Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Naujieji metai! Kur švęsti, su kuo, o galbūt vakarėlį rengti savo namuose? Šis klausimas kyla kiekvienam paaugliui. Tačiau tai ne vienintelės problemos, nes kartais paauglių norams kelią užkerta tėvai.

Raminta Beniušytė ir Karolina Mikutytė žino, kad smagiai linksmintis galima ir be alkoholio. .

„Kuprinės“ žurnalistai atliko anoniminę apklausą, kurioje dalyvavo šimtas paauglių: daugelis jų teigė, kad tėvai juos išleidžia švęsti Naujųjų su draugų kompanija, tačiau, tiesą sakant, tai įvyksta ne visada lengvai.

Abiturientas Martynas Tamošauskis dabar jau su šypsena prisimena, kad mokantis X klasėje tėvai iškėlė sąlygą – švęsti su draugais leis tik tada, jei pažymių vidurkis bus ne mažesnis kaip 8. ,,Teko pasistengti, truputį daugiau pasimokyti, o kartais - ir prašyti, kad mokytojai leistų pasitaisyti pažymį. Ši tėvų užduotis mane paskatino mokytis. Būdavo sunku, kai tėvai draugus kur nors išleisdavo, o manęs – ne. Pykdavau, bet vėliau su tuo tekdavo susitaikyti“,- pasakojo M. Tamošauskis.

Moralai tik suerzina

Tačiau paaugliai daug dažniau žodį „ne“ iš tėvų išgirsta visai dėl kitokių priežasčių: jie jaudinasi, kad nepilnamečiai gali padauginti alkoholio, įsivelti į kokius nors konfliktus ar patekti į nelaimę.

Tad suprantama, kad jei jau išleidžia vaikus į vakarėlį, tėvai dažnai paklausia, kur jis vyks, paprašo dalyvausiančių draugų telefonų numerių ir t.t. Be klausimų, kone kiekvienas išklauso ir instruktažo: nepadauginti alkoholio, nesusidėti su netinkamais žmonėmis ir t.t.

Bet ar tai reikalinga?

Žinoma, apie tykančius pavojus reikia paaiškinti, bet tai tėvai dažnai ir pamiršta padaryti – užuot paaiškinę, jie pradeda moralizuoti, kas tik dar labiau suerzina paauglius.

Kur švęsti - namuose ar svetur?

Vieta, kur švęsti, yra bene svarbiausias Naujųjų metų sutikimo akcentas. Daugelis laukia, kol kas nors pakvies, o tada, jei pasiūlymų yra keletas, – vietą renkasi pagal ten būsimą kompaniją, atstumą, pagal tai, kokia bus atmosfera: ar vakarėlis teminis, kokia skambės muzika, kokia veikla bus organizuojama, o kai kuriems aktualus ir būsimas alkoholio kiekis. Nors retas, bet visgi atsiranda ir tokių, kurie patys imasi iniciatyvos organizuoti vakarėlį savo namuose arba išnuomotoje salėje. Tokiu atveju ant organizatoriaus pečių tenka ir atsakomybė už turtą, kad jis nebūtų sugadintas.

Tačiau dalyvaujant naujametiniame vakarėlyje didžiausia problema tampa ne tai, iš kur gauti pinigų vaišėms, bet nekviesti svečiai, kurie išdygsta ant slenksčio nelaukti ir neprašyti. Jų gali atsirasti bet kokioje šventėje – nesvarbu, ar tai Naujųjų metų sutikimas, ar paprastas gimtadienis.

Šie žmonės sukelia daug nepatogumų, nes vakarėlio dalyviai išgyvena baimę, kad atėjūnai gali sugadinti turtą, sukelti muštynes – tai neretai ir įvyksta, o blogiausia, kad juos labai sunku išvaryti. Švenčia ir be alkoholio

Tačiau toli gražu ne visų vakarėlių svarbiausia dalimi yra alkoholis – daug paauglių moka linksmintis ir be jo. Viena tokių – šešiolikmetė Raminta Beniušytė, kuri teigė mokanti pasinerti į smagią vakarėlio atmosferą ir būdama neapsvaigusi.

,,Žinoma, yra tokių, kurie atsipalaiduoja tik išgėrę – tuomet drąsiau eina šokti, bendrauja su kitais ir apskritai atmosfera įšyla“,- kalbėjo R. Beniušytė.

Jos nuomone, alkoholio vakarėliuose visiems prireiktų mažiau, jei būtų sugalvota daugiau įdomios veiklos, organizatoriai mokėtų įtraukti žmones, kurie yra kuklesni, užsidarę.

Paklausta apie tai, kiek kainuoja vakarėliai, R. Beniušytė paaiškino, kad jiems leidžia savo santaupas. ,,Todėl norėdama vykti į vakarėlį, turiu šiek tiek pataupyti. Mūsų kompanija vaišėms dedasi po 10 Lt“, – sakė R. Beniušytė. Jos nuomone, pinigai nėra didelė problema, nes jų, jei jau ištiko bėda, galima paprašyti ir iš tėvų.

Galbūt nustebsite, bet yra paauglių, kurie Naujuosius labiausiai nori švęsti su tėvais. „Šeimoje turime tradiciją kiekvienus Naujus metus praleisti drauge: visi susėdame prie stalo, šnekučiuojamės ir skanaujame valgius, arba važiuojame pas artimuosius“, – pasakojo šešiolikmetė Karolina Mikutaitė.

Mergina sako, kad su draugais švęsti nesinori, nes nepatinka, kai supa girti žmonės. „Juk susirenkame tam, kad švęstume, o ne vartotume alkoholį“,- sakė ji.

Edita STARKOVAITĖ

"P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas