Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar į „čekiukų“ skandalą patekę politikai turėtų trauktis iš politikos bent 5-eriems metams?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Lankytojų laukia turtinga etnografinė kolekcija

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Naujienos
  • 2011-04-19

Kretingoje iškilmingai atidarytas restauruotas Tiškevičių dvaro vandens malūnas. Jame įrengta etnografinė ekspozicija, kurios unikalius eksponatus apžiūrėjo ir mieste viešėjęs Ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

Kretingos dvaro vandens malūną simboliškai lankytojams atvėrė Ministras pirmininkas Andrius Kubilius (dešinėje) ir Kretingos rajono meras Juozas Mažeika.

Malūno atidarymo iškilmėse A.Kubilius kalbėjo, kad ši šventė – simbolinė, Kretingai žadanti dar ne vieno projekto įgyvendinimą.

„Gražu, kad šiandien galime kalbėti ne tik apie rezultatus, bet ir būsimus darbus. Per ateinančius dešimt metų Lietuvoje bus vykdomas ne vienas projektas ir Kretingai taip pat bus skirta lėšų. Visi kartu turime padaryti numatytus darbus, tarp kurių – ir garsioji biblioteka“, - žadėjo Ministras pirmininkas.

Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė pasidžiaugė, kad pirmą kartą muziejaus istorijoje etnografijos eksponatai yra parodyti taip išsamiai ir erdviai.

Restauruotą pastatą pašventino brolis pranciškonas Evaldas Darulis.

„Eidami kartu žingsnis po žingsnio įgyvendinome didžiulį darbą. Praėjusių metų pradžioje gavome Europos Sąjungos finansavimą – 4 milijonus 989 tūkstančius litų ratinei ir vandens malūnui restauruoti. Praėjus tik daugiau kaip metams galime didžiuotis atnaujintu vandens malūnu, kuris buvo žinomas jau XVI amžiuje ir kuriame buvo įkurta pirmoji Lietuvoje hidroelektrinė“, - kalbėjo V.Kanapkienė.

Ji priminė, kad Kretingos dvaro pastatų renovacijos ir pritaikymo turizmo reikmėms projektas turėtų pasibaigti kitų metų rudenį. Šiuo metu restauratoriai dirba pagrindiniame dvaro pastate. Jame numatyta atnaujinti šildymo sistemą, sutvarkyti pastato fasadą.

Medinis vandens malūnas mūru atnaujintas dvarą valdant Vilniaus vyskupui Ignotui Masalskiui. Grafas Juozapas Tiškevičius 1878 metais įrengė pirmąją hidroelektrinę, tarpukariu čia veikė aliejaus fabrikas, saldainių, medaus ir sirupo dirbtuvės.

Šiuo metu malūne lankytojai gali pasigėrėti ekspozicija „Saulės ratu“. Muziejus yra sukaupęs 6 tūkst. eksponatų etnografijos rinkinį. Malūne unikalūs etnografiniai daiktai sugrupuoti į atskiras liaudies buities kolekcijas: žemės dirbimo, javų nuėmimo, gyvulininkystės ir kitas. Muziejaus darbuotojai žada, kad malūne apsilankę turistai nenusivils gausia linų pluošto apdorojimo įrankių, žemaičių skrynių, prieverpsčių ir rankšluostinių kolekcija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas