Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 6 %
Naktį-12°C debesuotumas 31 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Prabilo apie broką Sporto komplekso statyboje

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2017-12-01

Lubų apšiltinimas permirkęs, sienos pažaliavusios, tai pavyzdys, kaip nereikia dirbti, – tokį pareiškimą dėl Kretingos sporto ir sveikatingumo kompleksą statančios bendrovės „LitCon“ darbų kokybės vakar Savivaldybės tarybos posėdyje skėlė tarybos narys Konstantinas Skierus.

Sporto ir sveikatingumo komplekso stogą „LitCon“ statybininkams šiltinti teko ir lyjant.

varstė, ar skirti papildomai pinigų

Sporto komplekso statybos darbų kokybės vakarykščiame posėdyje tarybos politikai svarstyti neplanavo. Taryba turėjo nuspręsti, skirti ar ne šiai statybai papildomus 150 tūkst. eurų iš Savivaldybės biudžeto. Galimybė skirti 150 tūkst. eurų kompleksui statyti atsirado, kai bibliotekos statybai iš Valstybės investicijų programos (VIP) buvo gauti papildomi 308 tūkst. eurų ir, esant realiai tikimybei, gauti dar 205 tūkst. eurų. Biblioteką statanti bendrovė „Panevėžio statybos trestas“ tam , kad šiais metais suspėtų panaudoti papildomai iš VIP gautas lėšas, atsisakė šiai statybai Savivaldybės anksčiau skirtų 150 tūkst. eurų.

Dalis tarybos politikų abejojo, ar 150 tūkst. eurų sugebės panaudoti ir „LitCon“ Sporto kompleksui statyti. Tarybos narys Alvydas Jonaitis netgi siūlė už šiuos pinigus tvarkyti „Žilvičio“ lopšelį-darželį Kretingoje, lopšelį-darželį „Pasagėlė“ Vydmantuose. Merui Juozui Mažeikai paraginus nesiblaškyti ir paaiškinus, kad 150 tūkst. Eur niekur nedings, Savivaldybės biudžete liks ir „LitCon“ jų nepanaudojus, balsų dauguma taryba tuos 150 tūkst. eurų paskyrė kompleksui statyti.

Ragino susitelkti broko likvidavimui

Savivaldybės administracijos statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė tikino, jog Sporto kompleksą statanti bendrovė yra pajėgi šiemet panaudoti papildomai skiriamus 150 tūkst. eurų, už kuriuos planuoja tvarkyti aplinką (supilti smėlio, skaldos sluoksnius), įsigyti apie 30 tūkst. eurų vertės šiluminį mazgą. R. Lukauskienė dėl broko politikus ramino tvirtindama, jog stogo vata buvo sušlapusi tik keliose vietose ir yra pakeista. „Vienas stogo sluoksnis šią savaitę visiškai bus baigtas. Šią savaitę beveik visiškai nebebėga vanduo“, – kalbėjo ji.

Grupė tarybos narių, tarp jų ir K. Skierus, prieš tarybos posėdį lankėsi Sporto komplekso statyboje. Statybų patirtį turintis K. Skierus buvo tvirtai įsitikinęs, jog, užuot plėtus darbus, reikia kuo skubiau mesti visas pajėgas brokui šalinti. „Uždaryti statinį ir šildyti. Kitaip gali pasikartoti prieš 4–5 metus bibliotekos statybą ištikusios bėdos – atėjus šalčiams įmirkusios plokštės ims sproginėti, bus rimtų nuostolių“, – sakė jis „Pajūrio naujienoms“.

Lietaus, šalčio suardytas bibliotekos pastato konstrukcijas teko naujai sutvirtinti.

„Yra techninis statybos prižiūrėtojas, atsakingi žmonės, kurie kontroliuoja, kad darbai vyktų tvarkingai, kokybiškai“, – teigė meras. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis aiškino, jog dėl broko galimų pasekmių Savivaldybė klausė komplekso projektuotojų, statybos techninės priežiūros specialistų. „Esame gavę techninės priežiūros specialistų raštiškus atsakymus, kad viskas išdžius. Negalime netikėti“, – sakė jis. J. Mažeika tarstelėjo, kad specialistai savo darbą atlieka. „Mere, aš 5 cm mineralinės vatos sušlapinsiu, atvešiu į jūsų kabinetą ir galėsite gal ir metus su kokiais nors fenais džiovinti“, – replikavo K. Skierus. Meras pabrėžė, jog pritaria K. Skierui, kad broko būti neturi. „Širdį skauda, kai taip leidžiami milijonai. Geri statybininkai ir šeimininkai namo esant tokiems orams taip nestato, mes – forsuojame“, – baigiantis svarstymui tarė tarybos senbuvis Povilas Turauskis.

Bendrovė „LitCon“ iki šių metų lapkričio 1 d. atliko Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso statybos darbų už 2 mln. 834 tūkst. eurų. Per lapkričio mėnesį planuoja atlikti už 308 tūkst. eurų ir iki metų pabaigos panaudoti dar 290 tūkst. eurų, iš kurių 150 tūkst. eurų vakar taryba skyrė papildomai.

Trumpai

Savivaldybės taryba nepriėmė sprendimo dėl autotransporto įmonės „Bėgma“ siūlomo kelio, kuris eitų ir pro Klaipėdos gatvės daugiabučius gyvenamuosius namus, vadinamus „Laisvės“ bendrabučius, tiesimo.

Po ilgų diskusijų, kuriose, be tarybos politikų, dalyvavo ir gyventojų bei „Bėgmos“ atstovai, buvo sutarta ieškoti galimybės „Bėgmos“ sunkiasvores mašinas iš įmonės buveinės Malūno gatvėje, Akmenos upės pakrantėje, nukreipti per buvusią „Laisvės“ fabriko teritoriją, neliečiant daugiabučių pašonėje esamos laisvos valstybinės žemės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas