Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Anglies karo mokesčio idėją iškėlęs Saravana Kumar Nagarajan (kairėje) ir jo bendražygis Sean Xavier

Atskirų valstybių indėlis į pasaulio progresą yra neabejotinas. Pavyzdžiui, Indija pasauliui padovanojo šachmatus, strateginius žaidimus, o Kinijos išradimas – spausdinti pinigai – pakeitė visą ekonomiką. Šiuolaikinio pasaulio arenoje Lietuva, turėdama unikalią idėją, iškyla kaip svarbus politinis-ekonominis žaidėjas, galintis pakeisti ateitį. Ši idėja priklauso Saravana Kumar Nagarajan, Klaipėdos universiteto absolventui, kuris magistro darbe „Statistinės anglies dvideginio EOR eksperimentų analizė“ pristatė vadinamojo Anglies karo mokesčio (AKM) koncepciją. Šią koncepciją, kuri atveria kelią inovatyviam klimato kaitos ir karinių konfliktų sprendimų būdui, palaiko jo bendražygis Sean Xavier.

Priešingai negu tradiciniai mokesčiai, AKM karo mokestis yra globalus projektas, kurio tikslas – apmokestinti į karą įtrauktas šalis ar teritorijas. Mokestis skirtas konfliktuojančių šalių anglies dvideginio emisijai surinkti ir saugoti. Tai anglies dvideginis, kuris išskiriamas karo priemonių, transporto įrangos, įvairių kariniuose konfliktuose naudojamų daiktų ir medžiagų gamybos ir kitų procesų metu. Pagrindinė AKM paskirtis – spręsti su karu susijusių išmetamųjų teršalų poveikį aplinkai.

Ši naujovė pasaulinių konfliktų kontekste įgyja svarią reikšmę. Dėl kylančių įtampų, kaip Rusijos ir Ukrainos, Izraelio ir Gazos konflikto zonose, šalys susiduria ne tik su karo padariniais – tuo pačiu nukenčia ir aplinka. AKM įgalintų Lietuvą veikti kaip globalų taikdarį, siūlantį sprendimą, padėsiantį atgrasyti valstybes nuo karo ir reikalauti prisiimti atsakomybę už žalą aplinkai dėl karo sukeltų anglies dvideginio emisijų. Šis mokestis karą padarytų brangiai kainuojančiu, todėl skatinančiu valstybes persvarstyti savo sprendimus ir judėti pasaulinės taikos link.

Saravanos vizija peržengia nacionalines sienas, atspindėdama Lietuvos įsipareigojimą siekti visuotinės gerovės. Šalims, susidūrusioms su kariniais konfliktais, AKM tampa vilties švyturiu, mažinančiu žalą aplinkai ir nutiesdamas kelią globalios taikos link. Pasaulyje ieškant inovatyvių sprendimų, Lietuva stovi priešakyje, pristatydama naują konfliktų sprendimo erą – Anglies karo mokestį.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas