Pajūrio naujienos
Help
2017 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 31 %
Naktį0°C debesuotumas 19 %
Apklausa

Metų žmogaus 2017 rinkimai

Edvardas STALMOKAS
Antanas BLUŽAS
Petras RUDYS
Aurimas RAPALIS
Ieva GARJONIENĖ
Arūnas MAŽONIS
Robertas LAPINSKAS
Bronius LAZDAUSKAS
Gvidonas NAVICKAS
Margarita LIZDENYTĖ
Kęstutis BERTAŠIUS
Auksė ANTULIENĖ
Apklausa

Šiemet Lietuvą paliko 56 tūkst. gyventojų. Ar Lietuva galutinai išsivažinės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Kretingos kultūros centre jau antrus metus iš eilės vyko VIII–XII klasių mokiniams skirtas renginys „Drymų organaizeris“, kurį organizavo Kretingos rajono jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacija „Kretingos apskritasis stalas“. Renginio dalyviai diskutavo su dviem Lietuvoje gerai žinomais žmonėmis: aktore, radijo laidų vedėja Skaiste Anusevičiūte ir žurnalistu, rašytoju Andriumi Užkalniu.


Jau visą mėnesį Pranciškonų gimnazijos pirmokai gimnazistai – visaverčiai gimnazijos nariai. Jie sėkmingai išgyveno pirmokų krikštynas, kurios šiemet pakvietė į „FUX seimo“ neeilinę sesiją. Jos metu pirmokų gimnazistų partijos siekė kuo geriau pristatyti save ir tapti „FUX seimo“ vadovaujančia partija.


Korėjietiškas serialas arba korėjietiška drama (kor. ??????) – draminis televizijos serialas korėjiečių kalba. Daug tokių serialų išpopuliarėjo Azijoje, sukeldami „Korėjos bangos“ fenomeną, kai kuriose šalyse žinomą kaip „Hallyu“ (kor. ??) ir „serialų karštine“ (angl. drama fever). Patys populiariausi Korėjos serialai taip pat sulaukė populiarumo ir kitose pasaulio regionuose, pavyzdžiui, Lotynų Amerikoje, Viduriniuosiuose Rytuose ir kitur. O kaip Kretinga – ar ją jau pasiekė korėjietiškų serialų mada?


Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog elektroninės cigaretės nekelia didelio pavojaus asmens sveikatai, tačiau tiesa yra tokia, kad iki šiol nėra ištirtos visos galimos jų vartojimo pasekmės, tad ir pasakyti, ar elektroninės cigaretės yra sveikiau, negu paprastos – dar anksti. Aišku tik viena – elektroninės cigaretės tarp jaunimo sparčiai populiarėja dėl iš anksto susidarytos apgaulingos nuomonės.


Jaučiamės kaip namie

  • Kuprinė
  • 2017-11-24

Noriu pasidalinti naujienomis apie mūsų gimnazijoje veikiančią atvirą erdvę, kuri dar kitaip vadinama IMK (Iniciatyvių mokinių klubas) būstine.

Esame įsikūrę mokyklos rūsyje, nes manome, kad ten galime triukšmauti, garsiai kalbėti, žaisti, klausytis muzikos ir netrukdyti vykstančioms pamokoms.

Mūsų kambariukas labai jaukus: sienos šviesios, išpuoštos mūsų rankų darbo drugeliais, kambariuke yra dvi sofos, staliukas, televizorius, kuriame veikia internetas, biliardo stalas, stalo futbolas bei daug įvairių kitokių stalo žaidimų.

Vis dar negalime atsidžiaugti ir pačiais naujausiais pirkiniais, tai yra žaidimų konsolė „ XBOX“ bei judesių aptikimo įranga (angl. Kinect).

Visas šias priemones mes perkame iš pinigų, kuriuos gauname parašę projektus. Beje, projektus rašome patys mokiniai, o mums visada nuoširdžiai padeda gimnazijos pavaduotoja ugdymui Vilma Gedvilienė.

Mūsų kambariuką retai kada rasi neužimtą. Jame visada mokiniai leidžia laisvas pamokas, per ilgąją pertrauką pietauja, geria arbatą. Taip pat ten vyksta daug įvairių renginių: naujų klubo narių krikštynos, Kalėdinė popietė, filmų vakarai , biliardo turnyrai ir t.t.

Mūsų kambariukas yra puiki ir jauki vieta praleisti laisvalaikį mokykloje. Jame tikrai gali jaustis kaip namuose.

Giedrė PILELYTĖ

Salantų gimnazijos mokinių prezidentė


Dar neišblėso įspūdžiai, kuriuos grupė Pranciškonų gimnazijos mokinių bei mokytojų vasarą patyrė Italijoje. Ši viešnagė – bendras dviejų mokyklų – Italijos G. Leopardi licėjaus ir Kretingos Pranciškonų gimnazijos – projektas, skatinantis dviejų šalių ir šių mokyklų partnerystės ryšius bei tarpusavio bendravimą. Draugystės tikslas – susipažinti su kita kultūra, praplėsti savo horizontus, prisiimti atsakomybę už tave supantį pasaulį ir išmokti kurti bendruomenę, kurioje kiekvienas galėtų atrasti savo vietą.


Kartais moksleiviai taip įsitraukia į įvairias užklasines veiklas, lanko meno ar sporto mokyklas, kad ne visada spėja pasiruošti rašomiesiems darbams ar padaryti tai, kas užduota namų darbų. Tad mokytojai vis dažniau mato būtinybę su mokiniais kalbėti apie tai, kaip jiems planuoti savo laiką.


Aktorė Skaistė Anusevičiūtė yra veiklos žmogus – ji vaidina serialuose, veda radijo laidą, prodiusuoja įvairius meninius ir muzikinius projektus, ir viską suspėja tik todėl, kad darbus atsakingai planuoja.

Aktorė Skaistė Anusevičiūtė – pažįstamas veidas televizijos žiūrovams: ją galima išvysti filmo „Moterys meluoja geriau“ naujame sezone, seriale „Laisvės kaina. Savanoriai“ ir jo tęsinyje „Laisvės kaina. Partizanai“. Tačiau ne visi žino, kad žymiajai aktorei nesvetimas miestas Kretinga – čia ji praleido savo vaikystę.

Gimusi Klaipėdoje, bet nuo 5 metų vaikystę praleidusi Kretingoje pas senelius, S. Anusevičiūtė lankė darželį „Ąžuoliukas“ ir net ėjo į Jurgio Pabrėžos universitetinę gimnaziją. Pasak jos, mylimiausia vieta – Kretingos meno mokykla, kuri padovanojo gražiausius prisiminimus. Po dešimties metų S. Anusevičiūtė grįžo į Klaipėdą, tačiau teigė savęs nepriskirianti jokiam miestui.

„Šiandien gyvenu Vilniuje, bet nelaikau savęs vilniete. Aktyviai tenka lankytis visuose Lietuvos miestuose ir visi jie man – artimi, o kai kas nors klausia, iš kur aš kilusi, atsakau – iš pajūrio“, – su šypsena mintimis dalinosi aktorė.

Meninė veikla nuo ankstyvo amžiaus

Nuo pat mažumės, aktorė pasakojo, turėjusi daugybę energijos, tad išbandė save įvairiose meninėse veiklose.

„Pradėjau nuo sportinių šokių, jų, deja, teko atsisakyti dėl ligos, kuri išsivystė po to, kai mane užpuolė vilkinis šuo. Tada užsimaniau groti pianinu. Iš pradžių lankiau privačias fortepijono pamokas, o po to mokytoja, kuri pastebėjo gabumus, rekomendavo man pereiti į meno mokyklą, kurioje mokiausi chorinio dainavimo“, – pasakojo S. Anusevičiūtė.

Jaunoji aktorė prisipažino, kad jai neteko lankyti teatro studijos Kretingoje ir dėl to jaučiasi daug praradusi. „Visas jėgas buvau sutelkusi į muziką, o apie teatrą, kad jam tikčiau, net nebuvo minčių“, – prisipažino pašnekovė.

Baigusi mokyklą, savo ateitį S. Anusevičiūtė pasirinko sieti su menu – visas sritis jau buvo išbandžiusi, tačiau nuo muzikinio kelio nenorėjo nutolti, todėl įstojo į miuziklo studijas, muzikinio teatro aktorės specialybę.


KŪRYBOS KRAITĖ

  • Kuprinė
  • 2017-11-10

Jau spėję prailgti tamsūs rudens vakarai verčia mus prasimanyti įdomios veiklos ir čia mes dažniausiai pasidalijame į dvi dalis – vieni renkamės pažiūrėti draugų jau seniai rekomenduotą filmą, kiti – pasiimti gerą knygą ir puodelį šiltos arbatos, kurių į nieką pasaulyje nekeistume. Tačiau ką gi labiau – knygą ar filmą – renkasi šių dienų jaunimas ir kodėl? Atsakymus į šiuos klausimus mums padėjo rasti „Kuprinės“ socialiniame tinkle „Facebook“ atlikta apklausa.

Apklausa, kurioje galėjo dalyvauti visi, esantys ne daugiau negu 24-erių metų, savo atsakymus pateikė 64 respondentai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas