Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jei ryte suskamba įkyrus žadintuvo signalas – saldus vasaros atostogų miegas iki vidurdienio vis dėlto aplenkė tavo namus. Tai reiškia: arba nusprendei pabėgioti klausydamasis paukščių giesmių, kol jų dar neužgožė automobilių gausmas, arba poilsį iškeitei į darbą.

Dar nesibaigus mokslo metams vyresnieji mokiniai naršo laikraščiuose ieškodami skelbimų skilties, skambina čia rastais numeriais, klausinėja pažįstamų – gal jie žino, kur būtų galima vasarą įsidarbinti.

Agneta Dirmeikytė dabar jau su palengvėjimu prisimena dienas, kai valandų valandas praleido kavinėms, restoranams siuntinėdama gyvenimo aprašymą, važinėjo į pokalbius dėl darbo.

„Galiausiai gavau pasiūlymą dirbti padavėja Šventojoje. Labai tuo džiaugiuosi, nes turiu puikias darbo sąlygas, labai draugiškas kolektyvas,“ – pasakojo 18-metė.

Paklausta, ar nėra baisu, jog aptarnaudama užsieniečius gali ko nors nesuprasti, Agneta teigė, jog taip sunku, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio, nėra. Anot jos, klientai aiškiai pasako ir vaizdingai parodo rankų gestais, kartais tiesiog baksteli pirštu į meniu.

Draugei pritarė ten pat barmenu dirbantis 19-metis Martynas Kavalskis. Vaikinas teigė mėgstantis šį darbą – tai sritis, kurioje jis gali tobulėti.

Gretai Jurgutytei padavėjos darbas – ne naujiena. Jau antrą vasarą ji dirba Palangoje. Darbą merginai padėjo susirasti tėtis. Kadangi jau šiais mokslo metais ji taps studente, tikina, jog uždirbti pinigai bus reikalingi studijoms, be to, nors vasarą finansiškai nepriklausys nuo tėvų. Greta sakė, jog per šiuos darbo metus ji jau įgijo įvairiausios patirties: teko išklausyti ir įnoringų klientų skundų, kęsti nuspaustų kojų skausmą, net aptarnauti garsius Lietuvos žmones - krepšininką Liną Kleizą, laidų vedėją Vytautą Šapranauską, choreografą Jurijų Smoriginą. Į sklandančius gandus, kad rusų tautybės žmonės palieka arbatpinigių dosniausiai, mergina, remdamasi asmenine patirtimi, skaičiuoja, jog rusai arbatpinigių palieka vos ne trigubai daugiau už lietuvius.

„Kadangi mokykloje mokiausi vokiečių kalbos, iš pradžių buvo sudėtinga su jais susišnekėti. Į namus parsinešiau rusišką meniu: paprašiau, kad tėvai išverstų į lietuvių kalbą. Jeigu vis dėlto pasitaiko, jog nesuprantu užsakymo, jį išgirdusi pagal tarimą užsirašau į lapelį, o tada kiti padavėjai išverčia,“ – darbo ypatumus atskleidė mergina.

Jeigu kaitindamiesi pajūrio saulėje išgirsite raginimą atsivėsinti ledais, greičiausiai jus kvies 15-mečiai broliai Arnoldas ir Edvinas Jurgučiai. Norėdami užsidirbti pinigų savo reikmėms, naudingai, o kartu nenuobodžiai praleisti vasaros atostogas, pirmus metus nusprendę dirbti vaikinai, padedami tėvų, įsidarbino pardavinėti ledus pajūryje. Jie prisipažįsta, jog lengva tikrai nėra: kepinant saulei neretai tenka vaikščioti net po 7 valandas, o kur dar įžūlūs pirkėjai, bandantys apgauti.

Vasaros metu kioske Šventojoje žaislus, bižuteriją ir kitas smulkmenas pardavinėja 16-metė Ema Puleikytė. Mergina pasakojo pirmiausiai, kaip ir daugelis, skambinusi telefonais, rastais skelbimuose, tačiau išgirdę, kad ji – nepilnametė, taip darbo nė vienas ir nepasiūlė, todėl Emai padėjo sesuo. Paauglė teigė, jog dirbant šį darbą reikalingos ne tik matematikos žinios, bet ir pastabumas, tvarkingumas.

„Juokingiausia, kad atėję į kioską žmonės pradeda kalbėti užsienietiškai, o aš bandau prie jų prisitaikyti. Kai sunkiau sekasi, jie paklausia, galbūt aš lietuvė, ir tada suprantu, kad jie galvojo, jog aš – kitos tautybės žmogus,“ – įspūdžiais dalijosi Ema.

Padavėjo ar pardavėjo darbai turbūt populiariausi tarp moksleivių. Tačiau toli gražu tai ne sąrašo pabaiga.

17-metis Edvinas Jonutis jau trečius metus dirba gintarų šlifuotoju, kaip ir jo dėdė. Vaikinas tikino, jog šis darbas reikalauja dėmesingumo, kantrybės, o taip pat - ir sveikatos.

„Gintarų dulkės labai nuodingos yra. Dėdei, dirbančiam tai jau daug metų, išsausėjo nosies gleivinė, iškilo kitos sveikatos problemos, gerai, kad plaučiai sveiki. Todėl ir kitiems nepatarčiau dirbti šio darbo, nes nežinai, kada gali sutrikti sveikata,“ – atviravo Edvinas.

Netradicinė patirtis šią vasarą virtuvėje 17-metei Agnei Bubilaitei. Merginos draugams jau teko ragauti skaniausių jos patiekalų, tačiau dabar Agnė gamina maistą vienuoliams!

„Dirbu dar visai neseniai, galbūt todėl degu entuziazmu, su malonumu gaminu, valandų valandas sėdžiu apsivertusi receptų knygomis ir vaikštau po maisto prekių parduotuves. Nėra pasakyta, ką turiu gaminti, – palikta laisvė kūrybai, todėl kaskart tenka sugalvoti ką nors nauja ir stengtis, kad pavyktų labai skaniai,“ – pasakoja Agnė.

Su šypsena ji prisimena pirmąją darbo dieną, kai turėjo stengtis nepasiklysti didžiulėje virtuvėje, prisiminti, kur kas joje padėta, o turbūt vienas didžiausių iššūkių tą dieną – didžiulė keptuvė, kurią Agnė vos pakėlė abiem rankomis.

Mergina tikina pirmiausia dirbanti ne dėl pinigų, bet dėl malonumo, nes gaminti jai labai patinka. Agnė neslepia, jog pirmomis darbo dienomis jai padeda artimieji, nes viena pati viską sunkiai suspėtų.

Inesa RINKEVIČIŪTĖ "Pajūrio naujienų" akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas