Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 9 %
Naktį4°C debesuotumas 14 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Antano Mončio namų-muziejus Palangoje dar prieš besibaigiančių metų šventes sulaukė geros žinios iš Lietuvos kultūros tarybos – gavę finansinės paramos, jie galėsią įgyvendinti originalų tarpdisciplininio meno projektą „Malonės būsena“.

„Tai bus savitas projektas, jungiantis kelias meno rūšis, pristatantis meną netradiciniu būdu – ne kaip įprasta, parodomis, o – kitomis formomis ir būdais. Renginiai vyks ne vien muziejuje, bet ir kitose erdvėse. Tai bus visus metus besitęsiantis savitas muziejaus projektas“, – tvirtino muziejaus direktorė Loreta Turauskaitė.

Projektui „Malonės būsena“ patikėta vadovauti Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos atstovui, “Šiuolaikinio meno centro“ kuratoriui Auridui Gajauskui.

Šiemet, talkinat skulptoriaus A. Mončio artimiesiems, taip pat ketinama surengti parodą „Antano Mončio inovatyvios kaukės ir papuošalai“. „Manau, jog nedaugelis težino, kad be moderniosios skulptūros Paryžiuje išgarsėjęs mūsų kraštietis, kurio šaknys – Grūšlaukės kaime, kūrė ir papuošalus. Beje, jų sukūrė gana daug: nemažai papuošalų iškeliavę po Prancūzijos moterų papuošalų dėžutes, kitus saugo jo vaikai, turi ir mūsų muziejus“, – teigė L. Turauskaitė.

A.Mončio namai-muziejus šiemet ketina leisti surengti tradicinį kompanijos „Vilniaus aukcionas“ menų kūrinių aukcioną. „Jo metu yra parduodami įvairūs meno dirbiniai, yra buvę parduoti ir paties A. Mončio darbai iš privačių kolekcijų“, – sakė muziejaus vadovė.

Palangiškiai bei kurorto svečiai, jos žodžiais, galės išvysti ir užsienyje gyvenančios iš Palangos kilusios dailininkės Ingos Likšaitės, žinomos rankomis siuvinėtais fotoportretais, kūrybą – bus surengta jos personalinė paroda. Savo darbus taip pat eksponuos menininkai iš Liepojos.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas