Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1209) 2017-12-08

Žiema skaičiuoja pirmąsias aukas

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Pirmas puslapis
Slidžioje gatvėje nepavykus suvaldyti automobilio „Audi A4“, šis sukosi ir vairuotojo puse rėžėsi į elektros atramą.

Tikros žiemos dar nėra, bet ji jau kanda: slidžiais rajoniniais keliais ypač pasižymėjo pirmadienis, tačiau pavojingų ruožų pasitaikė ir kitomis dienomis. Bene skaudžiausia eismo nelaimė nutiko trečiadienio rytą, apie 8.45 val., Salantuose – šio miesto gyventojai (gim. 1975 m.) nesuvaldžius automobilio „Audi A4“, šis taip bloškėsi į elektros atramą, kad liko neremontuotinas.

Liudininkai pasakojo, kad automobiliu „Audi A4“ salantiškė į darželį vežė savo 4 metų sūnų, o į gimnaziją – dukterį, už kelių dienų pasitiksiančią 18 gimtadienį.

„Štai kokia gimtadienio dovana“, – liūdnai šyptelėjo mergina, kuri po eismo įvykio prie sulankstyto automobilio liko viena – jos mamą ir brolį, kuris skundėsi, jog skauda galvą, išvežė greitosios medicinos pagalbos medikai.

Pagavo ledas

Mergina pasakojo, kad Dariaus ir Girėno gatve mama važiavo lėtai, tačiau, automobilį pagavo ledas – apsisukęs jis į elektros stulpą trenkėsi vairuotojo puse.

„Mes šioje gatvėje ir gyvename – gal 300 metrų tik nuvažiavome. Kai pamačiau, kad mus neša, pradėjau klykti, bet mama jau nieko negalėjo padaryti“, – pasakojo mergina.

Nors į vietą atvyko ir ugniagesiai, tačiau jų pagalbos išvaduojant žmones neprireikė – vairuotoja iš transporto priemonės išsiropštė pati per keleivio duris.

Išgirdęs apie avariją iš Salantų gimnazijos, kur dirba mokyklinio autobuso vairuotoju, atskubėjo Antanas Stonkus, buvęs policijos pareigūnas. Jis pagelbėjo išsigandusiai ir ašarojusiai gimnazistei, padėjo suorganizuoti sulankstyto automobilio išgabenimą.

Vietoje būriavosi ir daugiau salantiškių – niekas neabejojo, kad dėl eismo įvykio kalta slidi kelio danga, nes Dariaus ir Girėno gatve buvo sunku net ir vaikščioti neslidinėjant.

„Visur ledas – ir keliuose į Laivius, Notėnus. Tie keliai nebarstomi, nes juose per mažas eismo intensyvumas, bet tokiomis sąlygomis tenka surinkti ir vežti mokinius“, – teigė A. Stonkus.


Monika BLADYČKAITĖ:

– Kalėdų Senelio su dovanomis nei į Seimą nei į Vyriausybę šiemet nesiųsčiau, kadangi priimant ir įgyvendinant pastaruosius įstatymus dažnai perlenkiama lazda. Mūsų rajono valdžiai gal vis dėlto ačiū reikėtų pasakyti – už tai, kad galų gale susizgribo tvarkyt kelio Šiauliai–Palanga ruožą. Nors šiuo metu, ypač ties sankryža prie „Trevenos“ degalinės, sunkios sąlygos pravažiuoti, ateityje džiaugsimės.

Rasa KUKSON:

– Pirmiausia, valdžia verta dovanos jau vien už tai, kad turime Lietuvos valstybę, kad netrukus minėsime jos atkūrimo 100-metį. Akivaizdu, kad dabartinis Seimas, Vyriausybė dirbti stengiasi, o rezultatai kokie išeina, tokie... Vis dėlto mažą dovanėlę Kalėdų Senis galėtų įteikti sveikatos ministrui Aurelijui Verygai, sugriežtinusiam alkoholio pardavimą. Būsiu nepopuliari, bet dėl besaikio alkoholio vartojimo Lietuvoje problemų yra.

Vilma STONKUVIENĖ:

– Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad rajono valdžiai verta duoti kalėdinių dovanų už mieste statomą biblioteką ar sporto kompleksą. Bet aš tokiose vietose nesilankau, neturiu laiko. Be to, kol šiuos objektus baigs, turbūt ir pasensim. Daug trūkumų matau Klaipėdos gatvėje, kurioje gyvenu: tamsu, nėra šviestuvų, o dar ir privatus verslas braunasi, siekdamas palei daugiabučius pasidaryti sau kelią. Šalies mastu valdžios vertinti aš nenoriu. Kalėdų Senis su dovanomis galėtų aplankyti nebent Prezidentę Dalią Grybauskaitę, ji man patinka.

Artūras MIŠEIKIS:

– Dovanų neneščiau jokiai valdžiai, manau, kol kas nenusipelnė, dėl žmonių gerovės mažai ką gero padarė. Tiesą sakant, senokai bebuvau Kretingoje, iš Vokietijos, kur gyvenu, grįžau atostogų. Pasidairiau po centrą – nėra taip blogai, bet kitur Lietuvos miesteliuose, – jaukiau, pakloti nauji šaligatviai, daugiau apšviesta. Girdėjau, kad ir Kretingoje bus rekonstruojamos centrinės gatvės. Na, palauksim rezultato.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Kelionės autobusais iš Kretingos į Klaipėdą kitais metais pabrangs 20, o į Palangą 10 centų, tai yra po centą už vieną iki galutinio taško nuvažiuotą kilometrą. Tokį sprendimą, įsigaliosiantį nuo sausio 1-osios, praėjusiame posėdyje priėmė rajono taryba.


Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyriaus šokėjai, konkurse Šiauliuose pelnę dvi antrąsias vietas.

Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyriaus vaikų ir jaunių šiuolaikinių šokių kolektyvas „Vėjūnai“, vadovaujamas meno vadovės Sonetos Baltmiškienės, dalyvavo tarptautiniame šokio konkurse-festivalyje „Asorti 2017“ Šiauliuose.

Konkurse dalyvavo šokių kolektyvai iš Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Telšių, Pasvalio, Kražių, Mažeikių, Daugpilio (Latvija). Kretingos rajonui atstovavę jaunieji vydmantiškiai varžėsi šiuolaikinio šokio kategorijoje 7–10 metų ir 11–14 metų amžiaus grupėse. Mažieji komisijos verdiktui pateikė rimtą, sudėtingą šokį „Iš vabalų gyvenimo“, vyresnės merginos sušoko jausmingą, trapų, didelio muzikalumo reikalaujantį šokį „Dėl tavęs“.

Komisija teigiamai įvertino vydmantiškių šokius – ir vaikų, ir jaunių grupės pelnė antrąsias vietas. Anot Vydmantų skyriaus vedėjos Jolantos Japertienės, vaikai vienbalsiai tvirtino, kad jiems patiko dalyvauti konkurse, šokti, stebėti kitų kolektyvų pasirodymus ir, žinoma, laimėti.

„Kad kolektyvas galėtų džiaugtis pasiektais puikiais rezultatais, reikia, kad į vaikų lavinimą atsakingai žiūrėtų tėvai, reikia kūrybingos ir reiklios vadovės, kad šokėjai repetuotų su atsidavimu ir didžiuliu noru. Visa tai turime, kad galėtume dirbti toliau“, – teigė J. Japertienė.

„P. n.“ informacija


Vilna aprengtas Kalėdų laukimas

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Smiltys
Rasa Balsevičienė sakė mėgstanti eksperimentuoti: kiekvienas gaminys – vis kitoks ir antrąkart tokį pat velti būtų nebeįdomu.

„Kai už langų dargana, mūsų kūnai džiugiai panyra į šiltą ir jaukų vilnos rojų. Joks rūbas negali pakeisti to, ką sukūrė pati gamta – avies vilnos. Žmonės nuo sintetinių audinių ir vėl grįžta prie natūralumo. Man vilna yra ir neišsemiamas kūrybos šaltinis, ypač – prieš Kalėdas“, – kalbėjo 38-erių kretingiškė Rasa Balsevičienė, veltiniais pelniusi tautinio paveldo kūrėjos sertifikatą.

Įvertino žemaitiškus „tūbus“

R. Balsevičienės kūrybos kraitė, pažymėta jos logotipu „Vilnos rojus“, itin turtinga – veltos kepurės, rankinės, servetėlės, šlepetės, batai, paveikslai, suknelės, paltai. Tačiau tautinio paveldo gaminiu buvo pripažinti tik vadinamieji tūbai – žiemą mūsų senolių nešioti velti batai. „Nebėra pas mus gilių žiemų, kad galėtum užsimauti „tūbus“ ir išeiti į lauką. Mūsų seneliai ant jų užsimaudavo kaliošus, – sugalvojau ir aš vaikiškus „tūbus“ apauti permatomais kaliošukais“, – pasakojo R. Balsevičienė.

Kūdikiams skirti veltinukai lengvi, sveriantys vos 70 g, o suaugusiems ji velia storus, kaip senovėje, kad būtų patvarūs – šie sveria net iki 1 kg. Šiandieną tokių retai kam bereikia, o lengvesnius vietoj šlepečių mėgsta nešioti vyresnio amžiaus žmonės.

Nors ji sakė išbandanti įvairią vilną, tačiau geriausia esanti lietuviška – grubiau iškaršta, su šereliais. Pastaroji, kūrėjos žodžiais, ir veliasi lengviau, ir esanti tvirtesnė už Australijos ar Naujosios Zelandijos avių.

Savo 8-mečiui sūnui Radvilui nuvėlė šiuolaikiškos formos batus iš savo mylimo ryzenšnaucerio vilnos. Rinko tą vilną 15 metų, tiek, kiek šuo gyveno, ir jos susikaršė net 15 kilogramų. Pritvirtino prie veltinių padus, o šonuose – mylimo šuns atvaizdus.


Į festivalio laiką subyrėjo žvaigždės

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Smiltys
Aristokratišką dvasią grafų Tiškevičių rūmuose sukūrė atlikėjų – Virginijos Kochanskytės, Giedrės Zeicaitės ir Šviesės Čepliauskaitės meninė programa.

Rytoj, gruodžio 9-ąją, užsibaigs visą rudens laiką svariais koncertais, muzikos ir poezijos vakarais, teatralizuotomis programomis bei parodomis Kretingos dvaro erdves užpildęs tradicinis menų festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“.

Jau ketvirtus metus rengiamo Kretingos dvaro festivalio pavadinimas „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“ pasirinktas pagal buvusio dvaro valdytojo menų globėjo grafo Juozapo Tiškevičiaus herbo, kuriame puikuojasi mėnuo ir žvaigždė, simbolius.

Festivalį rengia Kretingos muziejus išvien su klubu „Kretingos krašto ainiai“, lėšų – 4,5 tūkst. eurų – jam skyrė Kretingos rajono savivaldybė ir antra tiek – pavieniai geradariai, todėl šiemet visus renginius Kretingos miesto visuomenė galėjo išvysti nemokamai. Tačiau žmonės buvo kviečiami savanoriškai aukoti, kad visų bendromis pastangomis būtų atkurtas antrasis, žvaigždės formos su nykštuku viduryje, dvaro fontanas. Festivalio programą parengė meno vadovė Šarūnė Petruškevičienė, kuri sumanė Kretingos dvaro erdves užpildyti legendų dvasia, rūmų salėje bei Žiemos sode sklandžiusia šešis prabėgusius savaitgalius.


Palangos miesto bibliotekoje gausiai susirinkusiai publikai buvo pristatyta šios bibliotekos iniciatyva išleista knyga apie Alvydo Šeduikio gyvenimą, veiklą ir kūrybą.


Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija gali didžiuotis dar vienu brandžiu leidiniu – lituanisčių inicijuota buvusių ir esamų mokinių kūrybos rinktine „Laiko smiltys“. Jos puslapiuose – per pastaruosius 5 metus sukurti poezijos ir prozos kūriniai, meninės fotografijos, dailės darbai.


Kretingos vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ vyresniųjų aktorių grupė dalyvavo tarptautiniame Vokietijos mėgėjų teatrų festivalyje „Giopingeno teatro dienos“. Jų spektaklis „Pabėgimas į „Akropolį“ buvo puikai įvertintas ir tuo jie, vyriausiosios režisierės Auksės Antulienės žodžiais, savo jaunesniems kolegoms uždirbo kvietimą į būsimą festivalį.Uostamiesčio pareigūnai nustatė, kad Klaipėdoje pardavinėta itin pavojinga narkotinė medžiaga – karfentanilis, kurį platintojai sumaišydavo su heroino pakaitalu – metadonu. Karfentanilis – tai sintetinis opioidas, 10 tūkst. kartų stipresnis už morfijų.

Taip pat buvo sulaikytas ir įtariamasis, kuris, manoma, pardavinėjo tokius narkotikus – taksistu dirbantis vyras suimtas 3 mėn.

Pas sulaikytąjį ir kratos jo bute metu aptikta kvaišalų. Įtariamasis 4 kartus teistas už vagystes, neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

Įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotikais įteikti ir 3 kvaišalus įsigijusiems asmenims.

Pagal Klaipėdos apskr. VPK informaciją


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOJE. Kretingos r. gyventoja, gimusi 1991 m., lapkričio 28 dieną interneto svetainėje rado skelbimą apie parduodamą automobilį BMW X3, pervedė tariamam pardavėjui 250 eurų avansą, tačiau mašinos nesulaukė, o pinigų neatgavo. Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.

MINIJOS g. Gruodžio 5 dieną apie 18 val. į namus grįžęs 1981 m. gimęs vyras nerakinamoje pirtyje pasigedo 100 g svorio apie 4 tūkst. eurų vertės aukso apyrankės. Jo manymu, apyrankė galėjo dingti po pažįstamų apsilankymo.

SAVANORIŲ g. Gruodžio 4 dieną apie 10 val. aptikta, kad, išlaužus prekybos kiosko, prekiaujančio kebabais, duris, patekta į vidų ir pavogti 800 eurų.

„P. n.“ informacija


SM-2002 vaikinai atidavė visas jėgas, kad laimėtų prieš lygos lyderį „Tereką“.

Baigėsi rajono krepšinio pirmenybių III lygos susitikimai. Šios lygos nugalėtojų vardus iškovojo jauniausia pirmenybių komanda SM-2002, treniruojama Vytauto Šližiaus.

„Esame 13-15 m. jaunučių komanda, kurios dauguma dalyvauja moksleivių A diviziono varžybose. Rajono pirmenybėse stengiamės įgyti patirties, kovodami prieš suaugusiuosius, kuriems tikrai nusileidžiame fizine jėga, tačiau ne kovingumu, kuo dažnai stebinome varžovus, neįvertinusius mūsų“, – savo komandą pristatė treneris V. Šližius.

Jis pasidžiaugė ir varžovų supratingumu, kurie jaunučius pasaugodavo ir, siekdami pergalių, nepersistengdavo rodyti daug jėgos. Trenerio pastebėjimu, pagrindinis raktas į pergalę buvo visos komandos kovingumas: ,,Pergalę nulėmė tai, kad vaikinai parodė charakterį, atiduodami visas jėgas kovoje prieš vyresnius bei fiziškai daug galingesnius varžovus.“

Finalinėse rungtynėse SM auklėtiniai susitiko su nė karto pralaimėjimo nepatyrusia „Tereko“ komanda ir ją palaužė po atkaklios kovos 66:54. Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Terekas“, kuris, besibaigiant I kėliniui, įgijo 5 taškų persvarą (9:14), bet II kėlinyje iniciatyvą į savo rankas perėmė SM, kuri prieš didžiąją pertrauką įgijo tą pačią 5 taškų persvarą – 28:23. Po didžiosios pertraukos „Tereko“ komandai pavyko išlyginti rezultatą (23 min. 31:31), bet kėlinio pabaigoje taikliais tritaškiais jauniesiems SM krepšininkams pavyko susikrauti ir dviženklę persvarą (29 min. 46:35). Lemiamame ketvirtyje varžovai bandė sušvelninti savo atsilikimą ir arčiausiai pavyko priartėti iki 6 taškų (34 min. 54:48), bet SM sėkmingai užbaigė finalines rungtynes ir nepaliko abejonių dėl nugalėtojo. Treneris teigė, kad pergalė saldesnė dar ir dėl to, kad buvo žaista be dviejų labai svarbių žaidėjų Kasparo Jonausko, kuris negalėjo padėti komandai dėl traumos, ir Roko Žilinskio. „Kasparas nežaidė, nes dalyvavo treniruotėse su NKL komanda Palangos „Palanga“.


Ligoniams dovanojo baltą Kalėdų stebuklą

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Šventės

Pirmasis šiųmetinis sniegas dar prieš advento pradžią papuošė Kretingos ligoninės Vaikų ligų skyriaus langus: sniegas krito ir prie langų lipo ne vien baltomis karpinių snaigėmis, bet ir eglutėmis, kalėdinėmis kepurėlėmis, žaisliukais. Šį kalėdinių karpinių stebuklą mažiesiems ligoniams dovanojo Kretingos dienos veiklos centro bendruomenė.


Laimėjo loteriją – pakeliavo po Europą

 • Audronė GRIEŽIENĖ
 • Kelionės
„Daugelis kelionės draugų Europos Parlamente norėjo nusifotografuoti su Viktoru Uspaskich, mes taip pat nepraleidome progos“, – sakė Birutė ir Vaidotas Kisieliai.

Moliūgo šventės metu „Pajūrio naujienų“ laikraščio prenumeratos loterijoje dalyvavę ir pagrindinį europarlamentaro Viktoro Uspaskich įsteigtą prizą – galimybę pabuvoti Briuselyje – laimėję Birutė ir Vaidotas Kisieliai po savaitę trukusios kelionės grįžo namo.

Pamatė ir kitas šalis

„Esame pilni pačių geriausių įspūdžių, o nuovargio – nė lašo. Kelionė buvo labai gerai suplanuota, visos nakvynės – viešbučiuose, be to, savo kompanijoje turėjome labai šaunų gidą“, – pasakojo į redakciją užsukę kretingiškiai.

Kol pasiekė Belgiją, lietuvių politikų grupė, su kuria jie vyko, pakeliui turėjo progą nors trumpai pamatyti ir kitas Europos šalis: Lenkiją,Vokietiją.

„Lenkijoje tik pernakvojome, o Vokietijos Drezdene buvome nuvežti dar ir į ekskursiją po „Volkswagen Passat“ automobilių gamyklą“, – patikslino Vaidotas.

Maloniausią prisiminimą jiems paliko daug lankytinų objektų turintis ir dėl to turistų itin mėgstamas vakarų Belgijos miestas Gentas, taip pat šiaurės vakaruose įsikūrusi XIII amžiaus stilių išlaikiusi viduramžių stebuklu vadinama Briugė. Čia jie aplankė Švč. Jėzaus Kraujo baziliką, Dievo Motinos katedrą su Mikelandželo sukurta skulptūra, Turgaus aikštę, o Alaus muziejuje degustavo „Grinbergen“ alų.

„Briugėje dairėmės ir suvenyrų – savo kolekcijai aš nusipirkau keletą ežiukų figūrėlių“, – juokėsi Birutė. Anot jos, šis pomėgis praskaidrina kasdienybę, juolab kad į Pranciškonų gimnaziją, kur dar prieš metus dirbo istorijos mokytoja, skubėti nebereikia – sulaukė užtarnauto poilsio.

Vaidotas taip pat veiklos turi. Nors, kaip ir žmona, yra istorikas, šiuo metu dirba Klaipėdos Akropolio parduotuvėje „Skonis ir kvapas“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas