Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar domitės dabar pristatoma mero ir Tarybos 2023 m. ataskaita?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Salantiškės Žydrūnė, Gintarė, Greta, Agnė, Eglė, Viktorija, Laura ir Erika per įvairius renginius drąsiai lipa ant scenos ir šoka savo sukurtus šokius. Tai – šokių grupė “Toxic cats”. Stebint merginų pasirodymą, sunku patikėti, kad jos neturi vadovo. Ir šokių kompozicija, ir muzika, ir apranga merginos pasirūpina pačios.

Salantiškių Žydrūnės, Gintarės, Gretos, Agnės, Eglės, Viktorijos, Lauros ir Erikos suburta grupė „Toxic cats“ gyvuoja jau ketverius metus. Jos ir dabar turi įvairių idėjų, kaip nustebinti publiką.

Jos nori būti ant scenos, nori būti pastebėtos. Todėl prieš ketverius metus nuo vaikystės geriausios draugės subūrė šokių kolektyvą.

Judesių 14 – 17 metų šokėjos mokosi iš muzikinių klipų, dar prikuria ir savo. „Paleidžiam muziką, kas nors padaro žingsnį, jei gerai – judesį kartoja ir kitos“, – apie kūrybos procesą pasakojo pašnekovės.

„Toxic cats“ narės neturi vienos lyderės. Gal dėl to per repeticijas šokėjos dažnai susiginčija, kol randa kompromisą. „Esam kaip sesės, ilgai nesipykstam“, – šypsosi merginos, tarp kurių nėra jokių paslapčių.

„Toxic cats“ veikla prasidėjo nuo mergaičių, kurioms lėlės jau buvo pabodusios, žaidimo. Tuomet jos išdykaudamos šoko prie daugiabučių namų, kuriuose gyveno, esančiame žolyne. Taip atsirado ir pirmieji gerbėjai – į šokančias mergaites pažiūrėti susirinkdavo ir kiemo vaikinų, kurie jas gyrė ir palaikė.

Kai draugėms pradėjo sektis šokti, rudeniop repeticijos persikėlė į rūsį. Penkios grupės merginos scenoje debiutavo Salantų gimnazijos tradiciniame renginyje „Pop dainų šventė“. Po jos naujo kolektyvo laukė kvietimas į Baltijos šalių draugystės festivalį.

Įvertintos jaunosios šokėjos repetuoti savaitgaliais persikėlė į mokyklos salę. Vasaromis žingsnius jos „štrichuoja“ Salantų kultūros centre.

Šokėjos per mokslo metus repetuoja maždaug du kartus per savaitę. Tačiau prieš renginį joms tenka paplušėti kone kasdien.

Kadangi merginos šoka salėje, kurioje nėra veidrodžių, joms sunku save vertinti. Pažiūrėti naujo šokio jos visada pasikviečia draugų, kurie objektyviai išsako savo nuomonę.

Prieš dvejus metus grupę papildė Laura. Jai patiko matyti merginų pasirodymai, todėl nutarė prie kolektyvo prisijungti.

Kuo toliau, tuo pasirodymų šventėse ir renginiuose vis daugėjo. Merginos džiaugiasi, kad renginiuose gali pamatyti ir susipažinti su kitomis šokių grupėmis, pasižiūrėti įdomesnių šokių elementų. Taip užsimezgė ir ryšiai su kretingiškių šokių grupe „Talija“.

Pasirodymams taupo pinigus

„Toxic cats“ merginoms pakvietimai į renginius atneša ir rūpesčių: reikia iš kur nors gauti transportą, šokių aprangą. Salantų gimnazijos administracija kartais merginoms paskolina mokyklinį autobusą.

Merginoms tenka pačioms pasirūpinti ir muzika. Kol kas jos neturi reikalingos aparatūros, kuri leistų įrašyti iš kelių dainų ištraukų padarytą kompoziciją, vadinamą miksu. Tai jos pačios gali padaryti įrašinėdamos tik į garso kasetes.

Pašnekovės sakė, kad pradėdamos šokti nenujautė, kad tam reikės ir pinigų. Dabar jos turi savo bendrą fondą, į kurį kiekvieną savaitę įmeta po litą. Grupės reikmėms pinigų taupo ir kiekviena atskirai.

Merginos džiaugėsi, kad jų pomėgį supranta tėvai. Iš Viktorijos mamos duotos medžiagos Agnės mama pasiuvo koncertinę aprangą. Šiuo metu „Toxic cats“ svajoja apie naujus rūbus.

Balandį merginos atšventė ketverių metų gimtadienį. Ta proga jos Salantų gimnazijoje suorganizavo koncertą, į kurį pasikvietė svečių iš Mosėdžio, Barstyčių, Kretingos, Kartenos ir Skuodo. Koncerte apsilankė ir gimnazijos moksleiviai, ir pedagogai.

Sunkiai taria grupės pavadinimą

Grupės pavadinimas, reiškiantis „Nuodingos katės“, kolektyvo merginoms į galvą šovė atsitiktinai – vartant žurnalus parduotuvėje. Jos pokštaudamos sudėjo du skirtinguose puslapiuose parašytus žodžius. Toks variantas visoms patiko ir prigijo. Pašnekovės pasakojo juokingų istorijų, kaip per renginius vedėjai neištardavo jų kolektyvo angliško pavadinimo. „Dabar kartais pavadinimą užrašom lietuviškomis raidėmis – taip, kaip reikia tarti. Tada būna mažiau nesusipratimų“,- pasakojo merginos.

Kolektyvas turi ir savo ženklą – tai katė, kuri rodo tris pirštus. Tokia pirštų kombinacija tapo grupės simboliu.

„Toxic cats“ narės supranta, kad baigus mokyklą išsiskirstysis ir grupė. Šiemet kolektyvą palieka dvyliktokė Viktorija. „Gaila išeiti, labai norėčiau dar šokti. Bet savo ateities su choreografija nesieju“, - pasakojo ji.

Todėl dabar šokėjos moko vienuolika jaunesnių mergaičių, kurios taps jų įpėdinėmis. „Sunku yra kitiems paaiškinti, kaip reikia šokti“, – pedagogine patirtimi dalijosi jos. Su jaunesniosiomis kolegėmis yra kuriamas ir bendras naujas šokis.

Kita „Toxic cats“ idėja – sukurti kompoziciją su breiką mokančiais šokti vaikinais. Merginos su vaikinais vieną šokį jau yra šokusios.

Pašnekovės pasakojo, kad naują šokį parodžiusios publikai, po kiek laiko jį pamiršta ir daugiau nebešoka. Šiuo metu jų repertuare yra septyni šokiai.

Beveik visos „Toxic cats“ narės lanko ir tautinių šokių ratelį. Visos merginos planuoja, įstojusios į aukštąsias mokyklas, lankyti šokių būrelius ir kituose miestuose.

Dovilė SIMAITYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas