Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Bėgma“ skinasi naują kelią

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-11-24
Naujo kelio apie 300 m atkarpa iš trijų Klaipėdos gatvės daugiabučių gyventojų atimtų daržus, žaidimų vaikams erdves, dėl žvyro dangos – dulkėtų.

Malūno gatvės Kretingoje gyventojams nušvito viltis, kad bendrovės „Bėgma“ sunkvežimiai jų gatvele vieną dieną nebevažiuos – „Bėgma“ suplanavo sau naują apie 0,5 km išvažiavimą į Klaipėdos gatvę palei Akmenos upės pakrantės šlaitą ir tris daugiabučius – buvusius „Laisvės“ fabriko bendrabučius.

Kelią statytų „Bėgma“

Šį pirmadienį „Bėgmos“ savininkas ir vadovas Rimantas Zobernis su bendrovės „Kartografiniai projektai“ direktoriumi Edmundu Petrausku naujo kelio-gatvės projektą pristatė Kretingos rajono savivaldybės Strateginio planavimo tarybai, kurią sudaro Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkai, vadovaujami mero Juozo Mažeikos.

E. Petrauskas politikus patikino, jog planuojamas kelias nepažeidžia dabar galiojančio Kretingos miesto bendrojo plano, pagal kurį, anot jo, čia yra numatytas Kretingos miesto aplinkkelis. Projektuotojo teigimu, pakrantės šlaito apačioje planuojamo kelio dalis (217 m atkarpa) natūroje jau yra, kelio 290 m atkarpa pro daugiabučius būtų tiesiama naujai, valstybei priklausančioje žemėje – čia dabar yra daugiabučių gyventojų daržai. „Atstumas nuo kelio iki bendrabučių atitinka normas“, – užtikrino E. Petrauskas.

R. Zobernis žadėjo, jog 0,5 km žvyro dangos kelią įmonė nuties savomis lėšomis bei vėliau jį prižiūrės – laistys, kad nedulkėtų, greideriuos. „Nes patys tuo keliu naudosis. Įmonė įsipareigoja, kad nė vienas sunkvežimis nebevažiuos Malūno gatve. Neliktų konflikto su Malūno gatvės gyventojais“, – palankiai projektą vertino meras J. Mažeika.

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Baltuonis pripažino, jog sprendimas įmonės sunkvežimiams nutiesti naują kelią yra racionalesnis už ankstesnį – tam pritaikyti Malūno gatvę, tačiau jis būgštavo, ar vietoj projekte numatytų 10 sunkvežimių per dieną realybėje jų nebus 40-ies ar daugiau, daugiabučių gyventojai nekentės dėl keliamų dulkių. R. Zobernis įrodinėjo, jog Malūno gatvėje įkurtos šeimos įmonės neplės.

Pastatytą kelią „Bėgma“ perduotų Savivaldybei. Į klausimą, kiek kainuos naujo kelio statyba, atsakyta nebuvo. „Kaina priklausys nuo geologijos“, – paaiškino E. Petrauskas. (Malūno gatvės sutvarkymui „Bėgma“ buvo žadėjusi apie 200 tūkst. eurų). Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis siūlė 290 m atkarpą pro daugiabučius iškart numatyti su asfalto danga.

„Galima ir asfalto drožlėmis sutvirtinti“, – pritarė Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas. R. Zobernis tarstelėjo, jog pinigų asfaltui skirti turėtų Savivaldybė, nes įmonei tai būtų per didelė finansinė našta.

„Bėgmos“ tiesti planuojamas kelias.

Kelias mainais už sklypą

„Sakote, bet ne viską pasakote dėl įmonės plėtros“, – vicemerė Danutė Skruibienė paragino R. Zobernį nenutylėti, su kelio statyba susieto kito įmonės tikslo. Tikslą atskleidė V. Domarkas, pareiškęs, jog didžiausia Savivaldybės pagalba „Bėgmai“ – leisti netrukdomai susiformuoti žemės sklypą verslo vystymui.

Dėl šio sklypo Savivaldybė bylinėjasi teisme. Savivaldybės administracijos Juridinio skyriaus vedėja Virginija Šoblinskienė aiškino, jog Rimantas Zobernis ir Juzefa Birutė Zobernienė prašo Savivaldybės leidimo suformuoti 0,5355 ha žemės sklypą jų nuosavybės teise valdomam garažui. Garažas pastatytas ant valstybinės žemės. Savivaldybė formuoti sklypą atsisako, tvirtindama, jog pagal Kretingos miesto bendrąjį planą garažu užstatyta žemė yra skirta viešam naudojimui – rekreacijai, dviračių takams įrengti ir pan. Be to, įteisinti prašomas sklypas yra per didelis garažui eksploatuoti. Byla dar nepradėta nagrinėti. „Teismas bylos nagrinėjimą atidėjo, nes į tą pačią teritoriją pretenduoja ir „Vilnoja“, – sakė V. Šoblinskienė. „Vilnoja“ – pastatus šalia „Bėgmos“ Malūno gatvėje turinti visuomeninė organizacija. Paklausta, ar neprasidėjęs bylinėjimasis gali baigtis „Bėgmai“ palankia taikos sutartimi, V. Šoblinskienė akcentavo, jog taikos sutartis negali prieštarauti įstatymams, taip pat bendrajam miesto planui. Tačiau Savivaldybė šį planą rengiasi kitąmet koreguoti. Sprendimą leisti ar ne „Bėgmai“ tiesti naują kelią, ateinantį ketvirtadienį turėtų priimti Kretingos rajono Savivaldybės taryba. „Nesame verslo priešai, jeigu tik įmanoma – pagelbėsime“, – Strateginės plėtros tarybos posėdyje sakė meras.

Įspraustų tarp dviejų kelių

Pastačius naują kelią trys daugiabučiai, buvę fabriko „Laisvė“ bendrabučiai, kuriuose gyvena apie 300 žmonių, būtų įsprausti tarp dviejų kelių: naujo ir dabar fabriko patvoriu vingiuojančio siauruko. Eismas esamu keliuku gana intensyvus, nes šioje teritorijoje esančiuose garažuose veikia automobilių remonto dirbtuvės, baldus gaminanti įmonė. „Ir dabar palei fabriko tvoras važiuoja „furos“, – tvirtino Savivaldybės tarybos narys Antanas Puodys. Naujas kelias eitų ir pro jo gyvenamą daugiabutį, kuris atsidurtų priešingoje bendrabučiams kelio pusėje. A. Puodžio manymu, racionaliau būtų sutvarkyti ir „Bėgmos“ sunkvežimiams pritaikyti esamą patvorio gatvelę. „Tegul išasfaltuoja ir bus normali gatvės atšaka“, – sakė jis.

Tiesiant naują kelią pro daugiabučius jų gyventojai netektų daržų, žaidimų aikštelių vaikams. Buvusiuose bendrabučiuose gyvena daug jaunų šeimų, kurios, anot A. Puodžio, čia „prakunta“ ir išsikrausto į erdvesnius būstus, o šiuos užleidžia kitoms, gyvenimą pradedančioms poroms. „Jie Malūno gatvėje turėjo problemų su keliais gyventojais, čia turės su keliais šimtais“, – perspėjo A. Puodys. Politikas patikino, jog jo namo gyventojams naujas kelias didesnių problemų nekeltų, jeigu būtų ne žvyrkelis, o su asfalto danga, kuri nedulkėtų.

---

Apie uždarąją akcinę bendrovę „Bėgma“ pagal viešai internete skelbiamą informaciją:

– įmonė teikia rinktinių ir paprastų krovinių pervežimo paslaugas visoje Vakarų ir Pietvakarių Europoje bei Skandinavijos šalyse;

– įmonės autoūkį sudaro 91 eksploatuojama transporto priemonė;

– įmonėje dirba 82 darbuotojai, vidutinis darbuotojo atlyginimas – 762,51 Eur;

– įmonės apyvarta 2015 m. siekė 3–5 mln. eurų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas