„Pagauk bangą“ apdovanojimai: KVMT pagerbė ryškiausius metų kūrėjus

Baigiantis 39-ajam Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro sezonui, tradicinėje apdovanojimų ceremonijoje „Pagauk bangą“ pagerbti ryškiausi teatro kūrėjai, atlikėjai ir darbuotojai. Jau aštuntą kartą surengti apdovanojimai puiki proga padėkoti žmonėms, kurių talentas, profesionalumas ir kasdienis darbas kuria teatro sėkmę.

Praėję metai teatrui buvo išskirtiniai: kartu su visa Lietuva minėtos M. K. Čiurlionio 150-osios gimimo metinės, pristatytas penktasis Klaipėdos festivalis, surengtas tarptautinis baleto GALA, parodyta gausybė repertuarinių spektaklių ir net penkios premjeros: Timo Minchino miuziklas visai šeimai „Matilda“, šiuolaikinės choreografijos vakaras „Hommage à Čiurlionis“, Johanno Strausso operetė „Tūkstantis ir viena naktis“, Gajaus Žmavco baletas „Saldžiakartės būties pastraipos“ (The bittersweet paragraphs of existence) bei Darios Verovkos ir Silvijos Miliūnaitės šokio spektaklis vaikams „Panama labai graži“. Sezono metu teatras gastroliavo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Vilniuje bei Vanemuinės teatre Estijoje.

Apdovanojimų laureatus išrinko teatro vadovybės ir kūrybinių padalinių atstovų komisija, o publikos simpatijos nominacijos laimėtoją – teatro gerbėjai.

„Teatro lobio“ nominacija atiteko sukirpėjai-dailininkei Vilijai Šuklytei už ilgametį, kruopštų ir kūrybišką darbą teatre, idėjas bei audinius paverčiant kostiumais, kurie atgyja scenoje.

„Metų debiuto“ apdovanojimas skirtas choreografei Dariai Verovkai už drąsų ir įkvepiantį pirmąjį žingsnį choreografės kelyje kuriant šokio spektaklį vaikams „Panama labai graži“.

„Metų nematomas“ nominacija įteikta Žiūrovų aptarnavimo tarnybai už dažnai nepastebimą, tačiau itin svarbų darbą, kuriant geras žiūrovų patirtis teatre.

„Metų operos“ solistu pripažintas Tadas Jakas už ryškius ir įsimintinus panelės Agatos Trančbul (miuzikle „Matilda“) bei Edino Abu Hasarako (operetėje „Tūkstantis ir viena naktis“) vaidmenis.

„Metų baleto“ artisto vardas skirtas Romanui Budko už profesionalumą, kūrybiškumą, sceninę brandą ir reikšmingą indėlį į spektaklių meninę kokybę.

„Metų orkestro“ muzikante tapo KVMT orkestro altininkė Viktė Nabažienė, įvertinta už išskirtinį profesionalumą, muzikinį jautrumą, nepriekaištingą techniką ir svarų indėlį į orkestro meninę visumą.

„Metų choro artiste“ pripažinta Lina Lukauskienė už vokalinį meistriškumą, muzikalumą, sceninę discipliną ir reikšmingą indėlį į KVMT choro skambesį.

„Metų darbštuolio“ nominacija atiteko Kęstučiui Taujanskui už itin operatyvų naujų pastatymų klavyrų patekstavimą.

„Metų iššūkio“ apdovanojimas skirtas Vytautui Bytautui už greitą ir sklandų „Lydian“ sistemos diegimą bei atnaujinimą.

Gyčiui Šimelioniui įteikta „Publikos simpatijos“ nominacija, kurios laimėtoją išrinko teatro žiūrovai ir gausi socialinių tinklų bendruomenė.

Apdovanojimų „Pagauk bangą“ laureatams skirti specialūs ženkliukai, padėkos raštai ir piniginės premijos. Ši tradicija kasmet primena, kad teatro sėkmę kuria ne tik scenoje matomi artistai, bet ir visa didelė bendruomenė, kurios profesionalumas, atsidavimas ir kūrybinė energija leidžia Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui išlikti vienu ryškiausių profesionalaus scenos meno švyturių Lietuvoje.

 

KVMT informacija

Eglės Sabaliauskaitės nuotraukos

 

Parašykite komentarą