Pajūrio naujienos
Help
2024 Vasaris
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe291623
Še3101724
Se4111825
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Liepos mėnesį Kretingos mieste atliekami katilinės Nr.2 (Melioratorių g. 10 Kretingoje) remonto darbai ir lauko šilumos tinklų hidrauliniai bandymai, per kuriuos vartotojams laikinai bus sustabdytas šilumos tiekimas karštam vandeniui ruošti.

Per šilumos tiekimo tinklų remontą fluoresceinui patekus į atvirus vandens telkinius, žalia spalva buvo nusidažęs per Kretingą tekantis Pastauninko upelis. Anot šilumininkų, fluoresceinas aplinkai nekenksmingas.

Pasibaigus šildymo sezonui UAB Kretingos šilumos tinklai, siekdami išvengti galimų avarijų ir užtikrinti gyventojams patikimą šilumos tiekimą per būsimą šildymo sezoną, privalo atlikti vamzdynų profilaktiką ir pasiruošti naujam šildymo sezonui.

Šilumos tinklų būklė tikrinama atliekant hidraulinius bandymus, nes tai reglamentuoja LR teisės aktai, ir tai yra patikimas būdas nustatyti vamzdynų tvirtumą ir sandarumą. Tokie vamzdynų defektai, kaip įtrūkimai, pralaidumas lemia nepatikimą šilumos tiekimą vartotojams bei šilumos perdavimo nuostolius tinkluose.

Ne šildymo sezono metu pašalinus vamzdynų vietose išryškintus defektus, iki minimumo sumažinama šilumos tiekimo avarijų tikimybė šaltuoju metų laiku. Vasarą dėl hidraulinių bandymų šilumos tinkluose trumpam sustabdomas tik šilumos tiekimas karštam vandeniui ruošti, o laiku neišaiškinus vamzdynų tinklų silpnų vietų ir įvykus avarijai žiemos metu, šilumos tiekimo sutrikimams pašalinti gali būti stabdomas ne tik karšto vandens tiekimas, bet ir išjungiamas pastatų šildymas ir centralizuotos šilumos vartotojai patirtų didesnių nepatogumų.

Siekiant operatyviau nustatyti šilumos tiekimo tinkluose ir vidaus šildymo įrenginiuose eksploatacijos metu atsiradusius pažeidimus (šilumnešio nutekėjimą), o tuo pačiu ir mažinant nuostolius, vamzdžiuose cirkuliuojantis šilumnešis nudažomas nedideliu  fluoresceino tirpalo kiekiu, kuris vandeniui suteikia žalią atspalvį.  Esant nesandariam karšto vandens šilumokaičiui, fluoresceino dažais nudažytas šilumnešis gali patekti ir į buitinius karšto vandens vartojimo prietaisus, geriamąjį vandenį. Toks dažytas termofikacinis vanduo nėra kenksmingas sveikatai, tačiau jį gerti ar vartoti maisto ruošimui nerekomenduojama.

Vadovaujantis preparato (fluoresceino)  saugos duomenų lape nurodytais duomenimis: 

*produkto paskirtis-dažiklis skirtas pramoniniam naudojimui, termofikacinio vandens spalvinimui;

*preparatas neklasifikuojamas kaip pavojingas, remiantis Direktyva 67/548/EEB;

*fizinė būsena – milteliai, spalva – oranžinė, be kvapo, tirpumas vandenyje apie 10 g/l.

Akivaizdu, kad per vasaros sezoną prasidėjus šilumos tiekimo tinklų remontui, priklausomai nuo remontuojamų ruožų ilgio ir skersmens, į įrengtus projektinius šilumos tinklų drenažo tinklus išdrenuojamas didesnis „žalsvo“ termofikacinio vandens kiekis. Kadangi drenažo sistemos yra sujungtos su miesto lietaus kanalizacija, dažytas vanduo gali patekti ir į mieste esančius atvirus vandens telkinius. Tai miesto gyventojams neturėtų kelti baimės, nes preparatas tikrai nekenksmingas aplinkai. Tyrimai, atlikti JAV ir Europos laboratorijose, patvirtino, kad šie dažai yra augalinės kilmės, biologiškai suyrantys ir nėra toksiški aplinkai – nei faunai, nei florai, nei žmonėms.

Mūsų bendrovė šį preparatą naudoja jau keletą dešimtmečių ir apie tai visuomenę ne kartą yra informavusi.

Todėl dar kartą primename, kad, pastebėjus žalią vandenį vandens telkiniuose, miesto kanalizacijos tinkluose, atskirose miesto teritorijose ar ypač gyvenamuosiuose namuose įrengtose karšto vandens sistemose, prašome miesto gyventojus informuoti apie tai UAB Kretingos šilumos tinklus tel. 8 618 44789 arba el.p. kretinga@kresiti.lt.  Mūsų bendrovės specialistai nedelsiant pasirūpintų gedimo likvidavimu.

UAB Kretingos šilumos tinklai informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas