Kretingiškių pora – šalies čempionė

• Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2010-09-24

Kaune įvykusiame Lietuvos sportinių šokių federacijos 10 šokių čempionate jaunių-I amžiaus (gimusių 1997-1998 m.) grupėje kretingiškių šokėjų pora – Justas Skara ir Vaida Šiaulytytė - užėmė I v. ir tapo šalies čempionais.

Vienas iš poros trenerių - sportinių šokių studijos „Ritmas“ vadovas Alfonsas Mačėnas - sakė, kad jo bei kolegų palangiškių trenerių Ievos ir Tomo Žilių treniruojami Justas ir Vaida į šią reikšmingą pergalę ėjo nuosekliai, rimtai dirbo per treniruotes.

Ketvirtą sezoną kartu šokantys Justas Skara ir Vaida Šiaulytytė, vasaros poilsiui teskyrę minimalų laiką, gerą repeticiją prieš sezoną turėjo Vokietijoje, Štutgarto mieste, įvykusiose sportinių šokių varžybose.

Jose atlikdami 10 šokių programą mūsiškiai šokėjai tarp beveik 100 porų buvo 41-i, standartinių šokių – 43-i, o šokdami Lotynų Amerikos šokius tarp 115 porų užėmė XIV v. Tarp Lietuvai šiose varžybose atstovavusių lietuvaičių porų Justas ir Vaida buvo lyderiai – užėmė pirmąsias vietas.

„Varžybos Štutgarte – labai rimtas išbandymas šokėjams. Nes į šias varžybas susirenka ne tik geriausios Europos šalių, bet ir pasaulio poros. Štutgarte varžėsi poros net iš Japonijos, Kinijos. Rimčiausi varžovai – Rusijos šokėjai, kurie ypač dominuoja Lotynų Amerikos šokių programose. Justo ir Vaidos dalyvavimas šiose varžybose davė stimulą siekti čempionų vardų savo šalyje“, - savo auklėtinių pasiekimus komentavo A.Mačėnas.

Artimiausi šokėjų planai – sudalyvauti Šiaurės šalių tarptautiniame sportinių šokių konkurse, įvyksiančiame Estijos sostinėje Taline, po to – „Rudens taurės“ reitingo varžybose Lietuvoje.