Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šlovintojų grupė turi ir savo fanų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2006-08-25

Kretingos bažnyčios jaunimo šlovinimo grupė „Aušra“. – tai dvylika šiuolaikines krikščioniškas giesmes grojančių ir giedančių jaunuolių nuo 16 iki 24-erių metų. Dauguma jų grupėje „užaugo“, mat, muzikuoja jau visą dešimtmetį. Rugsėjį šlovintojų gretos kiek išretės. Priežastis paprasta - kai kuriems senbuviams prasideda studentavimo metas.

Studentė Aušra Vitkauskaitė (sėdi prie pianino) vadovauja Kretingos jaunimo šlovintojų grupei “Aušra”. Grupės dainininkai ir muzikantai (iš kairės): Sandra Lubinaitė, Viktorija Petrutytė, Veronika Šlionskytė, Vita Užpalytė, Viktoras Brasas ir Aurimas Stonys.

Šlovinimas -laisvalaikis ir gyvenimo būdas

Šią vasarą grupės „Aušra“ šlovintojai smagiai leido sykiu: jie atostogavo ir giedojo trijų Pakutuvėnuose surengtų stovyklų – šeimų, šv.Pranciškaus draugų bei paauglių ir jaunimo - metu. Būdavo, kad jų giesmių Pakutuvėnų bažnyčioje ir apylinkėse vienu kartu klausydavosi į šlovintojų būrį įsijungdama kelių šimtų stovyklautojų minia.

„Turime ir savo fanų, kurie prieina ir pasisako, kad esame jų mėgstamiausia grupė“, - tvirtino grupės gitaristas Aurimas Stonys, studijuojantis Klaipėdos verslo ir technologijų mokykloje. Ketvirtadienio vakarais grupė gieda ir groja per jaunimo pamaldas Kretingos bažnyčioje.

Grupė pasivadino savo vadovės Aušros Vitkauskaitės, grojančios klavišiniais instrumentais, vardu. 24-erių Aušra studijuoja chorvedybą Klaipėdos universiteto Menų fakultete. Prieš ketverius metus ji pakeitė šią grupę subūrusią vadovę Liną Pudžiuvelytę. Pati Aušra kažkuomet irgi dainavo toje grupėje. Repeticijos ir šlovinimas per pamaldas – tai Aušros, kaip ir kitų grupės narių, laisvalaikis ir gyvenimo būdas.

„Broliai pranciškonai uždegė mus savo entuziazmu, mokė ir skatino šiuolaikiškai garbinti Kūrėją. Dievas savo padarė. Yra ne vienas, čia ateinantis, bet ilgėliau nepasiliekantis“, - kalbėjo Aurimas. Aurimas penkerius metus Meno mokykloje mokėsi groti klarnetu. Prieš keletą metų per bažnyčios šventes susirinkusius nustebindavo pučiamųjų instrumentų muzika, kurią atlikdavo jaunuolių trijulė: Aurimas, grojantis klarnetu, Romanas Sabakonis - saksofonu ir Algirdas Sabaliauskas – fleita.

Groti gitara Aurimas išmoko savarankiškai, atėjęs į šlovinimo grupę. Tačiau vaikinas prisipažino, kad jo „mokytojas“ buvęs internetas: pradėjęs nuo paprasčiausių, jis parsisiųsdavo vis sudėtingesnius akordus.

Meno mokykloje groti smuiku besimokanti Veronika Šlionskytė šlovintojų giesmes dažnai paįvairina ir smuiko garsais. Jos brolis Geistautas Špogis, studijuojantis Klaipėdoje, šioje grupėje groja gitara.

Kretingos šlovintojai, kurių dauguma – moksleiviai, dalyvavo ir Pasaulinėse jaunimo dienose Vokietijoje, kur kartu su Vilniaus Bernardinų bažnyčios grupe grojo ir giedojo vienoje Bonos bažnyčių. Pernai jie sukūrė miuziklą „Emanuelis – Dievas su mumis“, kurį pristatė ne tik Kretingos, bet ir kaimyninių miestų žiūrovams.

Šlovinimas, kelionės, stovyklos, gimtadienių šventės bei repeticijos dukart per savaitę – tai grupės, išsiugdžiusios tvirtą draugystės sampratą ir tapusios tarsi didele jauna šeima, laisvalaikis ir gyvenimo būdas.

Kai kas pavadina sekta

Tokį šlovintojų gyvenimo būdą kartais ne visai supranta aplinkiniai ar net patys artimiausi žmonės. „Ne visų tėvai yra tikintys. Kai kurių net per didžiąsias šventes neateina į bažnyčią. Ir jiems nesuprantamas šiuolaikinės bažnyčios atsinaujinimas. O mano tėvai, tarkim, yra konservatyvūs katalikai ir jiems nepriimtinos jaunimo giesmės ar plojimas joms pritariant“, - teigė būsimas studentas Viktoras Brasas.

Vita Užpalytė prisipažino, kad tėvai kartais jai „užmetantys“, jog ji – jau vienuolė. „Mama pykdama pasako, kad mes esame tarsi sekta“, - jai pritarė Viktorija Petrutytė. Merginoms nesuprantama, kaip tėvai nesuvokia, jog laisvalaikis su Dievu nesulyginamas su tuo laisvalaikiu, kurį jauni žmonės praleidžia šlaistydamiesi gatvėmis.

„Mano tėvai nėra labai tikintys, užtat labai didžiuojasi manimi: kad turiu mėgstamą užsiėmimą ir suderinu mokslą bei laisvalaikį“, - džiaugėsi Aurimas.

„Giesmes mes grojame iš naujai sudarytų giesmynų. Jos - šiuolaikiškos, labai melodingos, o žodžiai – paprasti, bet įtaigūs. Patinkančių giesmių žodžius patys išverčiame: Aurimas - iš anglų, o aš - iš vokiečių kalbos“, - apie giesmių repertuaro sudarymą pasakojo vadovė. Pakutuvėnuose grupė buvo surengusi angliškų giesmių vakarą.

Aušra, Aurimas ir Veronika, muzikos pasaulį studijuojantys giliau, prisipažino, jog net namie šlovinimo giesmes jie niūniuoja mieliau, negu savo mėgstamų grupių dainas. Aušra dar dainuoja ir Klaipėdos miesto savivaldybės mišriame kameriniame chore „Aukuras“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas