Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Klaipėdos universitetinė ligoninė (KUL) pradėjo taikyti naują vėžio gydymo metodą – citoredukcinę chirurgiją. Ji pirmoji Baltijos šalyse įsigijo tik šiam gydymo metodui skirtą geriausią šiuo metu pasaulio rinkoje esančią PERFORMER RT technologiją.

Idėja ligoniams taikyti citoredukcinę chirurgiją kilo Onkologijos chemoterapijos skyriaus vedėjui Alvydui Česui ir Pilvo chirurgijos klinikos vadovui dr. Algirdui Šlepavičiui.

Pasak A.Česo, daug jaunų žmonių serga vėžiu. Nemaža jų dalis – moterys, turinčios dar užauginti savo vaikus. O šis naujas gydymo metodas suteikia pacientėms galimybę išgyventi. Iki šiol, kai pilvo organų vėžys išplisdavo pilvaplėvėje ir nepasiduodavo įprastai chemoterapijai, ligoniai buvo pasmerkti greitai mirčiai. Todėl esą pasaulyje buvo pradėta ieškoti naujų būdų, kaip padėti tokiems ligoniams.

JAV Vašingtono Onkologijos centro onkologo chirurgo prof. Paul Sugarbaker pastangomis buvo sukurtas ir klinikinėje praktikoje įdiegtas naujas gydymo būdas – citoredukcinė chirurgija ir intraoperacinė pilvaplėvės chemoterapija. Šį metodą greitai pradėjo naudoti išsivysčiusios šalys, suteikdamos beviltiškiems pacientams galimybę gyventi.

Pasak dr.A.Šlepavičiaus, taikant šį metodą, ligoniai, sergantys išplitusiu pilvo ertmės vėžiu, yra operuojami. Operacijos metu pašalinami visi pilvo ertmėje esantys vėžio pažeisti organai: pilvaplėvė, dalis plonosios ar storosios žarnos, blužnis, tulžies pūslė, kiaušidės ir gimda, pažeistos kepenų dalys ar kiti organai. Po to į pilvo ertmę įvedami specialūs vamzdeliai ir pilvas užsiuvamas. Tada pro vamzdelius į pilvo ertmę pradedamas leisti chemoterapinis vaistas, specialiai sušildytas aparate iki 42 – 43 laipsnių pagal Celsijų. Šis tirpalas cirkuliuoja pilvo ertmėje 1 – 1,5 val. O specialūs temperatūros davikliai kontroliuoja tiksliai nustatytą temperatūrą pilvo ertmėje. Karštis žudančiai veikia likusias vėžines ląsteles pilvo ertmėje.

Anot gydytojų, chemoterapiniai vaistai, tiesiogiai suleisti į pilvo ertmę, efektyviau pasiekia vėžio ląsteles pilvo ertmėje, negu suleisti į veną. O įkaitintas chemoterapinis tirpalas geriau prasiskverbia į vėžinio audinio likučius ir sunaikina iki 3 mm vėžio židinius. Be to, šiuo būdu naudojant chemoterapinį tirpalą, jo toksinis poveikis inkstams ar kitiems organams yra mažesnis – ligonių nepykina ir jie nevemia, nes pilvaplėvės chemoterapija atliekama taikant narkozę.

Šis gydymo metodas ypač tinka gydant pirminį pilvaplėvės vėžį. Geri rezultatai gaunami gydant išplitusį žarnų, kiaušidžių vėžį, kai kurias skrandžio vėžio formas.

Šį gydymo metodą Lietuvoje pirmieji prieš kelis mėnesius pradėjo taikyti Vilniaus Santariškių klinikų pilvo chirurgai, chemoterapinio tirpalo paruošimui ir jo cirkuliacijai pilvo ertmėje panaudoję dirbtinės kraujotakos aparatą.

Pirmoji operacija KUL buvo atlikta 39 metų Klaipėdos rajono gyventojai, sergančiai išplitusiu kiaušidžių vėžiu. Operacija truko 7 val. ir praėjo sėkmingai. Tokia sudėtinga operacija reikalauja gerai parengtų medikų komandinio darbo. Operaciją atliko Pilvo chirurgijos klinikos vadovas dr. Algirdas Šlepavičius kartu su pilvo chirurgais Vitalijum Eismontu ir Vaidotu Turskiu. Operacijos metu pacientės gyvybės funkcijas kontroliavo anesteziologijos ir operacinės skyriaus vedėja Renata Paškevičiūtė beigydytoja reanimatologė-anesteziologė Geda Klimavičiūtė.

Tokios operacijos – sudėtingos ir yra tikras išbandymas tiek gydytojams, tiek pacientams. Operacijos gali tęstis 7 – 12 val. Todėl atrenkami tokie ligoniai, kurie jas gali atlaikyti. Per metus planuojama atlikti iki 20 tokių operacijų.

KUL vyriausiasis gydytojas prof. Vinsas Janušonis pasidžiaugė, kad jie ne kartą pirmieji Respublikoje turi galimybę išbandyti įvairias naujoves.

Lietuvoje onkologinėmis ligomis sergančių pacientų yra per 78 tūkst. Kasmet onkologinėmis ligomis suserga apie 16 – 18 tūkst. gyventojų.

Viena iš svarbiausių onkologinių ligų gydyme yra chirurgija. 2010 metais KUL buvo atlikta per 2,5 tūkst. piktybinių ir per 1,5 tūkst. gerybinių auglių operacijų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas