Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugpjūtis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 4 %
Naktį16°C debesuotumas 6 %
Apklausa

Ar laukiate naujosios bibliotekos atidarymo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Peticija – Briuselyje, parama – ministerijos stalčiuje

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2018-02-23

Jonavos sporto arenoje įvykusiame visuotiniame Lietuvos žemdirbių suvažiavime Europos Parlamento nariui Broniui Ropei buvo įteikti du mėnesius rinkti žmonių parašai už Lietuvos ūkininkams skiriamų išmokų suvienodinimą su kitais ES ūkininkais.

Į aplankus susegti Lietuvos žmonių, tarp jų ir kretingiškių, parašai buvo sukrauti į ūkininkų paruoštą karutį ir žemdirbių suvažiavimo metu perduoti europarlamentarui Broniui Ropei.

Peticija buvo pavadinta „Sąjungoje, kurioje visi lygūs, negali būti antrarūšių ūkininkų!“ Lietuvos žemdirbiai prašė atkreipti dėmesį į nevienodas ūkininkavimo sąlygas, su kuriomis tenka taikstytis nuo pat įstojimo į Europos Sąjungą pradžios.

Į aplankus susegti 52 tūkstančiai parašų buvo sukrauti į ūkininkų paruoštą karutį, kurį B. Ropė turėjo nugabenti į Briuselį ir įteikti Peticijų komitetui. Antradienį europarlamentaras išplatino pranešimą, jog įpareigojimą atliko. „Kad įteikta peticija, yra gerai, bet nežinia, kiek parašų iš tikrųjų reikia, kad Europa sureaguotų“, – „Pajūrio naujienų“ paklaustas, ar turi vilčių, kad išmokos pagaliau bus suvienodintos, teigė Ūkininkų sąjungos Kretingos skyriaus pirmininkas Antanas Stonkus. Nežinoma, ir kas ateityje jas begaus, mat nuo 2021-ųjų metų numatoma visokių pakeitimų. Tačiau karutis buvo ne vienintelė šmaikšti detalė, suvažiavimo dalyvius privertusi nusišypsoti. Galąsdama dalgį, po areną šmirinėjo giltinė, simbolizuodama, kad Lietuvos žemės ūkiui jau ateina galas: dėl kiaulių maro sužlugdyta kiaulininkystė, žlunga ir liūčių išplauta augalininkystė.

Liūčių padariniams kompensuoti Europos Sąjunga skyrė 9 milijonus eurų, antra tiek iš nacionalinio biudžeto žadėjo skirti Vyriausybė.

„Kur tie pinigai? Ūkininkai sėdi tuščiomis kišenėmis, bankams palūkanas reikia mokėti, pavasaris – ant nosies, o iš Žemės ūkio ministerijos jokių žinių nėra“, – apgailestavo A. Stonkus.

Kad Žemės ūkio ministerija kol kas dar neturi schemos, kaip pašelps nuo liūčių nukentėjusius ūkininkus, patvirtino ir rajono Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas