Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pinigų kelionei užsidirbo prekiaudami marškinėliais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2006-08-25

Trys Kretingos pranciškoniškojo jaunimo tarnybos atstovai – Virginija Mickutė, Agnė Pociūtė ir Romanas Sabakonis – šią savaitę išvyko į Italijoje, Asyžiaus mieste, rugpjūčio 25-29 dienomis surengtą Europos pranciškoniškojo jaunimo IV-ąjį kongresą. Pinigų kelionei kretingiškiai užsidirbo, prekiaudami sportiniais marškinėliais su pačių sugalvotu ir pagamintu originaliu užrašu.

Virginijos Mickutės ir Romano Sabakonio įsitikinimu, kiekviena jaunimo grupė turi savo vertybių, kurias deklaruoja viešai. Jų didžiausia suvokta vertybė – Dievas, o pasirinktas kelias – evangelizacija. Todėl ir ant marškinėlių puikuojasi lozungas „Jeigu Dievas pirmoj vietoj, tada viskas savo vietoj“.

„Jeigu Dievas pirmoj vietoj, tada viskas savo vietoj“, - susėdę šį lozungą sugalvojome per porą naktų, kai „užsikabinome“ už idėjos užsidirbti pinigų, parduodant marškinėlius. Šis užrašas taip pat atitinka ir mūsų siekį skleisti evangelizaciją tarp vaikų bei jaunimo. Jauniems žmonėms brangu viskas, ką jie deklaruoja. Tarkim, jie labai mėgsta savas muzikines grupes, atlikėjus ir sporto komandas. O pranciškoniškas jaunimas taipogi turi savo vertybes, - įsitikinusi V.Mickutė. – Gatvėje matėme jaunų žmonių, dėvinčių mūsų pagamintus marškinėlius. Labai smagu: žinai, kad šis žmogus – savas“.

R.Sabakonio žodžiais, jie pardavė apie 300 marškinėlių. Pagrindinė prekyba vyko Pakutuvėnuose bei „Špitolėje“. Romanui ši akcija labiausiai patiko tuo, kad kelionpinigiais pasirūpino patys, ir jų nereikėjo „kaulyti“ iš brolių pranciškonų.

Marškinėlių pranciškoniškam jaunimui parūpino kelios jų veiklai prijaučiančios parduotuvės, o užrašą gamino patys rankiniu būdu. Surinktų pinigų užteko kelionei, kurią, beje, parėmė ir pavieniai aukotojai. „Viena močiutė, atėjusi į arbatinę „Špitolė“, klausė, kur galėtų paaukoti. Noriu, sako, kad vaikai pasaulį pamatytų“, - pasakojo Virginija. Todėl į kelionę jie išvykstą su stipriu dvasiniu užtaisu ir geradarius žmones jie prisiminsią maldose Italijoje.

V.Mickutė Europos pranciškoniškojo jaunimo kongrese dalyvauja trečiąkart, tačiau pirmąkart – kaip oficiali Lietuvos atstovė. Mat, šią vasarą buvo patvirtintas Lietuvos pranciškoniškojo jaunimo tarnybos statutas, įteisinantis tarnybą kaip bažnytinę organizaciją. „Esame Pranciškonų pasauliečių ordino (tretininkų) dalis. Mūsų bendruomenės veikia ir Vilniuje prie Bernardinų bažnyčios, Šiauliuose prie Kryžių kalno vienuolyno, Klaipėdoje prie Kristaus Karaliaus bažnyčios“, - apie organizacijos paplitimą pasakojo V.Mickutė.

Bendruomenėje šiuo metu yra apie 50 aktyvių narių, davusių pažadą. Išrinkta nacionalinė taryba. Organizacijos būstinė yra Kretingoje. V.Mickutė išrinkta Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos prezidente. Dvasios brolis – Algimantas Malakauskas.

„Kongreso tikslas – pasidalinti, kaip gyvena Pranciškoniškojo jaunimo bendruomenės įvairiuose Europos kraštuose. Vyksta įvairūs prisistatymai, renginiai, kurių esmė – brolystės pajautimas, suvokimas, kad esame viena pasaulinė šeima“, - tvirtino organizacijos prezidentė.

Į kongresą iš Lietuvos išvyko aštuoni asmenys, tarp jų ir kelionėje po šv.Pranciškaus gimtąsias vietas juos lydėsiantis italas brolis Karlo Bertagnin bei sesuo pranciškonė Gregoria.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas