Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Savanoriai rengiasi Jaunimo vasaros akademijai

  • Edita KALNIENĖ
  • Kuprinė
  • 2023-07-28

Septynioliktą kartą Žemaitijos regione vykstanti Jaunimo vasaros akademija „Kartu mes galime daug!“ šiais metais rengiama Kretingos rajone. Tai antras kartas, kuomet į mūsų rajoną suvažiuoja jaunuoliai, jaunimo darbuotojai, koordinatoriai, politikai iš beveik 20 šalies savivaldybių. Svečius priimti jau rengiasi mūsų savanoriai.

Jaunimo vasaros akademijos savanoriai

Dėmesys – įgalinimui

Akademija įvyks rugpjūčio 7–9 dienomis Kėkštų kaime įsikūrusioje jaunimo sodyboje. Į ją atvyks apie 250 dalyvių iš 19 savivaldybių: jaunuoliai, su jais dirbantys darbuotojai, jaunimo reikalų koordinatoriai, politikai, taip pat atvyks 5 atstovai iš Jaunimo reikalų agentūros, dalyvaus Kretingos rajono savivaldybės tarybos Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto atstovai.

„Kvietėme 20 savivaldybių. Pirmenybę teikėme Žemaitijos regiono miestų atstovams. Šiais metais akademijoje taip pat dalyvaus Alytaus, Visagino savivaldybės“, – įvardino viena renginio organizatorių jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė.

Šių metų vasaros akademijos tema – jaunuolių įgalinimas. Per įvairias veiklas ketinama skatinti jaunus žmones domėtis įvairiomis profesijomis, kalbėti jiems aktualiomis temomis, pavyzdžiui, lytiškumo, taip pat dalyviai bus kviečiami judėti, aktyviai leisti laisvalaikį. „Šie metai – jaunimo įgalinimo metai. Norisi jaunuoliams parodyti, kokios yra galimybės, kokiose įvairiose veiklose jie gali dalyvauti, kiek nuveikti. Tai gali turėti įtakos ir jų studijų pasirinkimui XII klasėje. Šiandien dažnas abiturientas, baigęs mokyklą, nežino, ką norėtų veikti“, – kalbėjo I. Biliūnaitė-Rušinskė.

Savo sritis pristatys policijos, priešgaisrinės, probacijos tarnybų pareigūnai, taip pat į akademiją atvyks dvi Kretingos rajono kultūros centro režisierės Karolina Moncevičienė, Kristina Lauciutė-Dimienė, turizmo gidas Antanas Jonaitis.

Per susitikimą bus neaplenkta ir viena sparčiai populiarėjančių sričių – daiktų mainytuvės. Kiekvienas dalyvis į renginį turi atsivežti 3–5 daiktus, kuriuos norėtų mainyti arba atiduoti. „Kviesime jaunuolius atsakingai vartoti, parodysime, kaip daiktus galima panaudoti, kad kitam jis gali būti naudingas“, – sakė jaunimo reikalų koordinatorė.

Kvies diskutuoti politikus

Mūsų rajone įvyksiančios akademijos išskirtinumas – diskusija su politikais be kostiumų. Joje dalyvaus kiekvienos savivaldybės deleguoti 2–3 jaunuoliai ir 7 savivaldybių merai, vicemerai. Norą dalyvauti tokio formato diskusijoje išreiškė šie politikai: Kelmės rajono vicemeras Kęstutis Bilius, Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas, Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius, Skuodo rajono vicemerė Audronė Pitrėnienė, Šilalės rajono meras Tadas Bartkus, Telšių rajono meras Tomas Katkus ir Kretingos rajono meras Antanas Kalnius, renginyje dalyvaus ir mūsų rajono vicemerė Vaida Jakumienė. „Jaunuoliams svarbu pajusti, kad jie rūpi valdžios atstovams, kad politikai yra tokie patys žmonės, kaip ir jie, kad nebijotų būti aktyvūs, prireikus – keiptis į juos“, – teigė I. Biliūnaitė Rušinskė.

Praėjusiais metais rajone įvykusi jaunuolių ir politikų diskusija per Jaunimo dieną paskatino ir šiame renginyje pasirinkti tokią veiklą. „Jaunimui labai patiko, kai valdžios atstovai dialoge dalyvavo be kostiumų, kad jie galėjo išsakyti savo nuomonę ir būti išgirsti. Jiems tai – labai svarbu“, – tikino jaunimo reikalų koordinatorė.

Renginys – svarbus rajonui

Šiuo metu akademijai aktyviai rengiamasi. Joje dalyvaus ir 13 vietos bei 2 tarptautiniai savanoriai, kurie per suvažiavimą užtikrins tvarką: rūpinsis dalyvių registracija, jų apgyvendinimu, jaunuolius nukreips į įvairias veiklas, užtikrins, kad jose jie dalyvautų, padės dalyvių maitinimo ir kitais klausimais. „Šiuo metu esame pasiskirstę darbus, ką ir kas darys toje akademijoje. Savanoriai taip pat pakuoja dovanėles svečiams, kuria renginio plakatus“, – įvardino I. Biliūnaitė-Rušinskė.

Jaunimo vasaros akademijai Savivaldybės biudžete numatyta 60 tūkst. eurų, taip pat kiekviena į ją atvykstanti savivaldybė moka 500 eurų dalyvio mokesčio. „Mūsų rajone ši akademija vyksta antrą kartą ir ją suorganizuoti yra kiekvienos savivaldybės garbės reikalas“, – atkreipė dėmesį jaunimo reikalų koordinatorė.

Kad mūsų rajonui šis renginys – svarbus, pritarė ir vicemerė Vaida Jakumienė. „Tai tikrai didelio masto renginys, orientuotas į jaunimą. Manau, yra garbė tęsti visame Žemaitijos regione puoselėjamą tradiciją. Akademijoje jaunuoliai susipažįsta su naujais žmonėmis, įgyja įdomios patirties, taip pat turi galimybę būti išgirsti, įvardinti savo poreikius“, – kalbėjo vicemerė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas