Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Teisingumo ministro pažadas – mažinti biurokratizmą

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Aktualijos
  • 2011-02-08

Artėjančių rinkimų proga iš sostinės į tolimesnius šalies rajonus išjudėjęs teisingumo ministras Remigijus Šimašius praėjusį penktadienį apsilankė Kretingoje. Susitikęs su Savivaldybės bei Kretingos rajono apylinkės teismo darbuotojais, teisininkais, R.Šimašius išklausė mūsų rajono problemų ir supažindino su savo planais – supaprastinti gyventojų aptarnavimo tvarką.

Per apsilankymą Kretingoje su rajono meru Juozu Mažeika (dešinėje) susitikęs teisingumo ministras Remigijus Šimašius pasidžiaugė galimybe išgirsti opiausias teisėtvarkos problemas rajone. „Pasitaiko situacijų, kai informacija apie praktikoje išryškėjusias problemas „neateina“ iki mūsų, nes visi galvoja, kad apie tai pranešė kas nors kitas. Todėl kviečiu drąsiai rašyti savo pastebėjimus ministerijai“,- sakė svečias.

Per susitikimą Kretingos rajono savivaldybėje buvo iškeltos dvi rajonui opiausios problemos. Viena jų – galimybės Kretingos katalikų bažnyčiai atkurti nuosavybės teises.

„Lietuvoje yra apie 500 objektų, kurių nuosavybės dokumentų nėra išlikę, tačiau visi žino, kad tai buvo ir dabar yra maldos namai. Jau turime įstatymo projektą, kuris supaprastintų nuosavybės teisių atkūrimo procesą ir religines bendruomenes išvestų iš teisinės aklavietės“,- kalbėjo R.Šimašius.

Savivaldybės Juridinio skyriaus vedėja Virginija Šoblinskienė išsakė rūpestį dėl nemokamos teisinės pagalbos: „Jaučiame moralinę problemą, kad negalime nemokamai padėti politiniams kaliniams, tremtiniams – kadangi jie dažnai turi turto, negali gauti nemokamos antrinės teisinės pagalbos.“

Teisingumo ministras sakė suprantąs šį rūpestį, tačiau negalįs padėti. „Nors teisinė pagalba vadinama nemokama, tačiau ji valstybei kainuoja brangiai, ypač – antrinė. Pastebime, kad esama žmonių, kurie naudojasi nemokama teisine pagalba esant net ir beviltiškai situacijai, kai už savas lėšas teisybės nesiryžtų ieškoti,- apie būtinybę taupyti valstybės lėšas kalbėjo R.Šimašius. – Esame parengę teisinių dokumentų šablonus, kuriais naudodamasis pats žmogus ir be teisininkų pagalbos, pavyzdžiui, gali surašyti ieškinį ar kitą dokumentą“.

R.Šimašius pažadėjo pasidomėti ir problema dėl palaikų saugojimo nedarbo laiku, kai yra būtina teismo medicinos ekspertų išvada. „Kai žmogus miršta ne dėl savo ligos, o neaiškiomis aplinkybėmis, mirties priežastį turi nustatyti teismo medicinos ekspertai. Tačiau Teismo medicinos instituto Klaipėdos skyrius dirba ne visą parą, kaip anksčiau, todėl atsitikus nelaimei vakare ar savaitgaliais, švenčių dienomis, neaišku, kur ir kaip saugoti palaikus. Tai yra opi problema ir kiekvieną kartą ieškome sprendimo. Kartais palaikus laikome Kretingos ligoninės šaldikliuose, tačiau kartais ir jie užimti“,- apie tai, kad nėra teisės aktų nustatytos valstybinės tvarkos, kalbėjo Savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Vanda Verbutienė.

R.Šimašius teigė norįs supaprastini gyventojų aptarnavimo sistemą, naudojantis moderniomis technologijomis. Todėl ateityje teismui priėmus sprendimą nutraukti santuoką, žmonėms nebereiktų kulniuoti į civilinės metrikacijos skyrių – ištuoką į duomenų registrą įrašytų teismo darbuotojas. Panaši tvarka galiotų ir medikams konstatavus mirtį ar gimimą, kai žinomas naujagimio vardas ir pavardė – šiuos faktus gydytojai patys ir užregistruotų duomenų banke. „Per Lietuvą „sutaupytume“ 100 tūkst. gyventojų vizitų į įvairias įstaigas“,- teigė R.Šimašius.

Apie tai, kad teisėtvarkos institucijos galėtų kontaktuoti ir interesantus aptarnauti elektroniniu būdu, R.Šimašius kalbėjo ir per susitikimą su Kretingos rajono apylinkės teismo darbuotojais, rajono teisininkais. „Kol kas elektroninė byla reiškia papildomą darbo krūvį – tikiuosi, kad ši situacija bus išspręsta per pusantrų metų laikotarpį. Sieksime, kad policijos pareigūnui pradėjus bylą ir į elektroninę sistemą įvedus duomenis, pavyzdžiui, asmens vardus, pavardes, jų nebereiktų iš naujo perrašinėti bylą kuruojančiam prokurorui ar ją nagrinėjančiam teismui“,- apie laukiančias permainas informavo R.Šimašius. Jo teigimu, ateityje garso įrašas, daromas per teismo posėdžius, pakeis rašytinius posėdžio protokolus.

Susitikimo dalyviai iškėlė problemą dėl teismo patalpų – jos per mažos, kad būtų įrengiamas atskiras kabinetas advokatų pokalbiams su savo ginamaisiais, todėl dabar prieš teismo posėdžius jiems tenka šnabždėtis laiptinėje ar fojė. R.Šimašius atsakė, jog yra sudaryta metodika, pagal kurią sprendžiama, kurio teismo patalpoms remontas yra būtiniausias. „Jūsų patalpos nėra blogiausios,- teigė ministras. – Tačiau idėja dėl atskiro kabineto galbūt išspręstų kitą problemą. Esama atvejų, kai žmonės nėra supažindami su galimybe susitaikyti ir nutraukti baudžiamąją bylą, ypač kai įtariamasis įkliuvo pirmą kartą. Todėl atskiras kabinetas teisme galėtų būti skirtas mediacijai – galimybei taikiai išspręsti ginčą, tarpininkaujant mediatoriui“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas