Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Psichikos sveikatos centrui – tarptautinis pripažinimas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2017-12-01
Apie įstaigos darbuotojų pasiektą darbo kokybę liudija ant sienos kabantis ISO sertifikatas. Iš kairės: socialinės darbuotojos Aurelija Bričkutė bei Regina Martinkienė, direktorė Inna Viršilienė ir psichikos sveikatos slaugytoja Reda Pocienė.

Kretingos psichikos sveikatos centras (PSC) pirmasis Lietuvoje įgijo tarptautinį vadybos sistemos sertifikatą ISO – kokybės ženklą, kad jų teikiamos paslaugos atitinka Europos šalių lygį.

Įvertinimas – laikinai

Šį svarų įvertinimą neseniai pelniusio Kretingos psichikos sveikatos centro vadovė Inna Viršilienė pasidžiaugė, jog tai – labai svarus įstaigos laimėjimas, aukštas jos darbo įvertinimas. „Visuomenė to nejaučia, o ir neturi jausti, tai – mūsų kolektyvo pasiekimas, kad gebame dirbti taip, kaip šiandieną dirbama pažangiose Europos šalyse. Tačiau šis pasiekimas mums yra ir ne mažesnis iššūkis išlaikyti pasiektą paslaugų lygį“, – kalbėjo vadovė.

I.Viršilienės žodžiais, reikalavimai ISO kokybės ženklui yra gana aukšti, ir prieš siekiant kokybės ženklo reikėjo įsitikinti, ar įstaiga tam pasirengusi. Sertifikato kretingiškiai medikai siekė visus metus: reikėjo pateikti daug aprašų, nesyk taisyti ir tobulinti darbo kryptis. Po to įvyko tarptautinis auditas ir Kretingos PSC darbą šį spalį teigiamai įvertino komisija iš Suomijos.

„Tačiau šis įvertinimas yra laikinas, – kad esame jo verti, turėsime įrodyti kasmet. Tačiau sykį išsikėlę kartelę aukštai, jos nuleisti nebenorėsime“, – neslėpė įstaigos vadovė.

Psichikos sveikatos centre pacientams suteikiamos pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugos – žmonės čia konsultuojami, ambulatoriškai gydosi psichines ligas. Taip pat veikia dienos stacionaras, kur ligoniams suteikiamos įvairios užimtumo bei terapijos – meno, judesio, kino – paslaugos. Dienos centrą kasdien lanko 16-18 pacientų.

„Įvairialypė mūsų centro veikla, siekiant padėti žmonėms, gerinat jų psichinę sveikatą, be abejo, turėjo didžiulės reikšmės, mūsų darbą įvertinant tarptautiniu mastu“, – kalbėjo I. Viršilienė.

Įgyvendino elektroninę sistemą

Siekdami tarptautinio ISO sertifikato, kretingiškiai tuo pat metu rūpinosi įgyvendinti ir kitą naujovę – šį lapkritį Kretingos PSC pradėjo veikti elektroninė sveikatos sistema, leidžianti pacientams internetu registruotis pas gydytoją, o gydytojui – išrašyti elektroninį receptą, taip pat duomenų bazėje kaupti pacientų ligų istorijas ir pan.

„Įėjęs į mūsų centro tinklalapį, pacientas gali paspausti šone esančią nuorodą „Elektroninė registracija“, ir jam bus išmesta informacija apie gydytojus, jų priėmimo laiką ir žmogus gali pasirinkti, kada jam patogiau apsilankyti. Mūsų nuolatiniams klientams nebereikia papildomai registruoti, – gydytojas ekrane matys dienotvarkę, ir paciento kortelė jau bus pas gydytoją. Tačiau pirmąkart atėjusiam pacientui vis dėlto reikia turėti asmens dokumentą ir užsiregistruoti registratūroje, kad būtų užvesta jo kortelė“, – apie naujovę kalbėjo I. Viršilienė.

Ji sakė, kad elektroninė sveikatos sistema – tai ES finansuojamas projektas, kuriame taip pat dalyvauja ir Kretingos ligoninė, taip pat Kretingos, Kartenos bei Salantų pirminiai sveikatos priežiūros centrai, o koordinuoja Klaipėdos universitetinė ligoninė.

---

ISO (International Standart Organization) yra tarptautinė standartų organizacija, nustatanti įvairių sričių kokybės vadybos sistemų standartus. ISO standartas labiausiai paplitęs Europoje, JAV. Rusijoje vis dar galioja senieji GOST‘ai. Kinija vis labiau pereina prie ISO serijos standartų. Šiandien Lietuvoje didelė dalis gerą vadybą praktikuojančių įmonių gali pagrįstai tvirtinti, kad dirba pagal tarptautinius ISO 9001 standartų reikalavimus. Tai stipriausios įmonės savo veiklos srityse.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas