Pajūrio naujienos
Help
2019 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 1 %
Naktį20°C debesuotumas 2 %
Apklausa

Ar be šaulių Kretingoje būtų užtikrinta viešoji tvarka?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Naująjį seniūną išvertė iš posto

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2018-03-27
Vos pusmetį spėjęs padirbėti naujasis Vydmantų seniūnas Rimvydas Šakinis (nuotr. kairėje) neteko šių pareigų, kai konkursą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui apskundė kretingiškis Bernardas Skersys.

Lyg žaibas iš giedro dangaus trenkė žinia, jog prieš pusmetį Vydmantų seniūnijos seniūnu tapęs 33 metų Rimvydas Šakinis netenka pareigų ir bus skelbiamas naujas konkursas seniūno pareigoms užimti. Toks yra Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimas, į kurį su skundu kreipėsi kretingiškis Bernardas Skersys, dalyvavęs, bet nelaimėjęs konkurso į Vydmantų seniūnijos seniūno pareigas, ir prašęs šio konkurso rezultatus panaikinti.

„Šita situacija – įstatymų vingrybių pasekmė“, – vakar sakė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas. Pasak jo, ir šiandien, gavus Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimą, kuriuo buvo panaikinti konkurso į Vydmantų seniūno pareigas rezultatai, nėra aišku, kaip konkursas turėjo būti organizuojamas, kad pažeidimų būtų išvengta.

Atsidūrė aklavietėje

Vadovaujantis teisės aktais, konkurso į seniūno pareigas komisijoje turi būti ne mažiau kaip trys aptarnaujamos teritorijos seniūnaičiai, tačiau tuomet, kai buvo renkamas naujas seniūnas, naujai įsteigtoje Vydmantų seniūnijoje iš viso egzistavo tik du seniūnaičiai. Išrinkti dar trečią seniūnaitį buvo neįmanoma, nes seniūnaičių rinkimus gali skelbti tik seniūnas – Vydmantų seniūnijos atveju jo kaip tik ir betrūko.

Pasak V. Domarko, ką daryti tokioje situacijoje, buvo tartasi su Vidaus reikalų ministerija ir Valstybės tarnybos departamentu. Taip ir rastas sprendimas į konkurso komisiją įtraukti greta esančios seniūnaitijos seniūnaitį, kad būtų išlaikyta nustatyta proporcija komisijoje, kurią iš viso sudarė 7 asmenys. Taigi renkant naująjį Vydmantų seniūną į komisiją, be Vydmantų ir Pryšmančių seniūnaitijų seniūnaičių, dar buvo paskirta ir Rūdaičių seniūnaitijos seniūnaitė.

Skelbs naują konkursą

V. Domarko teigimu, šią savaitę bus skelbiamas naujas konkursas Vydmantų seniūnijos seniūno pareigoms užimti ir šįkart tokių keblumų bus išvengta, nes seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje jau suspėta išrinkti tris seniūnaičius. Jais tapo: Pryšmančių seniūnaitijos – Silvija Geležinienė, Vydmantų vakarinės dalies – Anzelmas Surblys ir Vydmantų rytinės dalies – Simas Končius.

„Noriu pasakyti, kad šitas Bernardo Skersio apskundimas neturės jokio subjektyvaus vertinimo jo atžvilgiu, jei jis ir vėl dalyvautų konkurse į Vydmantų seniūno pareigas. Keisime ir komisiją – jai ko gero, teks vadovauti man, o ne Povilui Černeckiui, kuris buvo komisijos pirmininkas praėjusį kartą – kad nekiltų jokių abejonių dėl kokios nors išankstinės nuomonės“, – užtikrino V. Domarkas.

Jo teigimu, iki tol, kol įvyks naujasis konkursas, Vydmantų seniūnija be vadovo irgi neliks – esant tarnybiniam būtinumui, laikinai vykdyti seniūno pareigas paskirta R. Šakiniui.

Neperžengė balų slenksčio

Kretingos rajono savivaldybės administracijos išplatintame pranešime informuojama, kad konkursą į Vydmantų seniūnijos seniūno pareigas, kuris įvyko 2017 metų rugpjūčio 28 dieną, R. Šakinis laimėjo surinkęs 8 balus iš 10 galimų, o B. Skersys nesurinko net mažiausio pareigoms eiti reikiamo balų skaičiaus.

Prašydamas panaikinti konkurso protokolą, B. Skersys į Klaipėdos apygardos administracinį teismą kreipėsi praėjusių metų lapkritį. Tąkart teismas konstatavo, jog formalios procedūros pažeidimas dėl seniūnaičių skaičiaus komisijos sudėties nedaro jos neteisėta ir pagrindo abejoti komisijos objektyvumu nėra. B. Skersio skundas buvo atmestas kaip nepagrįstas, šioje administracinėje byloje neradus objektyvių duomenų, kad buvo pažeista konkurso organizavimo tvarka bei pareiškėjo konstitucinė teisė lygiomis sąlygomis stoti į valstybės tarnybą ir užimti minėtas pareigas.

Šį Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą B. Skersys vėliau apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui ir jo skundas buvo tenkintas.

Sujaudino didelis palaikymas

„Nesitikėjau tokio teismo sprendimo. Jis yra neskundžiamas“, – prisipažino R. Šakinis, kuriam dar labiau netikėta buvo Vydmantų seniūnijos gyventojų reakcija į paviešintą žinią apie jo atleidimą. Žmonės aktyviai renka parašus – vakar jų buvo jau keli pluoštai lapų, kuriuos ketinama pateikti Savivaldybės administracijai su prašymu į seniūno pareigas grąžinti R. Šakinį.

Šis, vakar apsilankęs „Pajūrio naujienų“ redakcijoje, šypsojosi dabar neturintis kitos išeities kaip tik vėl kandidatuoti į Vydmantų seniūno pareigas.

„Seniūnijoje dirbau taip, kaip kad sau daryčiau, bet, kai pamačiau, koks didelis žmonių palaikymas – kiek sulaukiau skambučių, žinučių, gerų atsiliepimų, tai dabar dvigubai daugiau savęs atiduosiu“, – entuziastingai kalbėjo R. Šakinis, neslėpęs, kad būdamas seniūnas jautėsi savo rogėse.

Ėmėsi įsisenėjusių problemų

Per pusmetį darbo jis drauge su naujai suburtu seniūnijos kolektyvu spėjo pasirūpinti išasfaltuoti Vydmantų Mokyklos g., atnaujinti apšvietimą ir joje, ir centrinėje gatvėje, taip pat – Pryšmančiuose esančioje Pievų g. Pastarojoje gyvenvietėje įrengtas ir naujas paviljonas.

Skirta dėmesio ne tik žvyruotų gatvių greideriavimui – pašalinti ir kraštovaizdį darkę menkaverčiai medžiai, atkurtos lietaus kanalizacijos, kurios buvo apaugusios, nuvalyti keliai, nes jų bortai per ilgą laiką buvo užsinešę žemėmis.

„Kai ėjau į Vydmantų seniūno konkursą, girdėjau kalbas, kad vydmantiškiai yra reiklūs, sakė, kad jie mane papjaus be peilio. Bet pradėjau dirbti ir vis laukiau, kada gi jau tas kažkas bus, – juokėsi darbo pradžią prisiminęs R. Šakinis. – Tačiau kas ateina ar paskambina, pasikalbame apie problemą ir daugiau ar mažiau laiko prireikia, bet randame sprendimą. Dar nė sykį nesusidūriau su piktu žmogumi, tokiu, kuris būtų labai kuo nors nepatenkintas.“

Pokyčiai – akivaizdūs

Kad seniūnui pavyko rasti bendrą kalbą su gyventojais, patvirtino ir Vydmantų kaimo bendruomenės centro „Vydmantai“ pirmininkas Marius Žalimas.

„Labai blogai, – paklaustas, kaip gyventojai reagavo į tai, kad R. Šakinis atleidžiamas iš Vydmantų seniūno pareigų, sakė M. Žalimas. – Šis seniūnas dėjo dideles pastangas, jo darbo rezultatus visi mato. Žmonės nori, kad tie darbai tęstųsi ir būtų sugrąžintas tas pats seniūnas – užtat aktyvūs gyventojai ir ėmėsi rinkti parašus, į kuriuos, tikimasi, bus atsižvelgta iš naujo paskelbtame konkurse seniūno pareigoms užimti.“

M. Žalimo teigimu, sėkmingas buvęs bendruomenės centro ir seniūnijos dialogas – seniūnui tarpininkaujant, bendruomenės idėjos, paklausimai būdavo perduodami kompetentingiems Savivaldybės specialistams, iš jų sulaukiama atsako.

Apskundė ne vieną konkursą

Vakar „Pajūrio naujienoms“ susisiekti su B. Skersiu nepavyko.

B. Skersys yra dalyvavęs ir apskundęs ne vieną konkursą, kurį surengė Kretingos rajono savivaldybės administracija. Rytoj Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmuose bus toliau nagrinėjama byla, kurioje B. Skersys prašo panaikinti 2017 metų lapkričio 14 dieną įvykusios atrankos į Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus specialisto pareigas rezultatus.

B. Skersys „Pajūrio naujienoms“ anksčiau yra sakęs, kad negali likti abejingas matydamas, kaip valstybės institucijose yra pažeidinėjami įstatymai – tai kenkia visai valstybei ir jos gyventojus, nusivylusius sistema, skatina emigruoti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas