Pajūrio naujienos
Help
2018 Lapkritis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 4 %
Naktį0°C debesuotumas 55 %
Apklausa

Ar reikėtų išrauti daugiamečius gėlynus Rotušės aikštėje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Moko draugauti su knyga

  • Švietimas
  • 2018-01-30

Kurmaičių pradinės mokyklos bibliotekos vedėjai Ingridai Rinkevičienei inicijavus veiklas, skirtas sudominti vaikus skaitymu, šios mokyklos biblioteka praturtėjo knygų.

Mokykloje sudarytos sąlygos knygas skaityti įvairiose erdvėse.

Štai per Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės paskelbtą akciją „Knygų Kalėdos“ mokyklos bibliotekai padovanota per 50 knygų: jas vaikai, jų tėvai, mokyklos darbuotojai dovanojo tiesiogiai atnešdami knygą į mokyklos biblioteką.

Mokykla bendradarbiavo ir su leidykla „Nieko rimto“, kuri per įvykusią Knygų dieną suteikė galimybę biblioteką papildyti naujomis knygomis. Mokykla gavo knygų ir iš labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ – fondas knygų dovanojimo šventėje „Vaikų bibliotekėlė“ dovanojo geriausius 2016 m. vaikiškų knygų rinkinius, skirtus vaikams iki 12-os metų.

„Įsigijome ir interaktyvių knygų, kurios Lietuvoje atsirado neseniai. Tai knygos su papildyta realybe, muzikinės knygos, enciklopedijos, kurios savo interaktyvumu ypač traukia jaunuosius skaitytojus“, – teigė I. Rinkevičienė, kurios pastebėjimu, tokios knygos – puikus būdas paskatinti vaikus skaityti.

Mokykla yra užprenumeravusi interaktyvų literatūrinį žurnalą „Laimiukas“. Čia įdomius tekstus, receptus, daineles, eilėraščius, anekdotus ir konkursus papildo išmanioji programėlė „Laimiukas“, per kurią vaikai randa ne tik atsakymus į įvairias užduotis, tačiau ir pačių autorių skaitomų istorijų, muzikos ir daug kitokių įdomybių.

„Po kelerių metų vaikams bus sunku įsivaizduoti enciklopediją be papildomos medžiagos, esančios išmaniuosiuose įrenginiuose, kuriuose atgyja fotografijos. Dainas galima parsisiųsti į kompiuterį ar telefoną ir klausytis ne tik skaitant knygą, bet, tarkim, ir kartu keliaujant“, – kad mokykla koja kojon žengia su naujovėmis, tvirtino bibliotekos vedėja.

Kurmaičių pradinės mokyklos bibliotekoje dažnai organizuojamos teminės skaitymo akcijos.

Kurmaičių pradinės mokyklos ketvirtokai su savo mokytoja Ina Česnavičiene po knygų skaitymo akcijos.

Per kalėdinę knygų skaitymo akciją vaikai skaitė įvairias istorijas. Lenktyniaudami, kas daugiau perskaitys knygų, vaikai klijavo eglutes ant lapo. Ketvirtokės Kamilė Gedvilaitė ir Estrėja Mikašauskaitė perskaitė 43 knygas, 14 knygų perskaitė antrokė Meilė Alčauskaitė. Kiekvienas, dalyvavęs akcijoje, buvo apdovanoti prizais.

„Skatindami vaikus draugauti su knygomis, bibliotekoje, klasėje ar kitose erdvėse sudarome sąlygas skaityti knygas. Vyresnieji mokiniai skaito knygas ikimokyklinukams, priešmokyklinukams. Bibliotekoje yra knygų ir patiems mažiausiems – jas galima paliesti, paspausti, atpažinti. Taip vaikai su knygomis susipažįsta nuo mažumės“, – akcentavo Kurmaičių pradinės mokyklos direktorė Loreta Jurgutienė.

Jos bei kolegių pedagogių pastebėjimu, skaitydami knygas vaikai lengviau suvokia save, plečia savo žodyną, lengviau dėlioja mintis, lavina vaizduotę, gerina raštingumo gebėjimus, knygos padeda siekti naujų žinių.

„Norint, kad vaikas skaitytų, reikia, kad ir aplinkiniai tuo domėtųsi. Nuomonę apie knygą formuoja ir tėvai, nes vaikai visada kopijuoja vyresniuosius. Būtų gerai, kad šeima skaitymui kartu skirtų laiko. Norėtųsi, kad ir tėvai padėtų pasirinkti gerą, mėgstamą knygą, kartu jas skaitytų ir aptartų“, – vylėsi veiklų sumanytoja I. Rinkevičienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas