Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šį savaitgalį (balandžio 27–28 d.) įvyks 56-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso šalies etapas, kuriame dalyvauti pakviestas ir gausus būrys Kretingos rajono ir Palangos mokinių.

Šalies etape savo filologinius darbus turės galimybę pristatyti Pranciškonų gimnazijos mokiniai – abiturientas Dominykas Miežetis (dalyvaus poezijos sekcijoje su savo poetiniais ieškojimais, ruoštis padėjo mokytoja metodininkė Virgilija Kavoliūnienė), abiturientas Sidas Čepelevas (poezijos sekcija, eilėraščių rinkinys „Rudens pilnos akys“, padėjo mokytoja ekspertė Irma Šedienė ir vertimų sekcijoje iš latvių kalbos su poeto Imants Ziedonis eilėraščiais), abiturientas Tomas Valiūnas (prozos sekcijoje, kur pristatys savo romaną „Trojos arklys carui“, padėjo mokytoja I. Šedienė; vertimų sekcijoje iš vokiečių kalbos su Anjos Baumheier kūriniu „Kalbos išradimas“, pagelbėjo ir vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Giedrė Arlauskienė, taip pat vertimų sekcijoje iš lenkų kalbos su Stefan Žeromski kūriniu „Džiugins mus krankliai, varnos...“), dešimtokė Karolina Kasnauskė (vertimų sekcijoje iš anglų kalbos, pristatys pasaką „Istorija apie Tomą, kuris buvo nykščio dydžio, padėjo mokytoja I. Šedienė ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Vilma Domarkienė), vienuoliktokė Morta Gimbutaitė (vertimų sekcijoje iš anglų kalbos, Jane Austen kūrinys „Sanditonas“, pagelbėjo mokytojos metodininkės Rasa Žygaitienė ir Gražina Zaborienė), dešimtokė Magdalena Brundzaitė (vertimų sekcijoje, verstas rašytojo Ewald Arenz kūrinys „Ponas Miuleris, išprotėjusi katė ir Dievas“ iš vokiečių kalbos, padėjo mokytoja I. Šedienė ir vokiečių kalbos mokytoja metodininkė G. Arlauskienė).

Salantų gimnazijos abiturientė Erika Raišutytė (vertimų sekcijoje pristatys iš anglų kalbos verstą rašytojo Ruskin Bond darbą „Vyšnios medis“, padėjo lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Adelė Žeimytė ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Marytė Kvederaitė), J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos vienuoliktokė Jolita Mačiulskytė (vertimo sekcijoje, Heather Walter kūrinio „Pagiežingoji“ vertimas iš anglų kalbos, padėjo lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Irutė Lapinskienė), abiturientė Simona Balsytė (vertimo sekcijoje iš vokiečių kalbos, rašytojo Leonhard Thoma kūrinys „Ideali pora“, pagelbėjo mokytoja I. Lapinskienė).

Į šalies etapą pakviesti ir aštuoni Palangos senosios gimnazijos mokiniai: Mila Skuodaitė, dalyvausianti vertimo sekcijoje iš ukrainiečių kalbos, rašytojos Dzvinkos Matijaš kūrinys „Rekviem lapkričiui“ (lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Aušra Šeštokienė ir rusų kalbos mokytoja ekspertė Liudmila Augucevičienė), Matas Junčys (vertimų sekcijoje iš prancūzų kalbos, autoriaus Jean-Baptiste Andrea kūrinys „Velniai ir šventieji“, mokytoja A. Šeštokienė ir prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Živilė Vaičiūnienė), Gabija Valužytė (vertimų sekcija iš prancūzų kalbos – Laurent Petitmangin „Tai, ko reikia naktį“, mokytoja Ž. Vaičiūnienė ir mokytoja ekspertė Jūratė Galinauskienė), Ilzė Galdikaitė (vertimų sekcijoje iš vokiečių kalbos, Evaldo Arenco kūrinys „Šokolado kvapas“, mokytojos A. Šeštokienė ir G. Arlauskienė), Tomas Jakubauskas (vertimų sekcijoje iš anglų kalbos, Aidan Cottrell-Boyce kūrinys „Naktinio darbo pabaiga“, anglų kalbos mokytoja Gintarė Žindulienė ir lietuvių kalbos mokytoja J. Galinauskienė), Skaistė Andriekutė (publicistikos ir esė sekcijoje, su interviu „Saulėgrąžų laukas“, mokytoja J. Galinauskienė), Danielė Augustytė (prozos sekcijoje su savo novelėmis, mokytoja J. Galinauskienė) ir Linas Daukšas poezijos sekcijoje su savo eilėraščiais (mokytoja J. Galinauskienė).

„Kuprinės“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas