ne vieną rankų darbo nacionalinį skandinaviško stiliaus kostiumą, prie jo tinkančius papuošalus. Buvo įdomu sužinoti, jog skandinavų moterys senovėje ypač vertino papuošalus iš bronzos ir stiklo, skirtingai negu lietuvės, kurios mėgo žalvarinius.

     Palangos oro uosto darbuotoja Jurgita Adomaitytė ir banko darbuotoja Julija Kucharskienė, kalbėdamos apie savo profesijas, išskyrė tas būdo savybes, kurios reikalingos darbuotojams. Mokiniai domėjosi saugaus skrydžio reikalavimais, nemažai klausimų kilo ir dėl keleivių augintinių transportavimo galimybių. Banko darbuotoja papasakojo banko atsiradimo istoriją, pristatė šiuolaikinio banko rūšis bei supažindino su karjeros galimybėmis.


     Į Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje įvykusį renginį „Karjera‘17“ suvažiavo ne tik mūsų rajono, bet ir atokiausių Klaipėdos apskrities vietovių vyresniųjų klasių moksleiviai.

     Tradicinis renginys-mokslo paroda „KARJERA‘ 17“ (vadovė – Edita Stalmokienė) sulaukė per 900 dalyvių, kurie buvo supažindinti su Lietuvos aukštosiomis bei profesinėmis mokyklomis. Renginio tikslas: suteikti moksleiviams galimybę susipažinti su Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų studijų programomis, gauti reikalingą informaciją apie tarptautinio mobilumo galimybes. Parodoje dalyvavo 28 Lietuvos aukštųjų ir profesinių mokyklų atstovai. Jų rezidencijos buvo išsidėsčiusios trijų mokyklos aukštų klasėse. Studijomis susidomėję moksleiviai iš visos apskrities vos tilpo gimnazijos aktų salėje. Būsimieji studentai ten ieškojo atsakymų į daugybę jiems iškilusių klausimų – kurią studijų įstaigą rinktis, kokią specialybę studijuoti. LAMA BPO specialistai supažindino su pasikeitusiomis stojimo sąlygomis.


     Mamų rankos kuria knygą

     • Mums rašo
     • 2017-11-10

     Lopšelio-darželio „Voveraitė“ pedagogai, siekdami puoselėti gimtąją kalbą, skatinti vaikų norą skaityti, domėtis knyga, skiepyti tėvams skaitymo svarbą ir naudą, šiais metais vykdo edukacinį projektą „Augu su knyga“.

     Viena projekto užduočių – sukurti lavinamąją knygą. Šiam tikslui įgyvendinti auklėtojos šių eilučių autorės Renata Bačiulienė ir Marija Narkienė suorganizavo kūrybinį užsiėmimą darželio bendruomenei „Kuriu lavinamąją knygą savo vaikui“. Užsiėmimo metu mamos turėjo puikią galimybę praktiškai sužinoti, kas tai yra lavinamoji knyga, kaip ji kuriama, ir pačios sudalyvauti jos kūrimo procese.

     Lavinamoji knyga – tai puiki veiklos priemonė įvairaus amžiaus vaikams, norint lavinanti smulkiąją motoriką, koordinaciją, vaikų pastabumą. Knyga padeda ugdyti vėrimo, segimo įgūdžius, moko atskirti geometrines formas bei įsiminti spalvas. Lavinamosios knygelės kūrimas – nuostabus kūrybinis procesas, reikalaujantis kruopštumo, rankų šilumos ir meilės. Nepaprastai džiugu, kad visos mamos ir kolegės, dalyvavusios užsiėmime, noriai kibo į darbą ir atkakliai dirbo neskaičiuodamos valandų. Labai džiaugiamės, kad darželio vaikai ne tik nuo šiol turės neįkainojamos vertės knygą, kuri bus nepakeičiama lavinant jų smulkiąją motoriką, bet ir tuo, kad bendra veikla, bendras tikslas, padėjo suburti, suvienyti lopšelio-darželio „Voveraitė“ bendruomenę, visiems patirti smagių emocijų.

     Renata BAČIULIENĖ ir Marija NARKIENĖ

     Auklėtojos


      Vydmantų gimnazijos pradinukai dalyvavo netradicinėje ugdymo dienoje „Rudenėlio taku“.

      Pirmą pamoką mokiniai buvo pakviesti į gimnazijos aktų salę, kur vyko sveikatingumo pamoka „Gyvenkime sveikai“. Pamokoje ketvirtokai pasakojo, kas yra sveikata, kaip ją saugoti: reikia mankštintis, sveikai maitintis.

      Filmukas „Kaip reikia mankštintis?“ mokė taisyklingos mankštos. Žaidimas „Pamąstyk ir atsakyk“ apibendrino, ką mokiniai sužinojo apie sveiką gyvenseną. Už gerus atsakymus pradinukai buvo apdovanoti dovanėlėmis iš Pelėdžiuko lagamino.

      Per kitas pamokas mokiniai gavo užduotį – padaryti medį įvairiais metų laikais. Darbas jiems pavyko puikiai! Tai parodė aktų salėje eksponuojami darbai.

      Ketvirtą pamoką vyko popietė ,,Rudenėlio taku“. Ketvirtokai paruošė inscenizaciją „Eglė Žalčių karalienė“, pristatė eglę ir beržą. Kitos klasės parodė savo pristatymus apie drebulę, ąžuolą, uosį. Pradinukai gavo žinių apie medžius ir metų laikus.


      Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas