Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Darbėniškių folkloro teatras surado savo stilių

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2012-07-13

Per 40 Darbėnų gimnazijos mokinių susibūrė į pernai rudenį įkurtą folkloro teatrą - jie dainuoja, šoka, vaidina, improvizuoja žemaitiškai ir dar šviežią savo programą jau spėjo pristatyti ne tik kretingiškiams, bet išvežti ir į kitus miestus.

Darbėnų folkloro teatras išsikėlė aukštus reikalavimus: nuo stilingų kostiumų – ligi savitos programos.

Folkloro teatras Darbėnuose gimė gimnazijos, puoselėjančios etnokultūros tradicijas, direktorės Sonatos Litvinienės iniciatyva: pirmiausiai ji subūrė su teatru dirbsiančią pedagogų komandą - koncertmeisterę Birutę Jašinskienę, režisierių Donatą Žilinską bei choreografę Rasą Vaičikauskaitę, o pati domėjosi baltų kostiumų dizainu ir parūpino originalius rūbus visam kolektyvui.

„Tokio teatro idėja prilygo iššūkiui: galvojome, kaip sudominti vaikus, kaip surasti medžiagą ir kokį atlikimo stilių pasirinkti. Supratau, kad reikia ieškoti kažko savito, kas supaprastintame modelyje primintų grupių „Kitava“ ar „Žalvarinis“ atlikimą, dainininkės Veronikos Povilionienės bei saksofono virtuozo Petro Vyšniausko tandemą. Suradę muzikos, jungiančios folklorą, roką, džiazą, įrašus, galvojome, kaip šią muziką susieti su daina, šokiu ir vaidyba“, - savito teatro pradžią prisiminė B.Jašinskienė.

Koncertmeisterė sakė, jog ligi tol ji buvo subūrusi merginų ansamblį, - ir jai pasisekė dainuoti su merginomis uždegti ir vaikinus. „Jų atranka buvo tokia gausi, kad prie kabineto durų perklausai vaikinai stojo į eilę“, - neslėpė ji. Taip susidarė 20 porų, kurias dabar jau reikėjo uždegti ir šokiu. „Mūsų jaunieji artistai iš pradžių ir patys nelabai tesuprato, ką jie daro ir kas iš viso to išeis. Kai iš pradžių jų paprašydavome dainuojant atlikti paprastus choreografinius judesius, kai kurie spyriojosi – oi, aš nemoku šokti. Tada sakydavau, kad kuris nenori, tegul nešoka, bet interpretuoja taip, kaip moka, - juokėsi B. Jašinskienė. - Taip pamažu vaikinai išlaisvėjo ir parodė, ką jie sugeba. O geba jie išties daug – dabar puikiai jaučiasi scenoje, traukia dainas, vaidina žemaitiškai. Turime ir savo Palangos Juzę, atkeliaujantį į Darbėnų gimnaziją“.

Šią programą darbėniškiai jau pristatė Kretingos muziejaus šventėje, buvo pakviesti į Ugnės Karvelis gimnaziją Kaune, - jų programa sutikta itin šiltai.

Folkloro teatro, dar neturinčio savo pavadinimo – siūloma pasivadinti „Dar bėški“ – jaunieji atlikėjai, anot koncertmeisterės, jau pajuto vaidybos skonį, ir jie pradeda tuo gyventi. „Nepatikėsite, mes daugiausiai repetuojame per ilgąsias pertraukas - beveik nė vienas mokinys nepraleidžia repeticijų. Po to sykį per savaitę susibėgame visi ir į bendrą programą jungiame šokį, dainą ir vaidybą“, - tvirtino pašnekovė.

Artimiausias darbėniškių siekis – tapti reprezentaciniu ne tik gimnazijos, bet ir Darbėnų miestelio folkloro kolektyvu ir savo savitumą parodyti užsienyje, pirmiausiai - savo tautiečiams Punske ar Seinuose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas