Pajūrio naujienos
Help
2017 Lapkritis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 1 %
Naktį3°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar pritartumėte progresinių mokesčių įvedimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Gydytoja odontologė klinikos „Gidentus“ vadovė Ieva Gaučienė įsitikinusi, jog svarbiausia dovana žmogui – sveikata. „Tad leiskite mums ja pasirūpinti!“ – teigia ji.

Šią savaitę darbą Kretingoje pradės Ievos Gaučienės odontologijos klinika „Gidentus“, ir tai mūsų mieste – vienintelė gydymo įstaiga, kurioje bus teikiamas išskirtinai platus paslaugų spektras.

„Džiaugiuosi galimybe įvairių sričių specialistus pakviesti dirbti Kretingoje. Ir nors gydytojai specialistai į mūsų kliniką atvyks iš Klaipėdos ir Kauno, dėmesio, rūpesčio pakaks kiekvienam pacientui“, – teigė klinikos vadovė gydytoja odontologė, jau ne vienerius metus Kretingoje dirbanti ir darbo patirties turinti Ieva Gaučienė.

Jos pastebėjimu, inovatyvūs savo srities specialistai – vienas svarbiausių klinikos pranašumų. Be gydytojų odontologų, klinikoje „Gidentus“ pacientus konsultuos bei gydys ortodontas, periodontologas, burnos higienistas, protezuotojas, chirurgas. „Visos dantų gydymo paslaugos bus suteiktos po vienu stogu, – akcentavo klinikos vadovė. – Vadinasi, pacientams nuo šiol nebereikės blaškytis po kitus miestus ar klinikas, ieškant vieno ar kito specialisto.“

Klinika „Gidentus“ aprūpinta šiuolaikiška modernia įranga, atkeliavusia iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Suomijos, Japonijos – patikimų gamintojų technika gydytojams leis užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę, komfortą bei gydymą be skausmo.


Ar skiepijatės nuo gripo?

 • Sveikata
 • 2017-11-03

Marija GALDIKAITĖ:

– Pati prieš ligas ir taip atsilaikau, o sūnų, kuriam 3 metai, paskiepijau. Aš nepasiduodu tarp jaunų mamų plintančiai madai neskiepyti. Tiesą sakant, ir sūnus retai serga, tad negaliu pasakyti, ar dėl skiepų, ar šiaip.

Daina RIMKUTĖ:

– Auginu 6-erių dukrą, jau paskiepijau. Jokios bėdos – procedūros mergaitė nebijo, o šalutinio poveikio taip pat nebuvo. Mano aplinkoje mamos ir pačios skiepijasi, ir vaikus skiepija – norisi apsidrausti, kad nesirgtume.

Ignas VAITKUS:

– Gal ir pasiskiepyčiau, jei turėčiau laiko. Apie tai kažkaip net negalvoju. Senokai sirgau, tikiuosi, kad ir šiemet joks gripas nepristos.

Kretingos rajono savivaldybės gydytojos Vandos VERBUTIENĖS komentaras:

– Kiekvienas gyventojas, norintis pasiskiepyti nuo gripo, gali kreiptis į savo šeimos gydytoją bet kurioje rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigoje. Iš viso per du kartus Kretingos rajonas gavo 1 tūkst. 40 vakcinų nemokamiems skiepams, 704-ios jau yra panaudotos. Nemokamai skiepytis gali sergantieji lėtinėmis ligomis, 65 metų ir vyresni pacientai, nėščiosios, socialinės globos ir slaugos namų gyventojai bei sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. Nepatenkantiems į šią grupę gali būti pasiūlytos mokamos vakcinos, kurių vienos mažiausia kaina, priklausomai nuo gamintojo, – 7,30 euro. Šalyje 10 tūkstančių gyventojų tenka 67,1 sergamumo ūmiomis virusinėmis kvėpavimo takų ligomis atvejo. Užregistruota ir 20 gripo atvejų. Skiepytis nuo gripo dar nėra vėlu.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Kita žvynelinės pusė

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Sveikata
 • 2017-11-03

Minint Pasaulinę žvynelinės (psoriazės) dieną, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje pirmąkart buvo surengta konferencija „Kita žvynelinės pusė“, skirta šia liga sergantiems Klaipėdos krašto žmonės bei jų artimiesiems. „Sergančiuosius žvyneline vargina ir pati liga, ir neigiamas visuomenės požiūris į ją, nes žmonėms labai trūksta žinių“, – tvirtino šios konferencijos rengėjos Odos ir venerinių ligų poskyrio vedėja gydytoja Jolanta Česienė bei gydytoja dermatovenerologė Rita Buivydaitė-Dailidėnė.


Į ligonines guldys dar atsargiau

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sveikata
 • 2017-11-03

Kretingos rajono savivaldybėje įvykusiame posėdyje, kuriame dalyvavo rajono tarybos nariai, sveikatos priežiūros įstaigų vadovai, Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) direktorius Alfridas Bumblys bei jo pavaduotoja Vilma Stasiulienė įspėjo, kad Lietuvos Vyriausybė ir Sveikatos ministerija iškėlė tikslą į ligonines guldyti mažiau pacientų. Tų gydymo įstaigų, kurios į ligonines žmones guldo nesant būtinybei, laukia patikrinimai ir baudos.


Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) direktoriaus pavaduotoja Vilma Stasiulienė pateikė duomenis, kaip 2016-aisiais bei šių metų I pusmetį rajone vykdomos prevencinės programos.


Nauja medicinos įstaiga – klinika „Ave Medica“ ir kraujo tyrimų laboratorija „Antėja“, įsikūrusios Birutės g. 1, – pacientų laukia nuo lapkričio 9 d.

Artimiausiomis lapkričio mėnesio dienomis Kretingoje darbą pradės nauja medicinos įstaiga – klinika „Ave Medica“ ir medicininių tyrimų laboratorijos „Antėja“ padalinys. Ir „Ave Medica“ klinikų tinklo direktorius gydytojas onkologas-chemoterapeutas Grinvydas Butrimas, ir Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentė laboratorijos „Antėja“ direktorė medicinai gydytoja Dangira Babenskienė tvirtino, jog ši medicinos įstaiga pasirengusi rūpintis kretingiškių sveikata ir suteikti aukščiausio lygio paslaugas.

Sveikatos paslaugų paketas – po vienu stogu

„Mūsų tikslas – pagerinti sveikatos paslaugų prieinamumą ir teikti aukšto lygio paslaugas, – apie prisiimtą iššūkį kalbėjo „Ave Medica“ klinikų tinklo direktorius G. Butrimas. – Mums žinoma, jog Kretingoje trūksta gydytojų specialistų, todėl pacientai priversti važiuoti į Klaipėdą ar kitus didmiesčius, norėdami gauti antrojo lygio paslaugas. Bandome užpildyti šią nišą.“

Klinikoje „Ave Medica“ bus teikiamos pirmojo ir antrojo lygio sveikatos priežiūros paslaugos. Su pacientais klinikoje dirbs šeimos gydytojai, odontologai, gydytojai specialistai. G. Butrimo teigimu, pacientai turės galimybę konsultuotis pas akušerį-ginekologą, kardiologą, neurologą, reumatologą, ortopedą-traumatologą, pulmonologą, chirurgą, dermatovenerologą, onkologą, taip pat dirbs gydytojai, kurių specializacija – vaikų ligos.


Klaipėdos universitetinė ligoninė spalio 27 d. rengia konferenciją Tarptautinei psoriazės, arba žvynelinės, dienai paminėti.

„Ši konferencija skirta ne medikams, o visuomenei, tad laukiame visų, kuriems svarbios psoriazės gydymo aktualijos, – teigė viena konferencijos organizatorių Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytoja dermatovenerologė Jolanta Česienė. – Apie psoriazę kalbėsime tiems, kurie dar bijo nueiti į kirpyklą ar nusirengti paplūdimyje, – norime žmonės paaiškinti, kad ši liga, nors ir neišgydoma, tačiau yra valdoma ir sergantieji gali gyventi visavertį gyvenimą.“


Morta MAŽEIKIENĖ:

– Cukrus galbūt ir yra blogybė. Užtat vietoj jo aš vartoju medų. O druska – nepasakyčiau, kad blogai. Kaip be druskos ilgiau išsilaikytų nesugedę produktai? Jos ir dėl skonio įsidedame į valgį. Tiesa, kad nesukeltų kraujo spaudimo, aš pati jos beriu labai nedaug.

Edmundas MIŠČIKAS:

– Druska, arba cheminis junginys natrio chloridas, nėra blogis, jei saikingai vartojame, – tik į naudą, nes atkuria rūgščių ir šarmų pusiausvyrą organizme. O štai cukraus reikėtų vengti, nes apkrauna kepenis, skatina aterosklerozės vystymąsi. Apskritai – kas per daug, tas nesveika.

Rimantas VARKOJUS:

– Nesaldinu nei kavos, nei arbatos, nes iš tikrųjų manau, kad jis nėra gėris. Be to, cukraus ir taip būna pridėta produktuose, kuriuos perkame parduotuvėje. Prėsko maisto nevalgau, todėl druskos į namuose verdamą sriubą ar į kitą gaminamą patiekalą įsiberiu, žinoma, saikingai.

Sveikos gyvensenos mokytojos Ilonos UGINTĖS komentaras:

– Rafinuotas cukrus – vienareikšmiškai yra blogybė, jį reikėtų visai pamiršti, nes tai – perdirbtas saldiklis, neturintis jokių maistingųjų medžiagų, išskyrus daug kalorijų. Cukrų pakeisti galima nedideliu kiekiu medaus, vaisių, datulių ar agavų sirupu. Agavų sirupas, palyginus su kitais saldikliais, turi žemą glikeminį indeksą (GI). O druska... Iš jos mes gauname mineralų, mikroelementų. Be abejo, druskos mes taip pat suvartojame kartu su duona, kitais parduotuvėje perkamais produktais, tačiau, gamindami namuose, vis tiek be trupučio jos neapsieiname. Aš renkuosi sveikesnę nerafinuotą Himalajų, jūros, kitą juoduotą druską.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Eteriniai aliejai: mažame lašelyje – didelė jėga

 • Dovilė URNIKIENĖ
 • Sveikata
 • 2017-10-06

„Dar daug žmonių galvoja, kad eteriniai aliejai yra naudojami tik dėl jų kvapo ir nelabai supranta, kam jie yra reikalingi. Bet sužinoję, kokia juose slypi gydomoji jėga, – visą namų vaistinėlę pripildo tais mažais buteliukais“, – pastebi SPA centro „Levanda“ savininkė Jolanta Rumeikienė, pasidalinusi savo žiniomis, kaip reiktų naudoti eterinius aliejus, norint sustiprinti savo sveikatą.


Rūpintis sveikata – ne tik laiku išgerti vaistus

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Sveikata
 • 2017-10-06

Paminint Pasaulinę širdies dieną, Kretingos visuomenės sveikatos biuras surengė akciją ir rajono gyventojus pakvietė pasimatuoti arterinį kraujo spaudimą, išsimatuoti kūno sudėtį, konsultavo fizinio aktyvumo klausimais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas