Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nerimsta aistros dėl ketinimo Darbėnų krašte, Auksūdžio kaime, statyti žaliojo vandenilio ir metanolio gamyklą, ir šiandien turime didžiuotis, kaip atkakliai darbėniškiai, aplinkinių kaimų žmonės gina savo kraštą ir savo žemę, suprasdami, kad tik nevienadieniai sprendimai leis ateities kartoms palikti nesudarkytą ir nenualintą švarią gamtą.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Kretingos skyriaus nariai reiškia oficialią poziciją dėl Darbėnų seniūnijoje, Auksūdžio kaime, ketinamos statyti metanolio gamyklos ir pasisako prieš tokios gamyklos atsiradimą šiame krašte. Šią poziciją savo parašais ant protokolinio rajono Savivaldybės tarybos sprendimo patvirtino ir LVŽS rajono Taryboje atstovaujantys mūsų skyriaus nariai Giedrius Petreikis ir Gediminas Venckus, šiai pozicijai pritaria ir partijos vadovybė.

Savo nuomonę ir poziciją grindžiame tuo, kad Kretingos rajono savivaldybės 2021–2030 m. strateginiame plėtros plane nėra numatyta chemijos pramonė, kuri neatitinka Kretingos rajono vystymosi prioritetų ir tikslų. Mūsų giliu įsitikinimu, chemijos pramonė Kretingos rajone, juolab kad ir šalia esantis kurortas – tik ranka paduoti, ne tik sumažina galimybę plėtoti turizmą, kurti rajono patrauklumą ekologinio verslo investicijoms ir darbo vietų atsiradimui, bet ir, kaip matyti iš Darbėnų krašto žmonių argumentų bei turimos informacijos, tai keltų grėsmę žmonių sveikatai ir saugumui, naikintų trapią mūsų pajūrio gamtą.

Nepritardami chemijos gamyklai Darbėnų krašte, siūlome investuotojams pasidairyti kitos vietos – kur nėra tankiai apgyvendinta gyventojų ir kur gamykla nekeltų pavojaus aplinkai.

Pritariame Darbėnų seniūnijos bendruomenių iniciatyvinės grupės reikalavimui nestatyti Auksūdyje žaliojo vandenilio ir metanolio gamyklos ir tikime, kad išreikštą žmonių valią tikrai išgirs ne tik rajono, bet ir aukščiausioji šalies valdžia.

LVŽS Kretingos skyriaus vardu – skyriaus pirmininkė dr. Dalia MARTIŠAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas