Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 6 %
Naktį-12°C debesuotumas 31 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Aloyzo Žilio vadovaujamą mokyklos-darželio „Žibutė“ chorą festivalio rengėjai įvardina kaip puikiai dainuojantį ir savitą kolektyvą.

Mokyklos-darželio „Žibutė“ choristai, vadovaujami Aloyzo Žilio, dalyvavo vaikų ir jaunuolių chorų festivalyje „Dainų mozaika“, kuris įvyko Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje. „Žibutės“ dainininkai įsiliejo į tūkstantinę chorų minią – per dvi festivalio dienas koncertavo 100 vaikų ir jaunuolių chorų, kurių kiekvienas pristatė savo programą.

„Žibutės“ choras dainavo savo vadovo sukurtą dainą „Ačiū tau, tėvyne“ pagal Viliaus Baltrėno žodžius, kad pristatytų savo, Žemaitijos, regioną – „Do gaide, do gaidoka“ – šios dainos versija žemaičių tarme taip pat priklauso A. Žiliui, ovacijų už artistiškumą, sceniškumą mūsų choristai sulaukė ir už dainą „Apie musę troleibuse“ (žodž. Zitos Gaižauskaitės, muz. A. Žilio).

„Praėjusiais metais šiame festivalyje dainuojantys chorai siekė ilgiausio chorų muzikos koncerto rekordo. Šiemet, be festivalio koncerto, mus pagavo Vilniuje vykstančios Muzikos dienos šurmulys – vaikų pasirodymas kartu su kitais gatvės muzikantais sulaukė labai daug dėmesio: mus filmavo, fotografavo, palaikė aplodismentais“, – patirtą nuotaiką perteikė choro vadovas A. Žilys.

„Žibutės“ dainininkai daugybę įspūdžių pasisėmė, pasivaikščioję po Vilniaus senamiestį, pabuvoję Prezidentūros, Vilniaus universiteto kiemeliuose, Šv. Jonų bažnyčioje, kur ekspromtu buvo surengtas mini koncertas, vaikai apžiūrėjo Valdovų rūmus, o prie Vinco Kudirkos paminklo, Katedros bokšto vėl skambėjo nuotaikingos „Žibutės“ dainos su mizanscenomis.

A.Žilio žodžiais, festivalyje labiau dominuoja meno ir muzikos mokyklų chorai, tačiau „Žibutės“ kolektyvas tradiciškai yra kviečiamas kaip savitas ir puikiai dainuojantis choras, festivalyje pasirodęs tarp Žemaitijos regiono – Gargždų, Klaipėdos, N. Akmenės, Salantų meno mokyklos ir kitų kolektyvų.

Šiuo metu choras intensyviai repetuoja ir rengiasi rajoninei Dainų ir šokių šventei „Tai gražiai mane augino“, kuri bus surengta per Kretingos miesto ir Šv. Antano atlaidų šventę birželio 16 d. miesto vasaros estradoje.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas