Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sveikata

Į pagalbą mokiniui – specialusis pedagogas

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-10-31

„Sėsk, - du“,- ko gero, dažnam iš tėvų, kai jie dar patys lankė mokyklą, teko girdėti šią frazę – ją mokytojas ištardavo mokiniui, kuris staiga pakeltas iš vietos nesumodavo, ką atsakyti į pateiktą klausimą. Specialioji pedagogė metodininkė Daiva Malakauskienė teigė, kad šiuolaikinėje mokykloje tokia situacija yra nebeįsivaizduotina, nes tai būtų signalas, jog galbūt mokiniui yra reikalinga pagalba, įveikiant mokymosi sunkumus.


Padeda amžinybėn iškeliauti oriai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-10-31

Kretingos ligoninėje moderniai įrengtos 73 kv. m ploto patalpos, skirtos paliatyviajai pagalbai – palengvinti nepagydoma liga sergančio ligonio fizines bei dvasines kančias ir padėti ligoniui bei jo artimiesiems mirtį priimti oriai, kaip natūralų žmogaus būties procesą.


Kaip suvaldote pyktį?

  • Sveikata
  • 2013-10-04

Aldona Motužienė:

- Labai retai pykstu. Tačiau pasitaiko atvejų, pavyzdžiui, vaikai blogai pasielgia ar iškrečia šunybių. Tada pradedi nervintis ir tai sukelia pyktį, tačiau stengiuosi save sutramdyti pati – sakau sau “raminkis, raminkis“, ir tai padeda. Mūsų tautoje gana daug piktų, niūrių žmonių – tai kartais tikriausiai persiduoda. Jeigu kokia pardavėja aptarnaudama grubiai ką pasako, gal ir nesupyksti, tačiau nejaukiai pasijunti.

Janina Petkutienė: Martyna Blyžaitė:

- Jokių raminamųjų vaistų nevartoju. Kai supykstu, tiesiog įkvepiu ir pagalvoju savyje „nusiramink“. Mūsų visuomenė nepikta, nors yra visokiausių žmonių. Supykus žmonėms vertėtų sustoti, įkvėpti ir suskaičiuoti iki dešimties – tai, mano nuomone, geriausias vaistas nusiraminti.

Edvinas Jonuševičius:

- Nesu piktas žmogus, gal labiau nervingas. Kiekvieną dieną vis kitokia situacija. Būna, kad susinervini ar supyksti, tačiau dažniau bandau pyktį užgniaužti ir jo neparodyti. Kai matau, jog susipyksiu, tiesiog bandau pasišalinti iš tos vietos ir baigti pokalbį – nekelti konflikto, nes dažniausiai tie konfliktai būna beprasmiški, dėl kokio nors menkniekio.

Kretingos psichikos sveikatos centro direktorės Innos Viršilienės komentaras:

- Pykti yra žmogiška. Žmonės pyktį dažnai priskiria prie blogų emocijų. Tačiau pyktis nėra nei bloga, nei gera emocija. Tai natūrali žmogaus būsena, tik labiau stimuliuojanti, ir jos nereikėtų bijoti. Vieni pyktį išreiškia trankydami daiktus ar rėkdami. Nuo pykčio vaistų nėra, kaip ir nuo gyvenimo. Svarbu, kad žmogus suvoktų, jog jis pyksta ir, įvertinęs situaciją, pasakytų sau: „aš pykstu“. Tai turėtų padėti.

Kalbino Aurimas RAPALIS, fotografavo Darius ŠYPALIS


Kretingoje ir Klaipėdoje viešėjo guru - dvasios mokytojas - iš Indijos Sohan Veer Singh. Lietuvoje jis lankėsi trečią kartą. Tai žmogus, visa širdimi atsidavęs Indijai, jos kultūrai, papročiams ir gyvenimo būdui. Pajūrio miestuose Sohanas mokė gyventi sveikai, taip, kaip rekomenduoja ajurveda.


Spalio 12 d. 14 val. Kretingos psichikos centre (Žemaitės al. 1) įvyks renginys „Nebijok kalbėti“.

Iniciatyvos rengėjai – „Jaunimo linija“ ir Kretingos psichikos sveikatos centras - kviečia atviram pokalbiui apie savižudybę: kaip elgtis, jeigu pažįstamas žmogus prasitartų galvojantis apie savižudybę, kaip atpažinti savižudybės riziką, kaip galima padėti tokiu atveju.


Dėl ligonio smurto kreipėsi į policiją

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-10-04

Į policiją kreipėsi Kretingos ligoninės slaugytoja N.M. (gim. 1960 m.) – moteris pranešė, kad ji buvo sumušta Anesteziologijos reanimacijos skyriuje gulėjusio darbėniškio ligonio V.A. (gim. 1981 m.).

Incidentas įvyko rugsėjo 27 dieną apie 3.20 val.


Pretenduoti galės tik gydytojai

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-10-04

Į Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovo postą galės pretenduoti tik aukštąjį universitetinį gydytojo išsilavinimą turintys asmenys.


Valstybė minta iš priklausomybių ir gydymo verslo

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-10-04

„Pajūrio naujienų“ redakcijoje apsilankęs iš Salantų kilęs kraštietis, internetinio portalo tikiu.lt įkūrėjas 38-erių Juozas Dapšauskas yra sveikos gyvensenos propaguotojas ir šiemet Lietuvoje paskelbtų Sveikatingumo metų iniciatorius. Ta proga jis pasidalijo savo pamąstymais apie ydingas mūsų šalies sveikatos problemas ir būdus jas įveikti.


Bronius Žemaitis:

- Reikia truputį pasukti erkę ir tada traukti, bet judinti ją reikia atsargiai. Prieš traukiant dar reikėtų patepti odą, kad suminkštėtų. Traukti erkę galima ir su pirštais, ir su pincetu. Anksčiau nebūdavo jokių problemų su ligas platinančiomis erkėmis: jų labai daug iš miško parsinešdavom, bet jos nebuvo užkrėstos. Dabar svarbu laiku jas pastebėti.

Audronė Kakštienė:

- Prieš traukiant erkę reikia ją patepti aliejumi ir tada traukti. Pati traukiu erkę paprastai – paimu su pirštais ir ištraukiu, prieš tai nieko netepu.

Zuzana Stopelienė:

- Norint ištraukti erkę, reikia ją patepti aliejumi arba traukti paprastai. Jei pasilieka erkės galvutė, reikia važiuoti į polikliniką, kad ją ištrauktų gydytojai.

Kretingos šeimos medicinos centro vadovės gydytojos Augenijos Juknevičienės komentaras:

- Pastebėjus įsisiurbusią erkę reikia paimti ją pincetu arba pirštais, sukti prieš laikrodžio rodyklę ir traukti. Nerekomenduojama niekuo tepti, nebent ištraukus erkę galima dezinfekuoti tą vietą. Dažnai netaisyklingai traukiant erkę lieka galvutė, tačiau organizmas vėliau pats ją pašalina. Aišku, svarbu kuo anksčiau pastebėti ir pašalinti erkę, kol ji nepadarė žalos organizmui.

Patarčiau vėliau dar kurį laiką stebėti, ar neatsiranda erkinio encefalito ar Laimo ligos požymių. Erkinio encefalito požymiai labai panašūs į gripo, o užsikrėtus Laimo liga erkės įkandimo vietoje atsiranda raudona dėmė, kuri kasdien plečiasi. Pastebėjus tokius požymius, reikėtų kuo skubiau kreiptis į gydytoją.

Kalbino Kristina JASIULYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Į atsinaujinusią ligoninę – nauji gydytojai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2013-09-06

Per pastaruosius metus iš esmės pasikeitusi Kretingos ligoninė tampa patrauklia ir jauniems gydytojams. Šią vasarą medikų kolektyvą papildė 3 nauji specialistai: akušerė-ginekologė Agnė Stankevičienė, endokrinologė Gražina Vaštakienė bei traumatologas-ortopedas Tadas Abelkis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas