Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Apie tremties siaubą – iš pirmų lūpų

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Švietimas
  • 2010-05-07

Istoriniai faktai ir šalti skaičiai prabilo – Simono Daukanto vidurinės mokyklos mokiniai visus metus kalbino tremtinio dalį patyrusius žmones, ir jų neišblankusius prisiminimus, gyvas emocijas įamžino savo rašiniuose.

Įtaigus istorijos mokytojos metodininkės Reginos Norvaišienės pranešimas apie vaikų būtį tremtyje sujaudino žiūrovus – ir tremtinius, ir mokinius.

„Žmogaus atmintis yra beribė: jūs turėsite ką papasakoti savo vaikams, o šie – saviesiems“,- savo rašinius pristačiusiems mokiniams linkėjo Simono Daukanto vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Danutė Dunauskaitė. Baigiamasis projekto „Per tėvų praeitį pažinsime dabartį“ akordas nuskambėjo trečiadienį S.Daukanto vidurinės mokyklos aktų salėje – čia susirinko ne tik mokyklos bendruomenė, bet ir tremtiniai.

Susirinkusiesiems buvo pristatyti rašiniai, kuriuos parengė įvairių klasių mokiniai – jie visus mokslo metus rinktą medžiagą sistemino, padedami gimtosios kalbos mokytojų. Šis mokinių nuveiktas darbas užfiksuotas ir jų bendraminčių parengtame specialiame laikraštyje.

Savo projektą „Išgirsk, pamatyk, išsaugok!“, kuris supažindina su Kretingos krašto etnine kultūra bei čia gyvenančiais žmonėmis, pristatė ir vaikų mokyklos-darželio „Pasaka“ mokytojos Olivija Špokauskienė ir Vaida Kiesutė bei mokiniai.

Savo dainomis ir pasakojimais su žiūrovais pasidalijo ir Kretingos rajono kultūros centro tremtinių choras „Atminties versmė“, kuriam vadovauja Rūta Jurgutienė.

„Pilna salė mokinių – ir „nesuvarytų“, o atėjusiųjų savo noru – su atvira širdimi ir plačiomis akimis,- pasidžiaugė projekto „Per tėvų praeitį pažinsime dabartį“ iniciatorė Danutė Dunauskaitė. – Nepelnyti kartais nuskambantys politikų priekaištai, esą mokykla neugdo jaunimo patriotiškumo, kad jis yra apolitiškas. Prie šio projekto prisidėjo kas galėjo – ir mokiniai, ir mokytojai“.

Todėl ir priimdama Kretingos švietimo skyriaus vedėjos Dalios Martišauskienės padėką už iniciatyvą ugdant pilietišką jaunimą, D.Dunauskaitė dėkojo mokyklos bendruomenei už palaikymą.

Pasak D.Dunauskaitės, vykdant šį pilietinio-tautinio ugdymo projektą taip pat užsimezgė gražūs bendradarbiavimo ryšiai tarp mokinių ir asociacijos „Tremties dienoraštis“ bei Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kretingos filialo narių, kuriems vadovauja Valerija Žalienė.

Jos dėka mokiniai galėjo peržiūrėti videomedžiagą, nufilmuotą per ekspediciją į Sibirą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas