Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną18°C debesuotumas 51 %
Naktį11°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Klaipėdos apygardos teisme toliau nagrinėjant kretingiškio Arūno Venckaus nužudymą ir apklausiant vieno kaltinamųjų – 46 metų kretingiškio Aidono Budreckio – sugyventinę Dianą Daržinskienę, prireikė daryti trumpą pertrauką. Moteris stipriai susijaudino ir jai ėmė svaigti galva, po to, kai buvo priremta klausimų, ar ne už tai, kad duotų kitam kaltinamajam – 35 metų Sauliui Mačiuliui – palankius parodymus, ji jau yra gavusi rūkytos mėsos produktų ir pinigų.

Jau anksčiau teisme kaip liudytoja apklausta kretingiškė Vita Gadeikienė pasakojo, kad S. Mačiulis jai yra toks brangus ir artimas, kaip sūnus. Jis ne tik dirba V. Gadeikienės šeimos įmonėje, užsiimančioje mėsos rūkymu, bet ir gyvena jos namuose kaip namiškis.

Tad ne vienas sukluso, kai teisme apklausiant D. Daržinskienę, ši prisipažino, jog bylą perdavus į teismą, kaimynystėje gyvenanti V. Gadeikienė, su kuria iki tol nebendraudavo, jai davė mėsos produktų ir pinigų. Klausiama, už ką tokios dovanos, D. Daržinskienė negalėjo pateikti konkretaus atsakymo.

Užtat atsakymą turėjo D. Daržinskienės sugyventinis A. Budreckis, kuris į teismą atsinešė ir jos pačios ranka rašytą laišką jam, mat vyras šiuo metu yra suimtas. Šiame laiške D. Daržinskienė tiesiai šviesiai parašė, kad mėsos gaminių ir pinigų gavusi dėl to, kad „užstotų Saulių“.

Net ir priversta garsiai teisme perskaityti savo pačios laišką, D. Daržinskienė neigė sulaukusi tokio V. Gadeikienės prašymo. „Prigėrus buvau“, – paklausta, tai kodėl tada tokį laišką ji rašė A. Budreckiui, pasiteisino D. Daržinskienė.

Tai gana iškalbinga detalė, žinant, jog prieš keletą metų tokiu būdu buvo užglaistyti nemalonumai, kilę S. Mačiuliui. Teisme ne vienas liudytojas prisiminė istoriją, esą S. Mačiulis buvo smarkiai sumušęs vieną vyrą – dėl trūkusio plaučio šiam teko gydytis ligoninėje. Tačiau įvykis taip ir nepasiekė teisėsaugos, nes padarytą žalą, padovanodama mėsos produktų, tąkart suskubo atlyginti V. Gadeikienė.

Kita vertus, ne šventasis ir pats A. Budreckis – jam pareikšti kaltinimai ne tik dėl A. Venckaus nužudymo, bet ir dėl sugyventinės D. Daržinskienės sumušimo.

Moteris pasakojo, kad ji ankstyvą 2016 metų lapkričio 22 dienos rytą kartu su A. Budreckiu vartojo alkoholį, o vėliau susikivirčijo. Vyras savo sugyventinę išvadino necenzūriniais žodžiais, ją smaugė, trenkė ranka į viršugalvį ir krūtinę, pasiėmęs šluotos kotą juo smogė į kaktą ir ją prakirto. Krauju apsipylusi D. Daržinskienė išbėgo iš namų – ją pamatęs kaimynas iškvietė greitosios medicinos pagalbos medikus, o šie apie įvykį pranešė policijai.

„Mes susikivirčijam ir susitaikom. Toks mūsų gyvenimas“, – sakė D. Daržinskienė, kuri teigė neturinti jokių pretenzijų A. Budreckiui, nors šis būdamas neblaivus ją sumušė jau ne pirmą kartą.

A. Budreckio namai Laukų gatvėje vietinių yra vadinami „bomžynu“, mat juose nevengiama vartoti alkoholio. Būtent čia 2016 metų naktį iš rugsėjo 18 į 19 dieną įvykusios išgertuvės ir baigėsi vieno jų dalyvio – A. Venckaus – mirtimi. Tąkart išgertuvėse be žuvusiojo dalyvavo tik A. Budreckis ir S. Mačiulis, tačiau nė vienas jų kaltės dėl žmogžudystės neprisiima. Abu jie žadėjo teisme parodymus duoti tik tuomet, kai bus apklausti visi liudytojai.

Vadovaujantis ikiteisminio tyrimo medžiaga ir liudytojų parodymais teisme, A. Budreckis bičiuliams pasakojo, kad išgertuvių metu jis buvo „nulūžęs“, ir tik prabudęs paryčiais savo namuose rado negyvą draugą, tad apie tai pranešė policijai.

S. Mačiulis artimiesiems pasakojo, kad jis išgertuvių metu buvo užsnūdęs, o prabudo pajutęs, kad A. Venckus bando nuo jo kaklo nusegti auksinę grandinėlę, tad jis tik atstūmęs vyrą ranka ir iš įvykio vietos pasišalinęs.

Teismo medicinos ekspertė nustatė, kad nužudytasis A. Venckus patyrė ne mažiau 10 smūgių į galvą ir tai nulėmė mirtį atnešusį kraujo išsiliejimą po galvos smegenų dangalu. Taip pat buvo sumuštos ir kitos kūno vietos, kurios buvo nusėtas daugybinėmis kraujosruvomis, sulaužytas vienas šonkaulis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas