Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Draugų kompanijoje Daną Arlauskaitę dažnai galima pamatyti grojančią gitara ir dainuojančią. Savarankiškai groti išmokusi mergina šio instrumento stygas užgauna tik tada, kai yra atitinkama nuotaika. Nors jai kartais tenka groti ir kai kokios nors dainos išprašo draugai.

Dana Arlauskaitė dažniausiai groja draugams. Jie yra ir jos gerbėjai, ir kritikai.

“Tarp draugų esu pripažinta gitaristė,” – šypsojosi mergina. “Neformalais” vadinami jaunuoliai kone kiekvieną vakarą susirenka ant lurdo kalno. Kompanijoje yra ir daugiau mokančių groti gitara, todėl jie gali vienas iš kito mokintis. Meniškos prigimties jaunuoliai dainas kuria ir patys, kai kurias parsisiunčia iš interneto. Jie turi net himną, o mėgiamiausi kūriniai: grupės “Rebelheart” daina “Juodas vasaros lietus” ir grupės “4 non blonds” daina “What’s up”. Kartais būna, kad visi draugai kuria kartu – kiekvienas ekspromtu sugalvoja po posmelį, iš kurių išeina nauja daina.

D.Arlauskaitė pradėjo groti gitara, kai iš savo uždirbtų ir tėvų duodamų pinigų susitaupė maždaug 400 Lt ir įsigijo naują juodos spalvos gitarą. Prieš tai ji, sudominta draugės, mokėsi groti kita gitara, kurią iš Rusijos buvo parvežęs tėtis. Tačiau kiek ja pagrojusi, instrumentą pusei metų paliko dulkėti. Pirmą užsidegimą nuslopino tai, kad nesisekė akordų jungti: mergaitiškoms rankoms buvo per kietos stygos, nepatogus grifas. Dabar šešiolikmetė svajoja apie elektrinę arba elektroakustinę gitarą.

D.Arlauskaitė specialiai muzikos niekur nesimokė. Ji spėja gražų balsą ir potraukį muzikai paveldėjusi iš mamos, kuri lankė chorą, grojo akordeonu, ir armonika grojančio senelio.

Mergina, laikydama rankose gitarą, bando kurti ir pati. “Savo kūrybos nedemonstruoju, nes nelabai pasitikiu savimi. Galima sakyti, jos per daug ir nevertinu,” – sakė D.Arlauskaitė. Įkvėpimas ją dažniausiai aplanko, kai išgyvenamos stiprios emocijos. Kai kuriuos savo kūrinius D.Arlauskaitė jau pamiršusi. “Nemėgstu užsirašinėti, ypač melodijų,” – šypsosi ji.

D.Arlauskaitė atlieka įvairaus stiliaus dainas – nuo sunkiosios muzikos iki “popso”. “Jei graži daina, tai nesvarbu, koks muzikos stilius – vis tiek groji,” – paaiškino ji. Tačiau jaunoji gitaristė labiausiai vertina dainuojamąją poeziją, ypač grupės “Rebelheart”, Sauliaus Mykolaičio kūrybą. Ji labiausiai žavisi taivaniečiu gitaristu JerryC.

D.Arlauskaitės pomėgis klausyti senojo roko įrašų, dar iš tų laikų, kai ji pati nebuvo gimusi, daro įtaką ir merginos aprangos stiliui. “Mano požiūriu, aš rengiuosi normaliai. Kretinga - nedidelis miestas, todėl dėl juodos spalvos rūbų, metalu dekoruotų apyrankių ir kerzinių batų mane gatvėje praeiviai pastebi,” – pasakojo pašnekovė. Jos draugai taip pat išsiskiria savo išvaizda – atstovauja pankų, metalistų ar gotų judėjimams.

D.Arlauskaitė yra aktyvi Pranciškonų gimnazijos moksleivė: organizuoja renginius, yra moksleivių tarybos narė. Keletą kartų jai teko gitara groti per mokyklinius renginius. Meniškos prigimties mergina save išreiškia ir piešdama.

D.Arlauskaitė juokėsi, kad jos gyvenimas tarsi banguoja. Nuo šių “bangų” priklauso ir kaip dažnai ji į rankas ima gitarą. Kol kas šiuo instrumentu mergina gali prabilti apie save, tačiau savo ateitį sieja ne su muzika, o su tiksliaisiais mokslais.

Dovilė SIMAITYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas