Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną0°C debesuotumas 99 %
Naktį-4°C debesuotumas 46 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Apklausa

Ar pritartumėte, kad Kretingos turgus būtų iškeltas prie vandens bokšto?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Per mokymus, kuriuos vedė režisierius Viktoras Jansonas, „Atžalyno“ aktoriai turėjo galimybę išmokti atskleisti savo kūno, balso ir vaizduotės galimybes.

Vieną savaitgalį jaunimo teatras „Atžalynas“ praleido neįprastai– iš Latvijos atvykęs režisierius Viktoras Jansonas jiems vedė neįprastus teatrinius mokymus. Net tris dienas jaunieji teatriečiai mokėsi įvaldyti savo vidinę energiją, balsą, pajusti spalvas ir net sukurti atmosferą.

Viktoras Jansonas pažįstamas su „Atžalyno“ veikla jau 15 metų, tad jis prisipažino, kad jam labai patinka ir „Atžalyno“, ir apskritai lietuviško teatro spektakliai. Pasak režisieriaus, lietuviai formuoja žaismingą teatrą, nesistengia jame atkurti realizmo, todėl, pavyzdžiui, nenaudojamas grimas, sendinimo ar jauninimo priemonės – žiūrovas pats ir taip supranta, koks veikėjas įkūnijamas, tai jam netrukdo perprasti spektaklio idėją, tapti sujaudintam, išreikšti savo emocijas.

Teatras yra kaip smuikas

Režisierius dirba ir su jaunimu, ir su suaugusiaisiais jau daugiau kaip 20 metų. Per pamokas jis padeda atskleisti kūno, balso, vaizduotės galimybes ir atrasti energijos išteklius, kurie glūdi kiekviename iš mūsų. V. Jansonas teigė, kad per įvairius žaidimus galima sužinoti net ir apie savo kūno bėdas.

Nors „Atžalyno“ aktoriai per mokymus dirbo jiems neįprasta metodika, bet ją lengvai perprato: vieni pratimai buvo sunkesni, o kiti – lengvesni. Jaunimo teatrui buvo vesta taip vadinamoji „demo versija“ viso to, ko yra mokomasi per dvejus su puse metų režisieriaus pamokose: plastikos, kūno judesio, energijos, scenos atmosferos, muzikos spalvų, emocijų valdymo ir kt.

V. Jansonas pasidžiaugė „Atžalyno“ darbu ir išsakė pastebėjimą, kad grupės ryšys yra glaudus kaip šeimos ir jog norėtų, kad ir jo naujoji teatro trupė puoselėtų tokius pat šiltus santykius.

---

„Atžalyniečių“ įspūdžiai

Daugumai „atžalyniečių“ šie mokymai buvo naujas dalykas, nauja patirtis ir vienus tai gąsdino, o kitus – žavėjo. Tačiau visi gali pritarti, kad tai buvo neįprasta ir kad jie išmoko naujų dalykų apie save ir draugus.

---

Akvilė Brazauskaitė:

– Tai buvo pirma tokia įdomi ir kitokia patirtis mano gyvenime. Išmokome daugybę puikių pratimų kūnui lavinti, fantazuoti, pradėjome jausti muzikos spalvas ir judesio laisvę. Paskutinė diena man asmeniškai buvo pati įdomiausia todėl, kad pajaučiau savo tikrąjį balsą, tai buvo tarsi išsivalymas. Išgirdau savo draugų balsų grožį, kokie jie visi išskirtiniai ir kažkuo ypatingi! Viktoras tikrai labai įdomus ir nuostabus žmogus, keliantis šypseną, susidomėjimą.

---

Giedrė Šakalytė:

– Buvo labai produktyvi patirtis su nauju režisieriumi. Jis lavino mūsų lankstumą prisitaikyti prie visiškai kitų metodų ir kitokio darbo. Buvo suteikta įvairių – ne tik aktorinių, bet ir gyvenimiškų pamokų.

---

Elzė Momgaudytė:

– Viktoro Jansono iš Latvijos teatras dirba visiškai kitaip negu mūsų, daugiau fokusuojasi į kūno kalbą. Šių dirbtuvių metu išmokome plastikos judesių, scenos nuotaikos jautimo ir kaip patiems sukurti tam tikrą nuotaiką scenoje vien su savo balsu. Dirbtuvės buvo iš tiesų labai įdomios ir neįprastos. Džiaugiuosi, galėjusi ten dalyvauti.

Gabrielė MALŪKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas