Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar į „čekiukų“ skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Eilę į darželį reguliuoja kompiuterinė programa

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2011-04-26

Kretingos rajono Švietimo skyriuje jau veikia vaikų centralizuoto priėmimo į Kretingos rajono mokyklų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarka, kurią reguliuoja speciali kompiuterinė programa. Ją rajono Švietimo skyriui padovanojo Šiaulių universitetas.

Anot rajono Švietimo skyriaus vedėjos Dalios Martišauskienės, pagal kompiuterio programą centralizuotai tvarkoma eilė patekti į darželius užtikrins šios paslaugos skaidrumą.

„Iki šiol į darželius, priešmokyklinio ugdymo grupes vaikai būdavo priimami, kiekvienoje įstaigoje atskirai sudarius eilę pagal vaikų tėvų prašymus. Manome, jog įdiegus kompiuterinę centralizuoto priėmimo programą, ne tik pagerinsime ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugų prieinamumą bei tinkamai paskirstysime vaikų srautus, bet ir užtikrinsime šios paslaugos skaidrumą, be to, pagal šią programą bus patogu informuoti visuomenę apie laisvas vietas ir jų poreikį“, - teigė rajono Švietimo skyriaus vedėja Dalia Martišauskienė.

Tėvų, norinčių vaiką vesti į ikimokyklinio ugdymo įstaigą, prašymai priimami visus metus, ir tėvai turi kreiptis į konkrečią mokyklą, į kurią pageidautų vesti savo vaiką. Tačiau tėvai gali pateikti prašymus į skirtingus ikimokyklinio ugdymo mokyklų grupių tipus: lopšelio, darželio, priešmokyklinio ugdymo.

„Pavyzdžiui, tėvai pageidauja, kad vaikas lankytų lopšelį „Ąžuoliuke“, darželį – „Pasakoje“, o priešmokyklinę grupę „Eglutėje“. Vadinasi, prašymus jie ir pateikia būtent tose ugdymo įstaigose“, - paaiškino D.Martišauskienė.

Ugdymo įstaigos darbuotojas, suvedęs prašymo duomenis į kompiuterinę programą, tėvui ar globėjui pateikia informaciją – patvirtinimą apie registraciją ir suteikia slaptažodį, pagal kurį prisijungęs prie sistemos, tėvas mato, kelintas eilėje stovi jo vaikas.

Priimant vaikus į atitinkamas grupes, laimokasi eilės pagal tėvų prašymų registracijos datą, tačiau įstatymų yra numatyta, jog pirmenybė teikiama: specialiųjų poreikių vaikams; vaikams iš šeimų, priskiriamų socialiai remtinų šeimų grupei; vaikams iš socialinės rizikos šeimų; vaikams iš šeimų, auginančių 3 ir daugiau vaikų; vaikams, kurių vienam iš tėvų yra nustatytas sunkus arba vidutinio neįgalumo lygis arba ne didesnis kaip 40 proc. darbingumo lygis; vaikams, kurių tėvai yra moksleiviai arba studentai ir mokosi dieniniame skyriuje; kai vaiką augina vienas iš tėvų (vienas iš tėvų yra miręs, teismo pripažintas dingusiu be žinios, tėvystė išvis nenustatyta); vaikams, kurių tėvas atlieka tikrąją karinę tarnybą; mokyklos darbuotojų vaikams.

„Eilės centralizuotoje kompiuterinėje programoje sudaromos automatiškai, ir joks žmogiškasis faktorius, sudarant eilę, nesuveikia“, - akcentavo Švietimo skyriaus vedėja.

Tėvai, gavę informaciją, kad jų vaikas priimamas į pageidaujamos ugdymo įstaigos grupę, per 14 darbo dienų turi įstaigą informuoti, jog vaikas tikrai lankys pasirinktą grupę. To nepadarius, vaikas iš pageidaujančių lankyti grupės sąrašo yra išbraukiamas, jo vieta neišsaugoma. Vaikai į grupes priimami rugsėjo 1 d., kadangi pirmosiomis rugsėjo dienomis šalies mastu centralizuotai tvarkoma ikimokyklinio amžiaus vaikų apskaita. Todėl prašymų registracija konkretiems mokslo metams baigiasi liepos 1 d.

„Esama ir kitų niuansų: jeigu mokslo metų eigoje į kokią nors grupę pageidauja atvykti vaikas ir joje nėra laisvų vietų, ugdymo įstaigos vadovas nukreipia jį į artimiausią ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programą vydančią mokyklą, kurioje yra laisvų vietų. Taip pat vaikui pradėjus lankyti mokyklą, tėvai prašymą dėl vaiko priėmimo gali pateikti dar į vieną ugdymo įstaigą, - centralizuoto priėmimo tvarką komentavo D.Martišauskienė. – Tėvai, kurie yra pateikę prašymus ir laukia eilėje, kasmet nuo sausio 1 d. iki kovo 31 d. privalo patvirtinti apie tolesnį apsisprendimą dėl vaiko lankymo ikimokyklinio ugdymo mokyklą. Tai tėvai gali padaryti internetu, telefonu, atvykę į įstaigą ar išsiuntę registruotą laišką“.

Jeigu tėvai per nurodytą laikotarpį nepatvirtina pateikto pageidavimo, vaikas iš sąrašo yra išbraukiamas.

Naujosios tvarkos pranašumas, anot Švietimo skyriaus vedėjos, yra toks, jog ugdymo įstaigos, Švietimo skyrius galės pamatyti tikslų poreikį konkrečių mokslo metų pradžiai. „Iki šiol būdavo taip, kad vos gimus vaikui, tėvai jau užsirašydavo į eilę darželiui, nors reikia kelerių metų, kol vaikas paaugs. Arba prašymus pateikdavo keletui įstaigų, kas taip pat klaidindavo, sprendžiant apie tikrąjį lopšelių bei darželių vietų poreikį“, - teigė D.Martišauskienė.

Šiuo metu rajono kaimiškosiose gyvenvietėse vietų poreikis darželių bei priešmokyklinėse grupėse yra visiškai patenkintas. Daugiausia – maždaug 100 – vietų trūksta Kretingos miesto lopšeliuose, poreikis vietoms darželiuose užimti būtų 50 vaikų.

„Mūsų užduotis – išplėsti ikimokyklinių įstaigų tinklą, kad daugėtų lopšelių ir darželių grupių. Manau, kad dalis problemos išsispręs, išsigryninus „Žilvičiui“ ir „Žibutei“. Planuose yra ir sumanymas įrengti vaikams grupę nuo gimimo, taip pat rajone esama poreikio įrengti savaitinę darželio grupę“, - šios dienos aktualijas apibūdino D.Martišauskienė.

Tėvams informacija apie vietą eilėje teikiama adresu http://VRPPIS.kretinga.lt


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas