Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(595) 2011-12-02

Dingęs vanduo atskleidė grubius pažeidimus

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Pirmas puslapis
Nei vicemerui (iš kairės) Vytautui Ročiui, nei geologijos specialistui Linui Kundrotui, nei aplinkosaugininkui Ričardui Kašėtai iš šulinio vandens pasemti nepavyko.

Keturios Nausėdų kaimo šeimos jau daugiau negu savaitę gyvena be vandens: iš kaime esančio žvyro karjero nusiurbus vandenį, šis dingo ir šuliniuose. Tačiau problema pasirodė esanti tik šalutinė – šulinių atvykę apžiūrėti rajono vadovai bei geologijos specialistai pamatė, kad žvyro karjere vykdomi nelegalūs darbai.

Aplinkosaugininką Ričardą Kašėtą, Darbėnų seniūną Edvardą Stalmoką, vicemerą Vytautą Ročį ir geologijos specialistus į kaimą pasikvietę nausėdiškiai negalėjo nė numanyti, kad padės atskleisti jau porą metų vykdomus nelegalius darbus, kurie pažeidžia aplinkosaugos taisykles, kėsinasi į žmonių saugumą ir nebe pirmą kartą sukelia nepatogumų nausėdiškiams.

„Visiems yra žinoma, jog nausėdiškiai jau prieš porą - trejetą metų kovojo, kad per kaimą neitų kelias į karjerą. Lyg nuspėdami problemas, karjero nenorėjome. Kad nuojauta neapgavo, supratome dar praėjusių metų vasarą – liepos mėnesį dingo vanduo. Supratome, kad taip nutiko karjere galingais siurbliais nusiurbus vandenį. Greičiausiai buvo kliudyta gruntinio vandens gysla, todėl šuliniai liko tušti. Prašėme, kad tokie dalykai nebesikartotų. Pažado karjero valdytojai neištesėjo. Lapkričio 16 dieną vėl likome be vandens. Mūsų kantrybė irgi turi ribas. Parašėme prašymą Aplinkos apsaugos ministerijai, Gamtos apsaugos departamentui, Lietuvos geologijos tarnybai, kad atliktų tyrimą: ar karjeras eksploatuojamas pagal projektą, ar nėra padaryta žalos gamtai“, - pasakojo Nausėduose gyvenanti Diana Katkuvienė.


Evaldas Jankauskas:

- Mažai tikėtina. Kompleksui reikia daug finansų, apsvarstyti, ar jis ekonomiškai atsipirks. Klaipėda neturi sporto komplekso, o Kretinga - kelis kartus mažesnė. Reikėtų įvertinti ir tai, ką žmonės rinksis: jei kainos komplekse bus didelės, galbūt labiau apsimokės važiuoti sportuoti į Klaipėdą.

Genovaitė Jonikienė:

- Tikra pasaka būtų turėti tokį kompleksą. Jo reikia ne tik jaunimui, bet ir vyresniems žmonėms. Esu buvusi plaukikė, todėl mielai lankyčiau baseiną. Galbūt sporto kompleksas atrodo nerealu, bet reikia mąstyti pozityviai.

Emilija Domarkaitė:

- Ne. Tai – per didelis projektas. Kretingoje turime daug pradėtų ir nepabaigtų statyti pastatų. Be jokios abejonės, kompleksas yra labai reikalingas. Jaunimui ir ne tik reikia sporto salių, treniruoklių, baseino.

Gytis Vaineikis:

- Ar reikia? Jei trūksta krepšinio aikštelių, treniruoklių, vadinasi – reikia. Toks kompleksas turėtų būti mokamas – projektai privalo atsipirkti. O ar jis bus pastatytas – tai jau klausimas tyruose.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


„Mes gyvename skirtingu režimu negu kiti žmonės. Atėjo eilė – ir dirbi, nesvarbu, ar Kūčios, ar Naujieji metai. Ir dėl to jokios problemos nėra – mes tiesiog nežinome, kaip reikėtų gyventi kitaip“,- apie tai, kaip medikams didžiąsias metų šventes tenka sutikti ne artimųjų draugijoje, o budint ligoninėje, be jokio dramatizmo kalbėjo Vilius Matulionis, buvęs Kretingos ligoninės vadovas, o šiuo metu dirbantis Priėmimo skubios pagalbos skyriaus vedėju ir vidaus ligų gydytoju.


Neringa Česnavičiūtė:

- Esu prieš chemiją. Negerai, kai sportuojantys žmonės rezultatų, tam tikrų kūno pokyčių siekia vartodami maisto papildų. Tačiau esu už tokius maisto papildus, kurie padeda palaikyti gerą plaukų, nagų būklę. Iš nenatūralių, modifikuotų maisto produktų naudingų medžiagų gauname nepakankamai, todėl vartoti maisto papildus – nieko blogo.

Genovaitė Šiaulienė:

- Vartoju kai kuriuos papildus. Tikiu, kad jie padeda. Turiu problemų dėl širdies. Esu girdėjusi, kad širdies veiklai labai gerai kalcis, magnis. Šiuos papildus ir stengiuosi nuolat vartoti.

Andrius Fridinovas:

- Nesu nusiteikęs prieš maisto papildus, tačiau pats renkuosi ir domiuosi natūraliais produktais. Mano nuomone, patys geriausi maisto papildai yra obuoliai, morkos, kiti vaisiai ir daržovės.

Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojos Vidos Katkienės komentaras:

- Kai pacientas manęs paprašo rekomenduoti, kokių jam reikia papildų, visada paklausiu, ar jis valgo vien makaronus. Jei žmogus valgo vaisių, daržovių, grūdinių produktų, mėsos, pieno produktų, jo organizmas gauna visų būtinų medžiagų. Vartoti maisto papildus nėra blogai, tačiau prieš juos perkant, būtina pasikonsultuoti su savo gydytoju – galbūt organizmui nieko netrūksta ir papildai yra visai nebūtini. Neprotinga po eglute dovanų padėti papildų – sveikam žmogui jie nereikalingi. Maisto papildų gali prireikti tam tikrais amžiaus periodais. Pavyzdžiui, jei vaikas labai greitai auga, jam gydytojas gali paskirti papildų. Senatvėje retėjant kaulams taip pat naudingi tam tikri maisto papildai. Vis dėlto nereikia pasiduoti reklamos įtakai: ar papildų iš tiesų reikia, gali parodyti tik medicininiai tyrimai.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS

Daugiau: Maisto papildai


Brandžiam žmogui stebuklo nereikia

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata

Kasmet su viltimi žmonės laukia didžiųjų metų švenčių, kurios žada stebuklingą laiką: atrodo, kad tuomet, lyg burtų lazdele pamojus, išnyks visos bėdos ir rūpesčiai, o supantys žmonės taps geresni ir dėmesingesni vienas kitam. Juk retas sau tyliai nepasižadame, kad nuo Naujųjų metų pradėsime reguliariai sportuoti ar kantriai mokytis užsienio kalbos, į šalį nustūmę mintis, jog tokius planus galėtume įgyvendinti jau šiandien. Šventės praeina, o stebuklas neįvyksta. Kodėl? Apie tai – pokalbis su Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro Palangos filialo psichologu psichoterapeutu Evaldu Simučiu.


Vietoj vaistų – geras žodis

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Sveikata

„Seniau mokinys praverdavo kabineto duris ir sakydavo: „Skauda pilvą, duokite tabletę“. O dabar to jau nebepasitaiko. Per keletą metų vaikai išmoko, kad mes nesame gydytojos, ir visų pirma mūsų pareiga yra mokiniams suteikti žinių, kaip rūpintis savo sveikata, kad to pilvo jiems neskaudėtų“,- apie pasikeitusį darbo pobūdį kalbėjo Aristida Kižienė, Kretingos Simono Daukanto pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė.


Vaistas, kurio niekada neperdozuosi

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sveikata

Šaltasis metų laikas išryškina ne vieną sveikatos ir savijautos problemą: susilpnėja imunitetas, pradeda šerpetoti oda, lūžinėti plaukai ir nagai, o neretai pritrūksta ir energijos bei gero ūpo. Susirūpinę puolam į vaistinę pirkti piliulių, vitaminų, maisto papildų. Nors pagalbos savo pavargusiam organizmui galime rasti visai čia pat – pavyzdžiui, virtuvėje.


Kretingos muziejus pateko į trejetuką įmonių, pretenduojančių pelnyti Lietuvą garsinančio turizmo projekto 2012 metų nominaciją. Šią ir kitų veiklos sričių, kaip antai - „Verslo pirmokas“, „Drąsios investicijos“, - nominacijas įsteigė ir konkursą nominacijų vertiems išaiškinti paskelbė Ūkio ministerija.

Kretingos muziejus konkursui pateikė Dvaro sodybos renovacijos projektą. Įvairių pozicijų nominantus išaiškinti padės ir internetinių portalų „Delfi“, „Verslo žinios“ lankytojai. „Kviečiu kretingiškius užsukti į šiuos portalus ir balsuoti už mūsų kraštą garsinantį projektą“, - ragina Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

“P.n.“ informacija


Uraganą be didelių nuostolių atlaikiusi Palanga šį savaitgalį kurorto gyventojus ir svečius pakvies į miesto eglės įžiebimo ceremoniją ir šviesos origami skulptūrų alėjos atidarymą. Bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius kretingiškis Konstantinas Skierus patikino, kad šįmet kalėdinę nuotaiką žmonėms sukurs dar nematytos gatvių ir skverų puošmenos.


Ves mokinius į dvaro parką

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Naujienos

Kitąmet 530 Kretingos rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių nuodugniau susipažins su Kretingos muziejaus dvaro parku: parko istorija, iki šių dienų išlikusiais mažosios architektūros elementais, paminkliniais medžiais ir želdiniais.


Rankų sudėjus sėdėti neketina

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Mūsų žmonės

„Jau visą mėnesį oficialiai nebesu Senosios Įpilties kultūros namų vadovė. Buvo keistas jausmas palikti vietą, kurioje dirbau daugiau negu du dešimtmečius. Buvo šiek tiek liūdna, išėjau sunkiai. Tačiau dabar jau džiaugiuosi – pagaliau turiu laiko ilsėtis, pagaliau galiu skirti laiko naujiems planams. Užleidžiu vietą kitiems, bet niekur nedingstu – ir toliau esu bendruomenės pirmininkė, visada padėsiu ir patarsiu organizuojant renginius, šventes“, - kalbėjo pensijon išėjusi B.Stalmokienė.


Prisiminimai – kaip ilgesys praėjusioms dienoms

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Mūsų žmonės

„Kai žmogus pasensta, jį vis dažniau aplanko praeities prisiminimai. Ypač – vaikystės. Prisiminimai seną žmogų nuveda į gilius apmąstymus, kurie guodžia, kartais - ir pralinksmina. Taip ir keliauji žmogus per savo praeitį – kas gi kita belieka gilioje senatvėje“, - kalbėjo kretingiškis Romualdas Navickas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas