Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vis daugiau jaunų žmonių susigundo studijomis užsienyje. Bene populiariausia šalimi tapo Didžioji Britanija. Gausus būrys būsimų studentų išvyksta į Angliją. Ji lietuvius patraukia savo studijų kokybe, mažesne jų trukme, geromis paskolų sąlygomis.

Tačiau neretai yra pamirštami itin svarbūs aspektai – studijų ir pragyvenimo kainos Anglijoje yra daug aukštesnės negu Lietuvoje. Nuo ateinančių mokslo metų maksimali vienerių mokslo metų kaina universitete pakils nuo 3 tūkst. 375 svarų sterlingų iki 9 tūkst. Mokestį už mokslą universitetai pakėlė iki maksimumo. Dėl šios priežasties daugelis išvykstančiųjų į Didžiąją Britaniją pasiima paskolas. Jei per 25 metus nepradedate uždirbti 15 tūkst. svarų per metus, paskola yra tiesiog „nurašoma“. Lietuviui tai reikštų apie 5,5 tūkst. litų per metus. Išties skamba viliojančiai. Tačiau nederėtų pamiršti ir to, kad Anglijoje pragyvenimo lygis daug aukštesnis, o tai reiškia ir didesnes kainas. Studentai, kurie nenori būti priklausomi nuo tėvų arba šie negali jų išlaikyti, ieškosi darbo. O darbo paieškos ten tikrai vaisingesnės negu Lietuvoje.

Stojimas į Anglijos universitetus taip pat gan painus. Visų pirma, reikia užsiregistruoti Didžiosios Britanijos stojimų sistemoje UCAS (ucas.com). Stojimą sudaro kelios dalys. Visų pirma, reikės užpildyti formas su informacija apie save. Antra, reikės pateikti savo 11 klasės metinius pažymius bei egzaminų pasirinkimus. Toliau jums reikės angliškai parašyti motyvacinį laišką, kuris atspindėtų jūsų asmenybę, kodėl pasirinkote būtent tą specialybę, kodėl norite studijuoti Anglijoje. Dar vienas reikalavimas – rekomendacija. Ją jums gali parašyti mokytojas arba darbdavys. Žinoma, taip pat reikia pasirinkti universitetus ir ką norite studijuoti. Maksimumas yra 5. Nesirinkite itin skirtingų specialybių, nes visoms bus skirtas tik 1 motyvacinis laiškas. Kažin, ar jus priims į biologijos ar į istorijos studijas, jei motyvaciniame kalbėsite apie tai, kad norite studijuoti fiziką. Galiausiai, turite sumokėti tam tikrą stojimo mokestį (apie 90 Lt) ir išsiųsti į UCAS būstinę įvairius patvirtinimus, kurių yra reikalaujama. Po to belieka laukti atsakymų.

Atsakymai gali būti 3 rūšių – jus gali priimti be jokių sąlygų, jums gali tekti išpildyti tam tikras sąlygas, kurias pateikia universitetas arba jūsų gali visai nepriimti. Kai kuriais atvejais universitetas atsiunčia jums laišką, kuriame informuoja, jog perėjote į antrą etapą, ir pateikia tam tikrus reikalavimus, pagal kurių išpildymą yra sprendžiama, kokios sąlygos jums bus iškeltos norint įstoti į universitetą. Dažniausi reikalavimai būna tam tikra vaizdinė medžiaga, rašinys ar atvykimas į interviu universitete. Stojimo sąlygose dažniausiai nurodomi tam tikri egzaminų, IELTS balai bei dvyliktos klasės metinis pažymys.

IELTS (International English Language Testing System) yra tarptautinis anglų kalbos egzaminas, kurio reikalauja dauguma Europos šalių, norint įstoti į jų universitetus studijuoti anglų kalba. Egzaminas vyksta anglų kalba. Jį sudaro 4 dalys: klausymas, teksto suvokimai, rašiniai bei kalbėjimas. Egzamino kaina – 580 Lt.

Galų gale, kai gaunate atsakymus iš visų universitetų, pasirenkate vieną universitetą, kuris yra jūsų pirmasis pasirinkimas, ir kitą – kuris būtų atsarginis variantas, jei neįstotumėte į pirmąjį. Tada belieka išpildyti sąlygas, pateikti paraišką dėl paskolos bei apgyvendinimo ir nusiųsti notaro patvirtintus įrodymus, jog esate tas, kas teigiate, išpildėte įvykdytas sąlygas. Jų neišpildžius ir nepatekus į jokį universitetą, patenkate į „valymo“ procesą, kurio metu universitetas svarsto – gal vis dėlto jus priimti lengvesnėmis sąlygomis.

Aurelija ORLOVAITĖ "Pajūrio naujienų" akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas