Pirmosios pergalės, pirmieji pralaimėjimai

• Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2011-10-28

Kretingos sporto mokyklos krepšininkų, gimusių 1998 ir 1997 m., komandos startavo Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (LMKL) II diviziono A ir B čempionatuose. Jų startą pakomentavo abiejų komandų treneris Jonas Beniušis.

Krepšinio treneris Jonas Beniušis sakė, kad pirmosios pergalės ir pirmieji pralaimėjimai dar neparodė, ko iš tiesų verti jo treniruojami auklėtiniai: juk ilgas sezonas – dar prieš akis.

Pirmąsias rungtynes namų aikštėje gimusieji 1998 m. kėdainiečiams pralaimėjo: anot trenerio, koją pakišo jaudulys – vaikinai pro šalį prametė nemažai baudų, nors žaidimas galėjo būti ir kitoks, tai yra – kur kas geresnis. „Per šias varžybas geru žaidimu išsiskyrė Eimantas Poškus, jam puikiai talkino Rokas Idzelis ir Lukas Zlatkus. Manau, jog vaikinai jaudinosi dėl to, jog norėjo gerai sužaisti, o per daug įsijautus į tą norą, viskas baigėsi pralaimėjimu“, - pirmąjį savo aklėtinių pasirodymą apibūdino J.Beniušis.

Ta pati komanda Vilniuje pralaimėjo antrajai Š.Marčiulionio KM komandai, kuri, nors ir vadinama antrąja, yra pakankamai stipri – šiais metais jau įveikė Kauno „Aisčius“, A.Sabonio KC „Liudą“.

„Vilniečiai buvo nusiteikę mus lengvai įveikti, tačiau nepavyko – susidūrė su tvirtu mūsų pasipriešinimu, ir po 4 kėlinių rezultatas buvo lygus. Žaidžiant pratęsimą, apie save priminė kelionės nuovargis, ir kretingiškiams pritrūko jėgų kautis. Tačiau šios rungtynės nuteikė minčiai, jog artimiausiu metu turėtume pasiekti gražių pergalių“, - vylėsi treneris.

Dvi pergales jam padovanojo gimusių 1997 m. komanda, kuriai talkino ir jaunesni krepšininkai. Žaidžiant su Kėdainių „Pikenrolu“, vėl pasižymėjo Eimantas Poškus, gerai žaidė Martynas Žaliauskas, puolant savo išmonę parodė Henrikas Lubinas, žaidimui sėkmingai vadovavo Augustas Serepinas ir Aivaras Galdikas.

„Su Akmenės komanda varžybos klostėsi taip, kad varžovai nuolat pirmavo. Ketvirtame kėlinyje nusprendėme pakeisti gynybos taktiką: iš asmeninės perėjome į zoninę. Tai pasiteisino: varžovus pasivijome, rungtynių pabaiga jau ėjo taškas į tašką, atkakli kova vyko iki pat paskutinių sekundžių. Teko pasistengti, kad laimėtume. Tikro lyderio savybes per šias rungtynes atskleidė Henrikas Lubinas“, - pasidžiaugė J.Beniušis.

Jo auklėtiniai per sezoną turės sužaisti po 20 rungtynių. Papildomai bus žaidžiama turnyruose – kad vaikinai įgytų daugiau žaidybinės patirties. Artimiausios kretingiškių kovos laukia su Kauno komandomis: gimę 1998 m. savo aikštėje priims „Perkūną“, kuriam praėjusiais metais išvykoje buvo pralaimėta 2 taškais, ir tokiu pat skirtumu laimėta namų aikštėje. O gimę 1997 m. savo jėgas pasitikrins su Kauno „Tornado“, kuris praėjusiais metais žaidė I divizione.

Rungtynių statistika:

„Kretingos SM“ – „Kėdainiai“ – 48:62 (Eimantas Poškus – 20, Rokas Idzelis – 11, Lukas Zlatkus – 10, Tautvydas Pėkus – 4, Donatas Strainys – 2, Adomas Gudaitis – 1); „Kretingos SM“ – „Kėdainių SM-Pikenrolas“ – 60:51 (Henrikas Lubinas – 20, Augustas Serepinas – 14); Aivaras Galdikas – 12, Martynas Žaliauskas – 7, Eimantas Poškus – 5, Vilius Sakutis – 4); Vilniaus „Š.Marčiulionio KM-II“ – „Kretingos SM“ – 72:72, po pratęsimo – 86:78 (Eimantas Poškus – 38, Rokas Idzelis – 14, Gvidas Ablingis – 11, Aurelijus Baltrimas – 4, Adomas Gudaitis – 3, Mindaugas Jonaitis, Lukas Šimkus – po 2, Lukas Zlatkus – 1); „Kretingos SM“ – „Akmenės SM“ – 67:67, po pratęsimo – 78:76 (Henrikas Lubinas – 34, Augustas Serepinas – 12, Eimantas Poškus – 11, Aivaras Galdikas – 7, Gvidas Ablingis, Martynas Žaliauskas – po 6, Rokas Idzelis – 2).