Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 43 %
Naktį-4°C debesuotumas 3 %
Apklausa

Ar reikėtų mokyklose mokiniams uždrausti mobiliuosius telefonus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sprendė eismo saugumo problemas

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Problema
  • 2018-05-11

Praėjusiame Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo komisija priėmė sprendimus dėl automobilių stovėjimo Kretingos mieste, o taip pat – išklausė gyventojų iš Pryšmančių prašymą. Šie išsakė problemą, kad gyvenvietėje esančią Centro gatvę kemša transportas, besirikiuojantis prie automobilių serviso.

Bus draudžiama statyti automobilius tako į parką prieigose, taip atlaisvinant kelią neįgaliesiems, judantiems vežimėliais.

Ribos automobilių stovėjimo laiką

Savanorių g., ties „Kretingos šeimos medicinos centru“, esančios 5 vietos automobiliams stovėti, bus paženklintos kelio ženklu, ribojančiu stovėjimo laiką. Taip praėjusiame posėdyje nusprendė Kretingos rajono savivaldybės Eismo saugumo komisija.

„Kretingos šeimos medicinos centras“ buvo pateikęs prašymą 2 vietas pažymėti taip, kad jos būtų skirtos automobiliams, kuriais atvyksta šeimos su mažais vaikais. Tačiau P. Černeckis iškėlė idėją, kad geriau būtų įrengti kelio ženklą, ribojantį stovėjimo laiką – tuomet automobiliai mainytųsi ir būtų vietos naujai atvykstantiems į „Kretingos šeimos medicinos centrą“ ar šalia esančias parduotuves.

Komisijos nariai šią mintį palaikė ir nutarė, kad stovėjimo laikas ties „Kretingos medicinos centru“ penkiose stovėjimo vietose bus ribojamas iki 2 valandų – toks reikalavimas galios tik darbo dienomis 8–18 val.

Be to, Komisija atsižvelgė ir į neįgaliųjų prašymą uždrausti automobilių stovėjimą šalia Kretingos rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus, kai užstojamas praėjimas takelio, vedančio į parką, link. Kai renginių metų šalia praėjimo užstatomas automobilis, neįgalieji, judantys vežimėliais, nebegali įvažiuoti į takelį, vingiuojantį pro Vaidilos skulptūrą.

Skundą aiškinsis vietoje

Komisija dar kartą turėjo grįžti prie klausimo, kurį iškėlė Pryšmančių kaimo gyventojai. Jie skundėsi, kad Centro g. užkišta automobilių, kurie čia paliekami vienam remonto paslaugas teikiančiam verslininkui.

„Mašinos išbūna ir po dvejus metus – jos tiesiog įauga į žemę, o mums nėra, kaip išvažiuoti iš savo sodybų į kelią, reikia saugotis, kad į ką nors neatsitrenktume“, – sakė į Eismo saugumo komisijos posėdį atėję Centro g. Nr. 15 ir Nr. 13 namų gyventojai.

Jų teigimu, sąlygas sunkina tai, kad išvažiavimai iš kiemų į kelią kyla įkalnėn, o ypač sudėtinga situacija būna žiemą, kuomet yra slidu.

„Jei reikia su priekaba išsistumti iš kiemo – neįmanoma. Turi nusiėmęs kepurę eiti prašyti, kad patrauktų mašinas, leistų išvažiuoti“, – sakė pryšmantiškiai.

Komisijos pirmininkas Povilas Černeckis išsakė pastebėjimą, kad gatvės atkarpoje įrengus kelio ženklą, draudžiantį stovėti, transporto priemonės bus paliekamos kitur – tuomet pasipils kitų gyventojų skundai. „Jei uždrausime statyti automobilius visoje gatvėje, tuomet ir jūs patys negalėsite jų ten palikti, o taip pat – ir jūsų draugai, giminės, kurie atvyks į svečius“, – perspėjo P. Černeckis.

Tačiau gyventojai tvirtino, kad visiems užtenka vietos privačiuose kiemuose, tad niekas nesiskųs, jei gatvėje statyti automobilius bus uždrausta.

Eismo saugumo komisijos narys Antanas Puodys išsakė nuomonę, kad šiuo atveju pritrūko kaimyniško geranoriškumo – juk remontu užsiimantis pryšmantiškis galėtų nepriimti naujų klientų automobilių, kol jiems neatsilaisvino vieta jo kiemo aikštelėje. „Galėtų automobilius priimti pagal grafiką – reikia su tuo savininku pakalbėti“, – teigė A. Puodys.

Jam pritarė ir kiti Eismo saugumo komisijos nariai, kurie nusprendė detaliai situaciją išsiaiškinti per išvažiuojamąjį posėdį ir tik tada priimti sprendimą. Išvažiuojamasis posėdis numatytas gegužės 22 dieną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas