Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rengiasi vykdyti tarptautinį projektą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2011-02-11

Šiomis dienomis Pranciškonų gimnazijoje viešėjo vokiečių kalbos mokytoja Radmila Šrajerova iš Čekijos Opavos miesto Masarykovos vidurinės mokyklos. Atvykusi dalykinio vizito ji kartu su kolegomis kretingiškiais parengė daugiašalio tarptautinio projekto „Kalbų vienovė ir įvairovė“ gaires.

Į Pranciškonų gimnaziją dalykinio vizito atvykusi viešnia iš Čekijos mokytoja Radmila Šrajerova (viduryje) su kolegomis vokiečių kalbos specialistais Rūta Jankuviene ir Albertu Jankumi parengė gaires tarptautiniam mainų projektui.

Numatyta, jog projekte dalyvaus Rumunijos, Čekijos, Lenkijos, Slovakijos ir Lietuvos atstovai, darbinė projekto kalba – vokiečių. Vykdant projektą numatytos išvykos į kiekvieną šalį, o europiniai fondai kompensuos visas su projektu susijusias išlaidas.

„Šio projekto esmė – dar labiau vaikus sudominti vokiečių kalba ir jos galimybėmis: norime parodyti, jog mokant vokiečių kalbą, ja galima kuo puikiausiai naudotis įvairiose gyvenimo srityse ar situacijose“, - kalbėjo projekto rengėjai - Pranciškonų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja vokiečių kalbos mokytoja Rūta Jankuvienė ir vokiečių kalbos mokytojas Albertas Jankus. Pranciškonų gimnazijoje maždaug trečdalis mokinių vokiečių kalbos mokosi kaip antrosios užsienio kalbos, nes kaip pirmoji kalba išskirtinai vyrauja anglų, kurios vaikai pradedami mokyti pradinėse klasėse. Tokia pati situacija, pasakojo R.Šrajerova, yra ir Čekijos mokyklose.

Numatyta, jog projekte dalyvaus po 30-40 vaikų nuo 14 iki 17 metų. Jiems bus pateikta užduočių surinkti medžiagą apie savo šalies ekologines problemas, gamtą, etnokultūrą, sportą, ir visa tai vėliau bus aptarta, pristatyta viešnagės vienoje ar kitoje šalyje metu.

„Esame numatę konkrečios veiklos planą dvejiems metams. Pirmieji mainai įvyks 2012 metų sausį, o tų metų birželį šalių delegacijos viešės Lietuvoje. Esminis principas – sudaryti mišrias vaikų grupes, kad jie bendraudami galėtų pagilinti kalbų žinias“, - teigė projekto autoriai R.ir A.Jankai bei jų kolegė R.Šrajerova.

Jos nuomone, labai svarbu vaikus supažindinti su kitų tautų gyvenimu, svarbu jų naujos patirtys mokantis orientuotis naujoje aplinkoje. „Norime, kad keistųsi ir mokinių suvokimas aplinkosaugos, ekologijos klausimais“, - teigė viešnia, pasidžiaugusi būsimu bendradarbiavimu ir tuo, jog dalykinis vizitas į Lietuvą jai atnešė gerų įspūdžių: čia ji sutikusi mielus, savo darbą išmanančius žmones.

Skirtingų šalių mokiniai projekte dalyvaus savanoriškumo principu. Anot R.Jankuvienės, bus stengiamasi projektu sudominti ir silpniau besimokančius vaikus, kad jie turėtų galimybę išreikšti savo gebėjimus: „Geras kalbos mokėjimas – ne svarbiausias dalykas, norint dalyvauti projekte. Juk yra vaikų, kurie puikiai piešia, sportuoja ar turi organizacinių sugebėjimų. Manau, kad kiekvienas jų suras būdą, kaip save išreikšti ir prisidėti prie to, kad projektas pavyktų, būtų įdomus visiems jo dalyviams“.

Pranciškonų gimnazijai šiuo metu rengiamas projektas – jau ketvirtasis tokios didelės apimties. O iš esmės gimnazija yra dalyvavusi daugiau negu 10 tarptautinių mainų projektų, šiuo metu dar tebevykdomi projektai su partneriais iš Vokietijos ir Vengrijos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas