Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiais metais Maironio gatvėje turėtų būti atliktas paprastasis remontas. Tai – ne vienintelis pokytis. Savivaldybės Eismo saugumo komisija vienbalsiai sutarė atnaujintoje kelio dalyje įrengti „Dviračių gatvės“ kelio ženklus, dėl ko ji taptų pirmąja dviračių gatvė visame rajone.

Darbus pradės rugsėjį

Maironio gatvėje, nuo Pušyno iki Miško gatvės, šių metų rugsėjį planuojama atlikti paprastojo remonto darbus, per kuriuos bus atnaujinta asfalto danga, sutvarkyti kelkraščiai. „Po šių remonto darbų gatvė bus pritaikyta dviračių eismui įrengiant dviračių gatvę“, – įvardino Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Povilas Černeckis, pridūręs, kad, prieš vykdant gatvių paprastojo, kapitalinio remonto ar rekonstrukcijos darbus, dar reikia sutvarkyti požemines komunikacijas – nuotekų ir vandentiekio tinklus, jei jie yra, kad nebūtų ardoma naujai įrengta danga.

Požeminėms komunikacijoms sutvarkyti iš anksto reikia parengti projektus, numatyti lėšas. „Kalbant konkrečiai apie Maironio gatvę, UAB „Kretingos vandenys“ prijungė gyventojų namų ūkius prie buitinių nuotekų tinklų arba sudarė tokią galimybę“, – tikino P. Černeckis.

Kretingos miesto seniūnė Gintarė Liobikienė paaiškino, kad pradėti remonto darbų negali dėl ESO šiuo metu vykdomų elektros linijos kabelio įrengimo darbų. Juos įmonė planuoja baigti iki šio mėnesio pabaigos.

„Kol nesutvarkyti požeminiai tinklai, siekiant ekonomiškai naudoti lėšas, netikslinga vykdyti asfalto dangos atnaujinimo darbų. Savivaldybė kiekvienais metais su ESO derina vykdomus projektus, kad abiejų šalių planuojami vykdyti darbai būtų atliekami kartu ir taip ekonomiškai naudojamos Savivaldybės biudžeto lėšos“, – teigė administracijos direktorius.

Birželio pabaigoje įvykusiame Eismo saugumo komisijos posėdyje jos nariai svarstė, kaip reikėtų organizuoti eismą Maironio gatvėje. Po diskusijų buvo nutarta joje įrengti dviračių gatvę.

„Kadangi asfalto dangos plotis yra nepakankamas, kad Maironio g. būtų dvipusis eismas ir įrengtas pėsčiųjų / dviračių takas, buvo nutarta įrengti dviračių gatvę. Dvipusis eismas Maironio g. liktų ruože nuo Vilniaus g. iki sankryžos su Pušyno g., kad nepadidintume spūsčių per piką Vilniaus g. sankryžoje su Savanorių g. Šiam gatvės ruožui vėliau būtų rengiamas rekonstrukcijos darbų projektas“, – paaiškino P. Černeckis.

Maironio g. preliminari paprastojo remonto darbų vertė – 87 tūkst. Eur.

Dar nežino, ar pasiteisins

Dviračių gatvė Kelių eismo taisyklėse (KET) įteisinta 2022 m. birželį. Susisiekimo ministerijos tikinimu, šiais metais duomenys bus pradėti sisteminti – savivaldybės pradės teikti duomenis Susisiekimo ministerijai apie tai, kiek šių konkrečių savivaldybių teritorijose buvo įrengta dviračių gatvių.

„Žinoma, kad tokio tipo infrastruktūros yra Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestuose, planuojama rengti Panevėžyje, Neringoje, Jonavoje ir kituose miestuose“, – „Pajūrio naujienoms“ įvardino ministerija.

Pirmoji dviračių gatvė buvo įrengta Vilniuje, M. K. Čiurlionio gatvėje, tik įsigaliojus Kelių eismo taisyklių pakeitimams – praėjusių metų birželio 1 d. Anot Susisiekimo ministerijos, šis KET pakeitimas turės teigiamos įtakos dviračių transporto populiarinimui ir skatinimui. Vis dėlto specialistai atkreipė dėmesį, kad būtina suprasti, jog pats priemonės pasiteisinimas, efektyvumas ar pavojingumas iš esmės priklauso ne nuo to, ar KET numato įrengti tokią gatvę, bet nuo to, ar teisingai parenkama teritorija tokiai gatvei, ar užtikrinamas lėtas automobilių važiavimo greitis, ar sudaroma aiški ir nedviprasmiška eismo aplinka.

„Iš esmės KET numato tik bendruosius principus ir reikalavimus eismo dalyviams, tačiau tai dar nereiškia, kad gatvę pavadinus dviračių gatve, ji savaime taps saugi ir patogi dviratininkams“, – teigė Susisiekimo ministerija.

---

Pagal KET dviračių gatvė – tai kelias, kurio pradžia pažymėta kelio ženklu „Dviračių gatvė“, o pabaiga – „Dviračių gatvės pabaiga“. Dviračių gatvė turi tris esminius išskirtinumus: dviračiams leidžiama važiuoti per visą gatvės plotį, nesilaikant dešiniojo krašto taisyklės; automobilininkams dviratininkų negalima lenkti išvažiuojant į priešpriešinę eismo juostą; draudžiama važiuoti greičiau negu 30 km/val.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas