Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokslo metai baigiasi, tad paaugliai jau nekantrauja imtis vasaros darbų. Tai ypač aktualu pajūryje gyvenantiems jaunuoliams, kurie kitaip savo vasarų ir neįsivaizduoja. Įsidarbinti padeda ir Kretingos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė.

Dauguma jau susiradę darbus

Pašnekovė patikino, kad ieškantys darbo jaunuoliai dažnai kreipiasi būtent į ją. „Netgi sakyčiau aktyviai kreipiasi, nors dauguma jaunuolių jau yra susiradę darbus vasarai Palangoje, Šventojoje. Šiemet sulaukiau per10 asmeninių žinučių su prašymu padėti susirasti darbą vasarą“, – sakė jaunimo reikalų koordinatorė.

Jaunuoliai apie save atsiliepia įprastai: jie yra greitai besimokantys, komunikabilūs, draugiški ir panašiai. Tai, kad dauguma tikrai imasi darbinės veiklos, parodo sumažėjęs aktyvumas renginiuose. Kaip sakė jaunimo reikalų koordinatorė, juos tiesiog sunkiau prisikviesti.

Programa įgyvendinama trečius metus

Savivaldybė turi parengusi ir įgyvendina „Kretingos rajono savivaldybės Jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programą“. Programa skirta jaunimui nuo 14 iki 18 metų, Kretingos rajono ugdymo įstaigose besimokančiam ir rajone deklaravusiam savo gyvenamąją vietą.

Kaip pasakojo pašnekovė, programa įgyvendinama jau trečius metus ir kasmet norinčių joje dalyvauti vis daugėja. Tačiau visi įdarbinti jaunuoliai buvo nuo 16 iki 18 metų.

„Sunku pasakyti, kodėl darbdaviai labiau linkę įdarbinti jaunuolius nuo 16 m., gal dėl to, kad nereikia tėvų sutikimo ir netaikoma trumpesnė 30 valandų darbo savaitė. Jaunuoliai nuo 14 iki 16 metų amžiaus gali dirbti tik fizines galimybes atitinkančius lengvus darbus, neturinčius neigiamo poveikio jo saugai, sveikatai, vystymuisi, fizinei, psichinei, moralinei ar socialinei raidai“, – atkreipė dėmesį pašnekovė.

Gegužės 10 d. Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos moksleiviams, kurie planuoja vasarą dirbti, jaunimo reikalų koordinatorė pristatė savivaldybės turimą programą, taip pat kalbėjo ir apie darbus, kokius gali dirbti jaunuoliai, kiek valandų per savaitę gali dirbti, priminė, kad būtinai su visais darbdaviais būtų pasirašinėjamos sutartys ir panašiai.

Ankstyvą pavasarį ieškoma potencialių darbdavių

Kretingos rajono savivaldybės jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programa siekiama didinti jaunimo užimtumą vasaros metu, ne ugdymo proceso metu, skatinti ir didinti pagalbą jauniems žmonėms įgyjant praktinių įgūdžių.

„Programoje kviečiame dalyvauti ne tik jaunuolius, kurie gyvena ir mokosi Kretingos rajone, bet ir darbdavius, kurie registruoti ir vykdo veiklą Kretingos rajone“, – sakė I. Biliūnaitė-Rušinskė.

Savivaldybė jau balandžio mėnesį skelbia informaciją apie programą ir ieškoma potencialių darbdavių, kurie norėtų įdarbinti nepilnamečius, tačiau dažniausiai darbdaviai atsišaukia su jaunuoliais, kuriuos planuoja įdarbinti.

„Šiemet turime daugiau pasiūlymų jaunuoliams, atsišaukė ir žirgynas, Kretingos muziejus, taip pat sulaukiau nemažai darbdavių iš Palangos paklausimų, jie ir be programos prašo padėti surasti jaunuolių, kurie norėtų dirbti vasarą. Mūsų miestui pasisekė, kad gyvename šalia kurorto, kur daugiausia dirba mūsų rajono jaunuolių, tačiau ir vietinės įmonės mielai įdarbina ir ieško jaunuolių“, – teigė jaunimo reikalų koordinatorė.

Kasmet daugėja darbdavių

- 2021 m. pagal programą buvo įdarbinti 4 jaunuoliai (UAB „Smagratis ir Ko“, UAB „Satus Baltic“, MB Beta forma ir UAB „Pajūrio medis LT“);

- 2022 m. pagal programą buvo įdarbinti 8 jaunuoliai, jie dirbo: UAB „Pajūrio naujienos“, 2 jaunuoliai UAB „Satus Baltic“, UAB „Smagratis ir Ko“, 3 jaunuoliai UAB „Rasa“ bei MB „Dvaro saldaininė“;

- 2023 m. buvo įdarbinta 13 jaunuolių, kurie dirbo MB „Dvaro saldaininė“, dvi jaunuolės UAB „Prekybos namai „Vaiva“, 3 jaunuolės kavinėje MB „Kulšė“, 3 jaunuoliai skalbykoje UAB „Rasa“, 2 jaunuoliai dirbo kavinėje MB „Nuogne skanu“, taip pat UAB „Mogis“ bei UAB „Smagratis ir Ko“;

- 2024 m. programoje planuoja dalyvauti šie darbdaviai: MB „Nuogne skanu“, MB „Dvaro saldaininė“, UAB „Pajūrio naujienos“, UAB „Prekybos namai „Vaiva“, MB „Kulšė“, ūkininkas Jonas Abromas, žirgynas bei Kretingos muziejus. Jaunuolių ieško ir įdarbinti norėtų žirgynas (kuris yra Senkuose, Rūdaičiuose) bei Kretingos muziejus.

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas