Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Viena aktualiausių vandentiekio problemų Kretingoje – gyventojų jungimasis prie tinklų. Todėl bendrovė „Kretingos vandenys“ kviečia gyventojus, turinčius šachtinius vandens šulinius, nuotėkų surinkimo talpas, jungtis prie miesto vandentiekio bei nuotekų tinklų, sudaryti vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sutartis.

„Norime skatinti teisėtus prisijungimus, todėl iki gruodžio 1 dienos raginame žmones, kurie yra pasijungę prie bendrovės tinklų, sudaryti sutartis – tai padarius iki numatyto termino baudos tiems, kurie yra prisijungę savavališkai, nebus taikomos. Tačiau vėliau nustačius savavališką prisijungimą prie bendrovės „Kretingos vandenys“ eksploatuojamų vandentiekio ir nuotekų tinklų, taikysime sankcijas“, - sakė bendrovės „Kretingos vandenys“ direktorė Irina Vigelienė.

Pasak bendrovės inžinieriaus Alfonso Grikšo, yra keletas priežasčių, kodėl žmonės nesijungia prie esamų ir naujai nutiestų tinklų.

„Kai kurie gyventojai, be abejonės, prie tinklų nesijungia dėl finansinių problemų. Tačiau galima pasitaupyti, paimti nedidelę paskolą, pasiskolinti iš giminaičių ir artimųjų, ir tai yra tik viena šio reiškinio pusė. Kita pusė atskleidžia, kad, nesijungdami prie tinklų, žmonės negalvoja apie savo aplinką, gamtą, kaimynus. Tiesdami tinklus ir ragindami prie jų jungtis, mes ne tik norime suteikti žmonėms patogumų, bet ir saugoti gamtą, gerinti aplinką, kurioje gyvename. Juk viskas yra susiję: jei netoli šulinio stovi lauko tualetas, yra teršiamas geriamasis vanduo – kyla pavojus sveikatai, o užteršti požeminiai vandenys patenka į upę, kuri nuteka į Baltijos jūrą“, - kalbėjo A.Grikšas.

Anot jo, neretai tie, kurie nesijungia prie tinklų, nuotekas yra nukreipę į drenažines sistemas, lietaus kanalizaciją arba turi nesandarias fekalijų duobes. Tačiau prie tinklų prisijungus daugumai, tokie dalykai nebebus toleruojami.

„Ruošiamasi sudaryti specialią komisiją, kuri tikrins, kas yra prisijungę prie lietaus kanalizacijos ir kas turi nesandarias fekalijų duobes. Nereikia galvoti, kad laikyti fekalijų duobę yra pigiau, negu prisijungti prie tinklų. Išvežti fekalijas pigu, jei tai daroma nelegaliai. Tačiau turintys duobes bus pradėti griežtai kontroliuoti – reikės atsiskaityti, kas išveža fekalijas, kokį kiekį ir kiek kartų per metus. Kai kurie sako – išvežiau vieną kartą per metus, sumokėjau keliasdešimt litų ir ramu. Tačiau išvežti fekalijų kartą per metus neužtenka – kaupiamos fekalijos tampa dar labiau užterštos ir pavojingos. Kaip ir minėjau, viskas yra susiję – iš nuotekų surinkimo talpų į vandens valymo įrenginius išvežamos dešimtis kartų užterštos nuotekos, kurios perkrauna valymo įrenginius, o tai iš karto didina vandens kainą. Žmones norėčiau paraginti mąstyti pilietiškai ir ūkiškai – jei kažką darai negerai, tai atsiliepia visiems - didėja mokesčiai“, - sakė A.Grikšas.

Jis pastebėjo, kad ir šiuo metu, kai didžiojoje dalyje miesto jau pakloti tinklai ir už milijonus valomi Pastauninko upelio tvenkiniai, vis dar yra gyventojų, kurie atvirai iš Jurgio Pabrėžos gatvės nuveda nuotekas į upelį ir tvenkinius.

„Būna, kad žmonės išsikviečia mūsų tarnybą dėl patvinusio rūsio. Ir paaiškėja, kad šis patvino, nes žmonės yra nelegaliai prisijungę prie lietaus kanalizacijos. Šiuo metu darome apskaitą, kas yra prisijungę prie mūsų tinklų, o kas ne – teks pradėti kontroliuoti“, - teigė I.Vigelienė.

Ji patikino, kad Kretingos mieste tiekiamo vandens kokybė yra viena geriausių Lietuvoje, vanduo sparčiai gerinamas ir rajone.

„Vanduo Kretingoje yra tikrai kokybiškas. Mes pirmieji Lietuvoje pastatėme nufluorinimo įrenginį. Per pastaruosius aštuonerius metus įsisavinome apie 80 milijonų litų – atlikta daugybė darbų. Kretingoje yra nutiesta ir eksploatuojama apie100 kilometrų tinklų. Suskaičiavus ir kaimus, tinklų – antra tiek. Šiuo metu tinklų tiesimo darbai vyksta Vydmantuose ir Salantuose. Stengiamės gyventojams suteikti kuo daugiau informacijos, tačiau tuo pačiu raginame ir patiems domėtis, rūpintis, kad patektų į projektą. Vydmantuose tinklai tiesiami neišardant grunto, statomi biologinio valymo įrenginiai – jie bus po stogu, todėl arčiau gyvenantys gyventojai nejaus nemalonaus kvapo“, - sakė I.Vigelienė.

Vydmantuose taip pat bus pastatyti vandens gerinimo įrenginiai – vanduo bus nugeležinamas ir nufluorinamas. Vydmantuose rangovai nuties 7,9 kilometro vandentiekio ir 7,7 kilometro nuotekų tinklų, rekonstruos dvi siurblines ir vieną pastatys naują.

Salantuose bus nutiesta 5,1 kilometro vandentiekio ir 6,5 kilometro nuotekų tinklų, rekonstruotos dvi siurblinės ir dvi pastatytos naujos.

Vandentiekio ir nuotekų tinklų pirkimas jau rengiamas ir mažesnėms Kretingos rajono gyvenvietėms: Kartenai, Kūlupėnams, Darbėnams.

Šio etapo metu bus nutiesta 19,5 kilometro nuotekų ir 10,3 kilometro vandentiekio tinklų, statomi vandens gerinimo ir nuotekų valymo įrenginiai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas