Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1216) 2018-01-09

Skęstanti Kapų gatvė – iššūkis ir tarnyboms

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Kad patektų į užtvindytą rūsį Donatas Prialgauskas įsigijo specialius žvejo batus.

Dėl nesibaigiančių liūčių užtvindyta Kapų gatvė – žemiausioje vietoje esančių namų pamatus ir rūsius apsėmęs vanduo pakilo kone metrą, paskandindamas žmonių maisto atsargas, malkas, daiktus. Šių namų gyventojams pradėjus šauktis pagalbos, vandentiekio ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasirodė esančios bejėgės prieš lietaus stichijos padarinius.

Iš tvenkinio – lyg iš perpildyto „bliūdo“

„Patvinę taip, kad rūsio durys ligi pusės apsemtos. Nusipirkau žvejo batus, kad galėčiau nusileisti į apačią. Vanduo jau liejasi per namų slenksčius, semia grindis“, – guodėsi į redakciją paskambinęs Kapų gatvės namo Nr. 2 šeimininkas Donatas Prialgauskas.

Vyras sakė, jog vanduo tvinsta iš šalia esančio tvenkinio, šį rudenį pavirtusio galingu ežeru. Penkios apsemtos sodybos ir išsidėsčiusios aplink jį. Nedidelis tvenkinys kažkada buvęs iškastas tam, kad į jį subėgtų lietaus vanduo, mat, šioje gatvėje nėra centralizuotos lietaus kanalizacijos. Tvenkinys priklauso Kapų g. Nr. 6 sodybos šeimininkams, tačiau visą laiką tarnavęs kaip lietaus nuotekų rezervuaras ir aplinkiniams gyventojams.

Pliaupiant lietui, tvenkinys šį rudenį grėsmingai pildėsi vandeniu, o persipildęs išsiliejo per kraštus, tvindydamas ne tik artimiausius namus, bet pasiekdamas ir atokiau esančių sodybų kiemus.

Puslankiu nuo J. Jablonskio gatvės pradžios Kretingos evangelikų liuteronų ir stačiatikių kapinių link užsukančios Kapų gatvės gyventojai Danutė ir D. Prialgauskai, Janina Žylienė ir Genovaitė Mikalauskienė tvirtino jau gruodį kreipęsi pagalbos į bendrovę „Kretingos vandenys“, Kretingos rajono merą Juozą Mažeiką, apie situaciją pranešę ir Seimo nariui Antanui Vinkui.

Tačiau, žmonės tvirtino, skubios pagalbos nesulaukę, – ugniagesiai ėmė darbuotis tik praėjusį penktadienį.


Ugdymo įstaigų jungtuvės – vis artyn

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Švietimas

Kretingos rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko įsakymu pernai sudaryta darbo grupė iškart po Naujųjų vėl kibo svarstyti rajono bendrojo ugdymo mokyklų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo, pertvarkymo ir struktūrinių pertvarkymų 2016–2020 m. plano pakeitimus, kuriuos vėliau turės patvirtinti rajono taryba.


Viktorinoje „Žiemos sodas – dvarų kultūros perlas“ dalyvavę Kretingos rajono mokyklų mokiniai bei juos parengę mokytojai ir viktorinos organizatoriai, paskatinę mokinius ieškoti naujų informacijos šaltinių apie Kretingos muziejaus Žiemos sodą.

Aktyvią edukacinę veiklą, susijusią su gamta ir istorija, Kretingos muziejus numatęs tęsti ir naujiesiems prasidėjus: sausį ir vasarį įvairaus amžiaus vaikams jau numatytos veiklos, susijusios su Dvaro parko gyvūnijos pažinimu, kovą, pasikvietus Klaipėdos botanikos parko specialistus, į edukacinį užsiėmimą-mokymus, kaip teisingai genėti kambarinius augalus, numatyta sukviesti suaugusiuosius.

„Su Kretingos muziejaus dvaro parke gyvenančiais ir žiemojančiais paukščiais mokinius mums pavyksta sudominti per edukacinį užsiėmimą „Pažink ir pamaitink Kretingos dvaro parko paukščius“. Tai – interaktyvus užsiėmimas, per kurį vaikai išmoksta pažinti sparnuočius, sužino, kuo juos reikėtų lesinti, užklupus žiemos šalčiams. O jeigu per edukacinį užsiėmimą paukščiai aplanko ir mūsų įrengtą lesyklėlę, vaikai paukščius pamato bei lesina gyvai“, – programos esmę apibūdino Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė.

Gamtos ir istorijos žinių mokiniai gauna per įvairias Kretingos muziejaus organizuojamas veiklas, kai kurios jų plečia geografiją ir šiam pažinimui sutelkia ne tik mūsų rajono mokinius.


,,Kitoks Teatras“ pristato naujausią intriguojančią premjerą - „Užsiimkime meile? Ačiū, su malonumu!” sausio 23 d. 18.30 Kretingos kultūros centre su būriu visiems žinomų teatro, kino, TV filmų ir serialų žvaigždžių - Neringa Nekrašiūte, Ramūnu Šimukausku, Arvydu Dapšiu ir kitais aktoriais.

Tikitės, kad spektaklyje išvysite visą Kamasutros vadovėlį? Nustebsite išvydę – komedija visai ne apie tai, apie ką iš karto pagalvojote.

Herojai išsiaiškins, kad tikrasis seksas prasideda dar gerokai iki jo, tai tik viena iš meilės išraiškų. Režisierius A. Lebeliūnas cituoja Gabriel Garcia Marquez, sakydamas, kad ,,seksas tai vienintelė paguoda, meilės ir šilumos stokojantiems žmonėms”.

Spektaklis atskleis, kad mylėjimasis tai mokslas, pirmiausiai reikia išmokti teorinių pagrindų. Tada seks istorija, socialiniai aspektai, fiziologija ir psichologija, technika ir higiena, pratimai, balso treniruotės, atsipalaidavimas ir – euforijos žiuspnelis… o kas po to?

,,Vyro” vaidmenį spektaklyje vaidinantis aktorius R. Šimukauskas sako: ,,Spektaklis patiks visiems, kurie bent kartą užsiiminėjo seksu”.


Nors praėjusį savaitgalį policija sulaukė mažiau pranešimų negu per šventinį laikotarpį, tačiau Kretingos rajone vis tiek pasitaikė neblaivių vairuotojų ir incidentų. Dauguma jų – susiję su Darbėnais.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE.

SAVANORIŲ g. Sausio 6 dieną apie 10 val. parduotuvėje 1993 m. gimusi mergina pametė piniginę. Apie 12 val. ją grąžino moteris, bet piniginėje nebebuvo 250 eurų.

PALANGOJE.

VIRBALIŠKĖS g. Sausio 6 dieną apie 9 val. į Klaipėdos ligoninę kreipėsi 1990 m. gimęs Nasrėnų k. gyventojas, kurį yla sužalojo nepažįstamas asmuo. Diagnozė – dvi durtinės žaizdos nugaroje, ties juosmeniu, pradurtas plautis. Gydomas Krūtinės chirurgijos skyriuje.

„P. n.“ informacija


Prasidėjus naujiesiems metams kovas Regionų krepšinio lygos A divizione pratęsė Arimanto Mikaločiaus treniruojama „Kretingos“ vyrų krepšinio rinktinė, antrąjį ratą pradėjusi pergale išvykoje ir pralaimėjimu namie turnyrinės lentelės kaimynams. Su 12 pergalių ir 5 pralaimėjimais „Kretingos“ komanda turnyrinėje lentelėje išlieka antra.


„Tereko“ produkcijai – dešimtas aukso medalis

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Vakarų Lietuva
Juozo Maksvyčio rankose aukso medalis už 2017 metais jo vadovaujamos bendrovės „Terekas“ pagaminta PET taros pūtimo įrenginį „FlexBlow“ šalies ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

Lietuvos pramoninkų konfederacija Naujųjų metų išvakarėse bendrovės „Terekas“ sukurtą ir pagamintą PET taros formavimo mašiną „FlexBlow 2-2“ nominacijoje „Lietuvos metų gaminys 2017“ įvertino aukso medaliu.

Tarptautinei kompanijai, turinčiai pasaulinį PET taros formavimo įrenginių pardavimų ir servisų tinklą, šis pramonininkų konfederacijos aukso medalis yra dešimtas. Be aukso, bendrovė yra pelniusi ir vieną sidabro medalį. Visi apdovanojimai skirtingais metais buvo gauti už skirtingų modelių PET taros pūtimo mašinas.

2017 metų geriausiu Lietuvos gaminiu nominuota mašina „FlexBlow 2-2” galima gaminti ne vien standartinius plastikinius siauro kakliuko butelius, bet ir plačiakaklius, iki 89 m skersmens, indelius. Be to, su „FlexBlow 2-2“ galima formuoti karšto užpylimo tarą, kuri atlaiko iki 85 proc. laipsnių temperatūrą. Rinkoje įprasta, kad tokią skirtingų rūšių plastikinę tarą pučia skirtingos mašinos.

„Tereke“ Kretingoje pernai buvo pagaminta 21 universali PET taros formavimo mašina, 2016 m. – 12. „Tereko“ PET taros pūtimo įrenginiai dirba 27 pasaulio šalyse. Įmonė turi savo filialus Danijoje, Švedijoje, šiemet tikisi atidaryti filialą Olandijoje. Jau dešimtmetį „Terekas“ mašinas parduoda su visu jų aptarnavimu ir valdymu. Įrenginius bendrovės specialistai aptarnauja vietoje, o po pasaulį pasklidusias savo mašinas „Terekas“ valdo internetu iš Kretingos. „Mes nuo 2003 metų esame ketvirtoje pasaulio pramonės revoliucijoje: instaliuojame savo įrenginį užsakovo patalpose ir iš savo žaliavos pagaminame tiek taros, kiek jis užsako“, – apie pažangų bendrovės veiklos modelį sakė jos generalinis direktorius Juozas Maksvytis, akcentuodamas, jog, eksportuodamas universalias PET taros pūtimo mašinas ir PET taros gamybą, „Terekas“ pastaraisiais metais padarė didžiulį šuolį ir žengia dar plačiau – intensyviai beldžiasi į JAV, Kanados, Pietų Afrikos rinkas. „Dabar per mėnesį parduodame 1–2 mašinas, bet rytoj vienas klientas paprašys 6–7 ir tam ruošiamės“, – teigė J. Maksvytis.


Iškilmėse dalyvavo gausus būrys Lietuvos evangelikų liuteronų parapijų kunigų, tarp jų ir – vyskupas Mindaugas Sabutis.

Kretingos evangelikų liuteronų bažnyčios bendruomenė per Tris Karalius dalyvavo tradicinėje naujametinėje visos Lietuvos evangelikų liuteronų bendruomenių šventėje Kaune.

Pasak Rūtos Šulskienės, Kretingos evangelikų liuteronų parapijos komiteto pirmininko pavaduotojos, tradiciškai visos jų tikėjimo bendruomenės susitinka kasmet ir kartu švęsdamos pradeda naujus metus. Bendri susitikimai rengiami vis skirtingose parapijose.

Iš viso Lietuvoje gyvuoja 54 evangelikų liuteronų bendruomenės, tad ir į iškilmes Kauno evangelikų liuteronų Šventosios Trejybės bažnyčioje atvyko bent po vieną jų atstovą. Taip pat atvyko ir šių parapijų kunigai. Pamaldoms vadovavo vyskupas Mindaugas Sabutis, o parapijų kunigai jam patarnavo.


Šiųmetinio Lietuvos prakartėlių konkurso nugalėtojais pripažintų kretingiškių Neido Vazbio (kairėje) ir Kotrynos Čičiūnaitės darbai.

Praėjusį sekmadienį, minint Trijų Karalių iškilmę, Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje buvo paskelbti šalies pranciškonų brolijos surengto prakartėlių konkurso nugalėtojai, tarp kurių ir kretingiškiai Neidas Vazbys bei Kotryna Čičiūnaitė.

Prakartėlių konkursą „Pasitik Kūdikėlį Jėzų su šv. Pranciškumi“ Lietuvos pranciškonų brolija organizavo antrąkart. Nuo gruodžio 17 dienos konkursinės prakartėlės pirmiausia buvo eksponuojamos parapijose – kretingiškių sukurtų prakartėlių paroda iki Kalėdų veikė Kretingos vienuolyno galerijoje. Į ją bendruomenių, švietimo įstaigų atstovai bei pavieniai kūrėjai suvežė 21 prakartėlę, sukurtą iš popieriaus, molio, vilnos, šiaudų, medienos bei kitokių medžiagų.

Pasak Kretingos parapijos dizainerės Giedrės Gagilaitės, po Kalėdų konkursui buvo atrinktos 6 originaliausios kretingiškių prakartėlės, kurios iškeliavo į Vilnių, – ten jos išvien su kitose Lietuvos parapijose sukurtais geriausias darbais buvo eksponuojamos iki Trijų Karalių.

Pranciškoniškojo prakartėlių konkurso koordinatorė Monika Midverytė sakė, jog šiemet iš viso konkurse dalyvavo 275 prakartėlės iš 8 šalies miestų, o finale varžėsi 25 prakartėlės.


Šią savaitę bendrovės „New Agency“ dizaineriai Kretingos rajono turizmo informacijos centrui naudoti perduos jų sukurtą Kretingos prekės ženklą – stilizuotą akį ir šūkį „Pamatykite širdimi“.


Kartenos mokyklos-daugiafunkcis centras – konkurso „Saugiausiai mokyklos bendruomenė – saugūs vaikai“ nugalėtojas. Brolio Bernardo pašventintą taurę ir nugalėtojo titulą liudijantį raštą mokyklos socialinei pedagogei Vidai Tamošauskienei (pirma iš dešinės) bei direktoriaus pavaduotojai Aušrai Gedgaudienei įteikė: (iš kairės) rajono Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Tranizienė, Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnė Gitana Macienė, Švietimo skyriaus specialistė Jolanta Jurgutienė.

Naujųjų išvakarės, tarpušventis rajono ugdymo, mokymo, kultūros įstaigų gyvenimas buvo turtingas renginių, susitikimų, akcijų, konkursų, kurių laimėjimais jų dalyviai suskubo pasidalinti su „Pajūrio naujienų“ skaitytojais.

Sėkmė konkursuose

Sėkmė konkurse „Saugiausia mokyklos bendruomenė – saugūs vaikai“, kurį organizavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kretingos rajono policijos komisariatas ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, aplankė Kartenos mokyklą-daugiafunkcį centrą. Žinia, kad mokykla tapo konkurso nugalėtoja, pasidalinusi mokytoja Arina Prižginaitė akcentavo, jog šio konkurso organizatoriams ir vertinimo komisijai reikėjo nurodyti 10 priežasčių, dėl kurių mokykla įvardijama kaip saugiausia, ir karteniškiams pavyko tai padaryti. „Šioje ugdymo įstaigoje pastebimas ir gerbiamas kiekvienas mokinys. Optimalus mokinių skaičius klasėse, kuriose kartu mokosi ir specialiųjų poreikių vaikai, leidžia mokytojams užtikrinti ugdymo kokybę, mokykloje daug dėmesio skiriama socialiniam-emociniam ugdymui. Visų klasių mokiniai dalyvauja „Olweus“ patyčių prevencijos programoje“, – vardino laiško autorė. Be to, mokykloje-daugiafunkciame centre jau 20 metų veikia Kartenos jaunųjų maltiečių organizacija, kuri, vadovaujama socialinės pedagogės Vidos Tamošauskienės, organizuoja įvairias socialines akcijas („Už saugią Lietuvą“, „Padovanok man šypseną“), dalyvauja labdaringuose projektuose („Maistas ant ratų“, „Maisto bankas“, „Maltiečių Velykos“, „Senjorų diena“ ir kt.), vykdo žalingų įpročių, smurto ir patyčių prevenciją, savanoriauja Vaikų dienos centre, lanko ir teikia pagalbą seniems, vienišiems ir ligotiems žmonėms. Mokyklos-daugiafunkcio centro organizuojamose veiklose dalyvauja nemažai mokinių ir jų tėvų, mokytojų, miestelio bendruomenės narių. Ugdymo įstaigoje vykdoma kraštotyrinė-muziejinė, sportinė (futbolas, krepšinis, tinklinis, kūno dizainas ir sveikatinimas, virvės traukimas), muzikinė-meninė veikla, organizuojami įvairaus pobūdžio renginiai, skatinantys mokinių, tėvų ir miestelio gyventojų bendrystę. Įvairiapusė veikla užtikrina mokinių saugumą ugdymo įstaigoje. Tai būtent ir įvertino konkurso „Saugiausia mokyklos bendruomenė – saugūs vaikai“ organizatoriai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas