Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Juos vienija ne tik partija

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2011-02-04

Kretingoje netrukus, po ketverių metų pertraukos, prasidės didžiausias giminės suvažiavimas. Susitinka visa Politikos šeima. Suvažiavimo vieta – Savivaldybė, kur vietos užteks visiems. Vakarėlis – suneštinis: galima atsivežti neįvykdomų pažadų, nerealizuotų ambicijų, savanaudiškumo, na, gal dar šiek tiek naivumo ir polinkio patinginiauti. Tačiau svarbiausia, kad dalyvavimas vakarėlyje būtinas – kviečiami vyrai ir žmonos, broliai ir seserys, tėvai ir vaikai, žentai ir marčios. Galima net draugų pasikviesti.

Apie dalyvavimą Politikos giminės suvažiavime visi prasinešė iš anksto. Į vakarėlį ketina atvykti Naujosios sąjungos, Lietuvos liaudies partijos, Krikščionių partijos, Lietuvos socialdemokratų partijos, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio, Žemaičių partijos, Lietuvos valstiečių liaudininkų, Darbo partijos, partijos Tvarka ir teisingumas, Liberalų ir centro sąjungos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos šeimos.

Į suvažiavimą visi veržiasi kaip beišmanydami, lyg ten kas kokius leidimus į dangų veltui dalintų. Todėl išdidžios šeimų galvos, nors ir teturėdamos tik po dvi parankes, į jas įsikibusius veda bent kelis šeimos narius – reikia juk giminei parodyti, kokių šeimoj gabių muzikantų, aktorių, ūkininkų, apželdintojų, dezinfekuotojų, medžio drožėjų, karatistų, vandentiekio specialistų, šaškininkų ar sportininkų esama.

Genčių vadai, tarsi kokie itališkos mafijos don korleonės, šalia savęs leidžia eiti ištikimiesiems svainiams, uošviams, broliams, o jau iš paskos teisę eiti turi ir žmonos, seserys, motinos: ką jos apie Politikos giminę, tuo labiau apie tokius svarbius suvažiavimus išmano. Užtat bendrą vaizdą sudaryti padeda, o ir gražiai pakalbėti, kur reikia, gali.

Štai Naujosios sąjungos šeimos galva Jurijus Petrovas, svitos gale palikęs savo žmoną Birutę Petrovienę ir šios seserį Rėdą Petrauskienę, išdidžiai už parankės vedasi pastarosios vyrą Arvydą Petrauską. Vyriška kompanija, matyt, patikimiau. Senosioms patriarchalinėms tradicijoms paklūsta ir Žemaičių partijos genties vadas Darius Grigaitis – žmoną Inesą Grigaitienę palikęs kapstytis eisenos gale, savo vyrišką kompaniją pasiūlė Dovydui Žiliui. Šis sėkmingai nutekėjo iš Lietuvos socialdemokratų partijos šeimos, palikęs ten savo motiną Nijolę Žilienę. Tačiau ši laiko liūdėti neturi: gera šeimoje, kai turi brolį – Kostą Brazdauskį.

Labai šeimyniškai į Politikos giminės susitikimą ketina išsiruošti Lietuvos liaudies partijos šeima. Jos galva ir kaklas Valentina Narvilienė, atvirkščiai, negu šeimų vadai vyrai, antrosios savo pusės į palydos galą nenugrūdo: jos vyras Liudas Narvilas ramiai sau gali eiti netoliese.

Lietuvos liaudies partijos šeimyna turėtų įnešti naujų vėjų į Politikos giminės susitikimą. Pranokusi visus provincialumo rėmus, ši šeima išsiveržė į platesnius vandenis ir paėmė pavyzdį iš elitų elito – didžiosios Seimo giminės. Todėl dabar ir savo Politikoje turėsime visa išmanančių aktorių – Albiną Buntinienę, Liudą Grikpėdienę, Laimą Jančauskienę, Svajūną Bartkevičių. Mizanscenos ir etiudai garantuoti. Nors ar kas išdrįstų suabejoti, kad jų iki šiol būtų trūkę.

Liūdna neturėtų būti šiame – vasario 27-osios - suvažiavime: laukia laukinis vakarėlis – pirmaujančių lyderių pozicijų ištroškę jaunikliai konkuruos su senais vilkais, aplink įtakos laužą skambės pergalės dainos, o pralaimėtojų bet kokiu atveju nebus.

Bet kuris kretingiškis, nepakviestas į šį galingą Politikos giminės susitikimą, gali miegoti ramiai: kiekviena giminė turės po savo atstovą šiame vakarėlyje, nes Lietuva – „švogerių“ kraštas, o aš ir tu – vieno kraujo.

Komentarai

Istorijos mokytojo Dariaus Petreikio:

- Šiuolaikiniame pasaulyje daug pavyzdžių, kada valstybę valdo šeimos. Tai ypač būdinga diktatūrinėms šalims – šeimos daro įtaką valstybės valdymui. Giminės valdymo pavyzdžių turėjome ir Lietuvoje – valdė Radvilos, kitos įtakingos šeimos. Mano nuomone, giminė valstybėje nėra gerai – giminė ir lieka gimine, varnas varnui akies nekerta. Dalyvavimas valdyme šeimomis būdingas ir šiems laikams – dabar į partijas eina giminaičiai. Skirtumas tik toks, kad šis reiškinys yra įvilktas į demokratiją. Nors demokratijos principas yra toks – valstybę valdo žmonių išrinkta valdžia, o ne giminaičių statytiniai, tačiau reiškinys į valdžią eiti giminėmis egzistuoja jau seniai.

Kretingos Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos lyderio Viktoro Kairio:

- Mūsų partijoje yra dveji giminystės ryšiai: rinkimų sąraše turime vyrą ir žmoną, tėvą ir sūnų. Mano nuomonė apie giminystės ryšius partijoje yra dvejopa. Viena vertus, vieningai mąstanti šeima gali ir vieningai dirbti, turėti tokią pat nuomonę. Tačiau šeima visada lieka šeima, o vyras su žmona susipyks greičiau, negu, tarkim, sūnus su tėvu.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas