Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 6 %
Naktį-12°C debesuotumas 31 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šventėje vaikams netrūko pramogų

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2018-06-08
Nausodžio kaimo bendruomenė susibūrė, kad surengtų šventę vaikams – tai jau tampa gražia gyvenvietės tradicija.

Nausodiškiai įtvirtina naują tradiciją – lygiai prieš metus gyvenvietėje griausmingai atidarė naują vaikų žaidimų aikštelę, o šiemet čia vėl susirinko, kad kartu sukurtų šventę „Spalvotos svajonės“, skirtą Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Tarp laukiamiausių šventės atrakcijų – ugniagesių-gelbėtojų pasirodymas, kurio metu pareigūnai pademonstravo, kaip išvaduojamas žmogus iš automobilio, kuris pateko į eismo įvykį.

Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesius atvykti į šventę pakvietė nausodiškis Vaidas Puidokas, kuris pats yra Baublių-Kartenos ugniagesių komandos skyrininkas. V. Puidokui neteko ilgai ieškoti ir asmens, kuris sutiktų imituoti nukentėjusįjį – savanore tapo jo žmona Vilija.

Moteris sėdėjo automobilyje, užsidengusi audeklu, kol ugniagesiai išdaužė stiklą, uždėjo jai kaklo įtvarą, o tuomet pneumatiniais įrankiais pjaustė kėbulą dalimis.

„Tikėjausi, kad bus daug baisiau – nespėjau išsigąsti“, – vėliau įspūdžiais dalinosi linksmai nusiteikusi V. Puidokienė, prisipažinusi, kad jai buvę labai įdomu sudalyvauti imituotoje gelbėjimo operacijoje.

Smalsuolių dėmesį traukė ugniagesių gelbėtojų pasirodymas, kurio metu jie pademonstravo, kaip iš automobilio, patyrusio eismo įvykį, gelbėjamas jame įstrigęs žmogus.

Automobilį šventei padovanojo nausodiškis Egidijus Anužis. „Tam mes jį ir nupirkome, – paklaustas, ar širdies neskauda, matant, kaip supjaustoma transporto priemonė, sakė E. Anužis. – Dabar automobilį atiduosime į metalo laužą.“

V. Puidokas teigė norėjęs nustebinti savo gyvenvietės žmones, o kartu ir atskleisti ugniagesių darbo kasdienybę, paskatinti elgtis saugiai. Pernai per šią šventę ugniagesių komandos vyrai užgesino liepsnojantį didelį laužą.

Šįmet šventės dalyviams buvo skirta ir daugiau pramogų – su vaikais žaidė „Linksmo lagamino“ animatoriai, o kariai savanoriai surengė šaudymo varžytuves, kurias laimėjo Milda Kupšytė. Susirinkusieji buvo palepinti ir desertais – ledais, cukraus vata.

Budrių kaimo bendruomenės pirmininkė Janina Lukauskienė pasidžiaugė, kad organizuojant šventę laiko ir energijos negailėjo V. Puidokas, Vaida Anužienė, Edmundas Viršilas, Gitana Mastauskienė, Laura Metrikienė ir kiti visuomeniški nausodiškiai.

Šį savaitgalį Budrių kaimo bendruomenė ir vėl nuspalvins renginiu – įvyks tradicinė šventė „Sugrįžkime į tėviškę“, kuri sukviečia gimtinėn visus kraštiečius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas