Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugpjūtis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną19°C debesuotumas 4 %
Naktį11°C debesuotumas 68 %
Komentarų topas

Pastarosiomis dienomis ugniagesiams Kretingos rajone teko gesinti atviras teritorijas ir užsidegusias šiukšliadėžes. Vyraujant sausiems orams, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas perspėja, kad gaisringumas kai kuriuose Lietuvos miškuose pasiekė stichinį lygį.

Penktadienį ugniagesiai vyko gesinti užsidegusios šiukšlinės Kretingoje, Rotušės a., ir šiukšlių konteinerio Pasieniečių g. Sulaukta iškvietimo ir iš Imbarės seniūnijos – K. Olšausko g. degė žolė ir eglaičių jaunuolynas – nuo ugnies nukentėjo maždaug 10 arų plotas.

Dar apie 20 kv. m teritorijos, kurioje augo žolė, buvo pjuvenų, išdegė šeštadienį Kretingos r., Užpelkių k.

Ugniagesiai perspėja, kad dėl karštų ir sausų orų aplinkoje kyla didelis pavojus įsiplieksti gaisrams, tad gyventojai raginami būti atsargūs. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informavo, kad gaisringumas kai kuriuose šalies miškuose pasiekė stichinį lygį. Ugniagesiai gelbėtojai šiemet jau apie 200 kartus vyko gesinti miško ir miško paklotės gaisrų, todėl jie prašo poilsiaujančiųjų gamtoje elgtis atsargiai, nemėtyti neužgesintų nuorūkų ir degtukų. Esant sausam ir karštam orui, kūrenti laužus miške draudžiama.

Ugniagesių teigimu, įsivyravus sausrai, į mišką išvis geriau nevažiuoti, nes kibirkštys, lekiančios iš automobilių išmetamųjų vamzdžių, gali uždegti sausą miško paklotę. Būnant miške, būtina atkreipti dėmesį į oro ir gaisringumo prognozę, į miške ir poilsio aikštelėse esančias informacijos priemones, vykdyti visus miškininkų ir priešgaisrinės apsaugos darbuotojų nurodymus.

Pastebėjus miške beįsiplieskiantį gaisrą, reikia pasistengti jį užgesinti, nelaukiant, kol ugnis išplis į didesnius plotus, ir kviesti ugniagesius gelbėtojus skubios pagalbos telefonu 112.

>„P. n.“ ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas