Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną3°C debesuotumas 100 %
Naktį0°C debesuotumas 1 %
Komentarų topas

Savivaldybė statys Kretingos miesto riboženklius

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos
  • 2018-03-16
Kretingiškiams pasiūlyti du riboženklių variantai: kairėje – su klasikiniu, dešinėje – su įmantresniu šriftu.

Kretingos rajono savivaldybė savo tinklalapyje bei „Facebook“ paskyroje kovo 13-ąją paskelbė Kretingos miesto ribas žyminčių ženklų konkursą ir kviečia iki šio savaitgalio, kovo 18-osios, kviečia kretingiškius išsakyti savo nuomonę.

Dominuotų akmuo ir metalas

Konkursui yra pateikti du riboženklių idėjų variantai – kaip atrodytų įvažiavimas į miestą dieną ir naktį.

Pirmajame variante naudojamas klasikinis ir labiau įprastas užrašo šriftas, ant fundamento būtų įtvirtintas Kretingos miesto herbas ir Kretingos vardo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose data – 1253 m. Antrajame variante būtų naudojamas išskirtinio braižo šriftas, o ant fundamento – stilizuoto akmens motyvas ir taip pat pirmąkart Kretingos vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose data.

Ženklų aukštis – 1,7 m, ilgis – 3 m. Užrašas būtų pagamintas iš tvirto metalo, išpjaustytas lazeriu, o pagrindas – iš akmens. Tam, kad ženklas tamsiu metu atspindėtų šviesą, ant užrašo būtų uždėta speciali plėvelė.

Ženklo sukūrimo ir jo vizualizacijos parengimas kainuos 1,3 tūkst. Eur., o sukurto ženklo maketo ir ženklų pastatymo vietose projektų parengimas, medžiagų parinkimas ir sąmatų skaičiavimas – dar 1,2 tūkst. Eur>

Konkursas žlugo dėl plagiatų

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas patikino, jog šįkart pati Savivaldybė ėmėsi iniciatyvos sukurti riboženklių vizijas: „Nebemandravojome“, nes noras turėti kažką originalaus 2016-aisis nuvedė ne ten, kur norėjome – prie plagiatų. Šįkart mūsų Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistai išvien su vizualines paslaugas teikiančiu Tomu Jokšu parengė projektus, kurie yra gana paprasti ir žemaičiams suprantami, o ir kainuotų pigiausiai“, – tvirtino jis.

Prieš dvejus metus Savivaldybės skelbtas riboženklių vizualizacijų konkursas žlugo todėl, kad skaitytojai pastebėjo juos esant nuplagijuotus. Tačiau aistros dėl konkurso nenurimo ilgai: po kaltinimų viešojoje erdvėje, kad kai kurie darbai nuplagijuoti, gintis pradėjo viena iš konkurse dalyvavusių bendrovių: ji pripažino, jog pasiūlyta riboženklio idėja yra panaši į jau stovintį JAV, tačiau esą konkurso sąlygose nebuvo nurodytos autorinio darbo sąlygos.

V. Domarkas sakė, jog iš pradžių ir šiemet naujai numatyto skelbti konkurso laimėtojui buvo numatę 5 tūkst. Eur. dydžio premiją, tačiau vėliau šio sumanymo atsisakė.

Statys 4 ženklus

Nors konkreti vieno riboženklio pastatymo ir jį supančios aplinkos įrengimo – prieigos bus išgrįstos tašytomis trinkelėmis – kaina paaiškės po viešo rangos darbų pirkimo, tačiau V. Domarkas mano tai kainuosiant nuo 10 iki 15 tūkst. Eur.

Iš pradžių Savivaldybė, V. Domarko žodžiais, ketina pastatyti 4 riboženklius, įvažiuojant į miestą nuo Klaipėdos, Palangos, Plungės ir Gargždų, pagal poreikį vėliau jų galėtų būti ir daugiau. „Dabar gi kaskart, sugrįžtant namo ir įvažiuojant į miestą nuo Jokūbavo ar nuo Klaipėdos, pasidaro gėda“, – prisipažino jis.

„Man priimtinesnis yra pirmasis variantas su paprastu kaligrafišku, mokykloje rašyti mokytu šriftu. Jei kretingiškiai pasirinktų šį variantą, manau, atiduotume duoklę ir lietuvių kalbai, ir savo krašto istorijai, nes būtų įrašyta ir Kretingos miesto įkūrimo data bei miesto herbas. O lauko akmenys atspindėtų Kretingos vardo kilmės legendą nuo žodžio „kratyti“, – savo pasirinkimą motyvavo V. Domarkas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas