Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 44 %
Naktį5°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba užbaigė didelės apimties tyrimą, kuris truko beveik metus ir reikalavo kruopštaus ir sudėtingo darbo.

Policijos pareigūnai nustatė beveik tūkstantį neteisėtų prisijungimų prie svetimų elektroninių paskyrų ir neviešų elektroninių duomenų pakeitimo atvejų.

Šios nusikalstamos veikos įvykdytos 2016 metų lapkričio-gruodžio mėnesiais vienoje Kretingos gimnazijoje.

Į šešių mokytojų kompiuterius buvo įdiegta kenkėjiška programinė įranga „Keylogger“, tad perimti mokytojų prisijungimo duomenys ir slaptažodžiai ir daugybę kartų neteisėtai prisijungta prie jų.

Iš viso nustatyta 18 gimnazijos auklėtinių, kurie neteisėtai prisijungė prie gimnazijos mokytojų TAMO dienyno paskyrų, tačiau dauguma iš jų buvo apklausti specialiaisiais liudytojais ir atsakomybės išvengė, kadangi tyrimo metu paaiškėjo, kad jungėsi tik iš smalsumo, neturėdami tikslo pažeisti informacinę sistemą.

Įtarimai neteisėtais prisijungimais, kenkėjiškos programinės įrangos naudojimu pareikšti dviem gimnazijos auklėtiniams, gimusiems 2000 metais, kurie tiesiogiai dalyvavo rašant kenkėjišką programinį kodą, jį įdiegė, neteisėtai rinko slaptažodžius ir juos platino tarp gimnazijos moksleivių, o vėliau daugybę kartų neteisėtai jungėsi prie informacinės sistemos ir keitė neviešus elektroninius duomenis – pažymius.

Šie du nepilnamečiai mokytojų, tėvų ir aplinkinių charakterizuojami tik teigiamai, policijos dėmesio ankščiau sulaukę nebuvo. Byla jų atžvilgiu nutraukta, vadovaujantis Baudžiamuoju kodeksu. Toks tyrimo užbaigimas galimas, jei nusikalstamą veiką padaręs nepilnametis asmuo atsiprašė nukentėjusiojo, atlygino/pašalino padarytą žalą, pripažino savo kaltę ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką (arba yra kitų pagrindų manyti, kad nepilnametis laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų).

Pagal Klaipėdos apskrities VPK informaciją


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas